پر بازدید ترین مطالب

Dell حاکم مطلق بازار جهانی مانیتور


با رونق هر روزه بازار موبایل‌های هوشمند که این روزها به ابزاری کاربردی و مفید برای همه تبدیل شده‌اند، همان‌طور که کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند بازار کامپیوترهای شخصی به تدریج رکود و سقوط را تجربه خواهد کرد. با این اوصاف چندان هم دور از انتظار نیست که بازاری مانند مانیتور که بسیار به بازار کامپیوترهای شخصی وابسته است، روزهای بی رونقی را سپری کند. جدیدترین بررسی‌های انجام شده از سوی موسسه IDC در این مورد نشان می‌دهد که صادرات جهانی انواع مانیتور تا پایان فصل دوم سال جاری میلادی به 5/ 28 میلیون دستگاه رسیده که این میزان در مقایسه با صادرات این محصول در فصل دوم سال گذشته میلادی کاهش 4/ 6 درصدی را تجربه کرده است.

صادرات جهانی انواع مانیتور در فصل دوم همچنین کاهش فصلی 2/ 1 درصدی را هم تجربه کرده است. بعضی از کارشناسان بازار معتقدند این اتفاق به‌دلیل کاهش حجم تولید است، درحالی‌که عده بیشتری از کارشناسان و تحلیل‌گران معتقدند که کاهش فروش کامپیوترهای شخصی تقاضا برای خرید مانیتورها را کاهش داده و به این ترتیب روی این بازار تاثیر گذاشته است. از طرفی شروع سال تحصیلی و نزدیک شدن به فصل تعطیلات سال نو امید به بهبود شرایط در این بازار را زنده نگه داشته است.

درست به همین دلیل هم کارشناسان IDC پیش‌بینی خودشان برای کاهش رشد بازار جهانی مانیتور در نیمه دوم سال 2017 را از 8/ 2 درصد به 7/ 1 درصد کاهش داده‌اند. «مائورو فیتزجرالد» یکی از کارشناسان IDC در این مورد می‌گوید: «ما انتظار داریم بازار جهانی مانیتور همچنان روند کاهشی خودش را ادامه داده و در فاصله سال‌های 2018 تا 2020 کاهش سالانه حدود 2 درصدی را تجربه کند. این درحالی‌که است که بازار مناطقی مانند ژاپن، اروپای غربی، اروپای مرکزی و شرقی در فصل‌های اخیر روند رشد مثبتی را به ثبت رسانده‌اند و انتظار می‌رود که این روند را ادامه بدهند.» موسسه تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال 2017 میزان صادرات جهانی مانیتورها به 117 میلیون دستگاه برسد و به این ترتیب کاهش سالانه 2/ 2 درصدی را تجربه کند. همچنین انتظار می‌رود میزان صادرات جهانی این محصولات در فصل دوم سال 2018 برابر با 8/ 27 میلیون دستگاه باشد و این میزان در کل سال 2020 به کمتر از 112میلیون دستگاه برسد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب