7 قدم تا شناخت خواسته هاي زندگي


7 قدم تا شناخت خواسته هاي زندگي


خبرگزاري آريا –
بسياري از ما بدون اينکه به خواسته واقعي خود از زندگي واقف باشيم، عمر خود را مي گذرانيم. اغلب ما بر حسب عادت و يا آنچه از بچگي آموخته ايم به کارهايي مشغول هستيم بدون آنکه آن ها را مورد پرسش قرار دهيم و يا شک کنيم که اين تصميمات براي ما مناسب است يا خير. به همين دليل بسياري از ما اينچنين زندگي نه چندان خوشايندي را پشت سر مي گذاريم. فهميدن خواسته واقعي ما از زندگي کار آساني نيست، يک شبه صورت نمي گيرد و به زمان و تلاش زيادي نياز دارد. در اينجا راهکار هايي را مي خوانيد که مي تواند در اين راستا به کارتان آيد.

۱٫ گذشته را رها کنيد
پيش از فکر کردن در مورد خواسته هاي خود از زندگي، گذشته و افسوس را رها کنيد. بپذيريد که هيچ معجزه اي نمي تواند اشتباهات گذشته را تغيير دهد. توجه خود را به «حال» و آينده نزديک معطوف کنيد و اينچنين زندگي خود را به پيش ببريد.

۲٫ خواسته و نياز واقعي خود را بشناسيد.
ببينيد براي خوشحال بودن در زندگيتان به چه چيزي نياز داريد. بله، اين يک کار سخت است که زمان زيادي از شما مي گيرد. فکر کنيد چه چيزهايي براي شما اهميت بيشتري دارند؟ عشق، خانواده، يا وضعيت مالي. زماني که پاسخ اين پرسش ها را فهميديد، فهميدن آنچه براي يک زندگي ايده آل لازم داريد آسان تر مي شود.

۳٫ چه چيزهايي باعث خوشحاليتان مي شود
آيا مي دانيد چه چيزهايي شما را از ته دل خوشحال مي کند؟ روزانه چند دقيقه به اين موضوع فکر کنيد و به کارهايي که دوست مي داريد و به شما انرژي مي دهد. بعد از پي بردن به اين موارد، فهميدن خواسته هاي زندگي برايتان آسان تر است. اگر انديشيدن به شغل، شما را ناراحت و نگران مي کند، وقتش است در مورد شغل يا اهدافتان تجديد نظر کنيد.

۴٫ در ۵ سال آينده چه وضعيتي خواهيد داشت؟
آيا تابحال وضعيت ۵ سال بعدتان را تجسم کرده ايد؟ شايد تجسم خود در آينده دشوار باشد، اما به شما کمک مي کند بفهميد از زندگي چه مي خواهيد. فکر کنيد به چه هدف هايي مي خواهيد برسيد و چه مهارتهايي را در خود تقويت کنيد. هر گاه پاسخ اين پرسش ها را دانستيد براي دستيابي به اهدافتان برنامه ريزي کنيد.

۵٫ يک سرگرمي را دنبال کنيد
يک شيوه ثمربخش براي فهميدن خواسته هاي واقعي زندگي، تجربه و دنبال کردن سرگرمي هاي مختلف و جديد است. شايد از نتيجه آن شگفت زده شويد و چيزهايي ببينيد که تابحال در مورد خود نمي دانستيد، و بدين طريق در مورد اولويت ها و اهدافتان تجديد نظر کنيد.

۶٫ چه چيزهايي را واقعا دوست نداريد؟
فهميدن آنچه شما را آزرده خاطر مي کند و آنچه براي زندگي خود نمي خواهيد و مجبور نيستيد در زندگي تان انجام دهيد. پيشنهاد مي کنم فهرستي از چيزهايي که از آن بيزار هستيد تهيه کنيد.اين ليست به شما کمک مي کند تا بفهميد براي شادتر بودن چه بايد بکنيد. شايد شغل کنوني خود را دوست نداريد يا شايد بهترين دوستتان در واقعيت بهترين دوست شما نيست. در هر صورت تلاش در راستاي بهبود زندگي خود را از امروز آغاز کنيد. گذشته از تمام اينها، زندگي شما کوتاهتر از آن است که وقتتان را با چيزهايي که دوست نداريد بگذرانيد.

۷٫ مشورت و راهنمايي بگيريد
اگر از راهکارهاي قبلي خسته شديد و باز هم نمي توانيد خواسته هاي خود را شناسايي کنيد، توصيه مي کنيم با کسي صحبت کنيد (يکي از والدين يا اعضاي خانواده، دوست، يا شايد يک مشاور يا روانکاو). بد نيست هر از گاهي نصيحت و راهنمايي بگيريم. دوست شما شايد نکاتي را بگويد که شما هيچگاه به آن توجه نکرده ايد و از آن طريق بتوانيد با هدف هاي زندگي تان آشنا شويد.

اميدواريم اين راهنمايي ها به شما کمک کند تا اهداف و برنامه هاي زندگي خود را بشناسيد. زندگي چندان آسان نيست و بايد هميشه آماده باشيد تا با چالش هاي جديد روبرو شده و موفق تر شويد. اگر راهکارهاي ديگري به ذهنتان مي رسد کامنت بگذاريد.
منبع:برترين ها

لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

آذر راه زندگیترس از خدا عامل خودباوری و اعتماد به نفس امام علی علیه السلام در حکمت ترس از خدا را خواسته هاي جنسي همسر پرسمان دانشجویی ـ اخلاقواژه تنبلي که گاهي به جاي واژه هاي ديگري مانند کسالت، تن پروري، راحت طلبي، بطالت خرید کتابهای مبتکران خلاصه کتاب مجموعه اولین کتابخانه علمی من تلاش می کند تا به پرسش های روزافزون دانش پله پله تا ملاقات خدا انواع تست ها و فال هاي جالبپله پله تا ملاقات خدا انواع تست ها و فال هاي جالب همه عمر برندارم سر از این خمار مستی کاروفناوری کَلالهبه وبلاگ کاروفناوری کلاله خوش آمدید دوستان لطف نمایید در نظر سنجی کاروفناوری که در نگاهى به عوامل موفقيت در زندگى معرفت ـ اصغر كيهان‏نيا، راز موفقيت در زندگى، ص ـ مرتضى مطهّرى، تعليم و تربيت در انجمن اولیاومربیان آموزش وپرورش ناحیه دو آموزش …آیا تا به حال شده است که با همسر ، دوست و یا رییس تان در مورد موضوع مهمی صحبت کنید و او استرس و راههای رسیدن به آرامش روح و روان آرشیو …تضادها رو درك كنيم سياه و سفيد، سرد و گرم، زشت و زيبا به تضادها فكر كن وقتي كه در زندگي نامه قنبر غلام غلام وفادار امام عليع فهرست مطالب قنبر منبع شناخت و درك حقيقت اميرالمومنين عنظم آموزی به کودکان حوزه مشاوره فرهنگیمقدمهبا شلخته‌ خواندن كودكي كه اسباب‌بازي‌هاي خود را جمع نمي‌كند، وسايل او جمع آذر راه زندگی ترس از خدا عامل خودباوری و اعتماد به نفس امام علی علیه السلام در حکمت ترس از خدا را یکی از خواسته هاي جنسي همسر پرسمان دانشجویی ـ اخلاق علت و عوامل گوناگونى مى تواند سبب سختى شود؛ نظير گناهان يا توجه نكردن به مهارت هاى زندگى يا پله پله تا ملاقات خدا انواع تست ها و فال هاي جالب پله پله تا ملاقات خدا انواع تست ها و فال هاي جالب همه عمر برندارم سر از این خمار مستی که کاروفناوری کَلاله کاران ارجمند، سلام و عرض ادب خداوند را شاکریم که براساس سند تحوّل بنیادین آموزش و پرورش و خرید کتابهای مبتکران خلاصه کتاب اين كتاب شامل پرسش چهارگزينه اي پنجم ابتدايي مي باشد كه پرسش هاي آن در سطحي انجمن اولیاومربیان آموزش وپرورش ناحیه دو آموزش خانواده آیا تا به حال شده است که با همسر ، دوست و یا رییس تان در مورد موضوع مهمی صحبت کنید و او اصلا نگاهى به عوامل موفقيت در زندگى معرفت ـ اصغر كيهان‏نيا، راز موفقيت در زندگى، ص ـ مرتضى مطهّرى، تعليم و تربيت در اسلام زندگي پاك آموزش رايانه زندگي پاك آموزش رايانه مطالب آموزنده علمي،فرهنگي هنری زندگي نامه بزرگان وبلاگ مذهبي سایت مذهبی موضوعات مذهبي معاني اعجاز قرآن اعجاز عددی قرآن ریاضیات در قرآن ریاضی در قرآن زندگي نامه بزرگانزندگي نامه

برچسب ها

اندکی تفکر …

اگر قرار باشد "خوبیِ" ما وابسته
به "رفتار" دیگران باشد
این دیگر "خوبی" نیست . . .
بلکه "معامله" است!

پر بازدیدترین مطالب