پر بازدید ترین مطالب

7 خصوصيت زنان موفق


7 خصوصيت زنان موفق

خبرگزاري آريا –
زنان موفق
زنان موفق دقيقا مي دانند مي خواهند به کجا برسند
آيا تا به حال فکر کرده ايد بارزترين خصوصيت زنان موفق چيست؟ چيست که آن ها را از بقيه متمايز مي کند و سرنوشتي شگفت انگيز برايشان رقم مي زند؟
زنان موفقي که مي شناسيم چه رييس و مدير مجموعه اي باشند، چه صاحب سرمايه و صنعت، چه در زمينه ورزش يا هنر سر آمد باشند، يک خصوصيت مشترک همه ي آن ها، تاثير گذاري شان است.
شايد اين زنان راه هاي متفاوتي رفته باشند و مسير زندگيشان با هم فرق کند، اما همه ي آن ها 7 ويژگي مشترک دارند.
1 ) چشم انداز
زنان موفق مي دانند ” تا ندانيد مقصد کجاست، نمي توان به هيچ جا رسيد “. اين زنان دقيقا مي دانند مي خواهند به کجا برسند و هر قدمي که در زندگي بر مي دارند آنها را به سوي تصوير ذهني شان پيش مي برد.
اپرا وينفري معروف و موفق مي گويد: ” براي خودت بزرگترين و عالي ترين چشم انداز را متصور باش، چرا تو هماني خواهي شد که باور داري ” و با همين باور از يک زندگي سخت در کودکي و پس از اينکه از اولين کاري که داشت اخراج شد، تبديل به يکي از موفق ترين و تاثير گذار ترين زنان تاريخ شد.
2 ) اهداف مشخص
يک زن موفق همواره در حال چيدن اهداف و رسيدن به آن هاست. داشتن چشم انداز لازم است، اما قرار دادن هدف هاي کوچک مانند پله هايي است که شما را در مسير پيش مي برد.
لورن کنراد يکي از زنان موفق و طراح لباس معروف هرگز بدون برنامه ريزي و هدف و ناگهاني تبديل به ملکه شرکت طراحي خود نشد. او در سر، آرزوي طراحي لباس را مي پروراند و براي رسيدن به آن هر روز قدم هاي مشخصي برداشت. مثلا در انستيتوي مد طراحي و تجارت شرکت کرده و مدتي هم به صورت کارآموز در مجله وگ کار کرد.
3 ) کار سخت
براي رسيدن به هدف ها راهي جز تلاش هر روزه براي نزديک شدن به آن ها نيست. زنان موفق، حواسشان 100% به کارشان است. چون برايشان نصفه و نيمه کار کردن هيچ معنايي ندارد. آن ها مي دانند براي رسيدن به آرزوها و ساختن زندگي که مي خواهند بايد جان بکنند. هربار که سر کار مي رويد، سخت کار مي کنيد و بهترين چيزي که از دستتان بر مي آيد را ارائه مي دهيد، در حال کاشتن دانه هاي گياهاني هستيد که در آينده از بلندپروازانه ترين آرزوهايتان هم فراتر خواهند رفت.
4 ) اعتماد به نفس
زنان موفق مي دانند که هستند. با وجود خودشان و آنچه که واقعا هستند خوشحال و راحتند و اجازه نمي دهند شک کردن هاي شخصي آن ها را از پيشروي باز دارد. براي داشتن شخصيت کامل و پذيرايي خطر شکست در راهي که مي رويد، بايد دل و جرئت داشته باشيد. به همين دليل لازم است در مورد خود و چشم اندازتان کاملا مطمئن باشيد.
در اين که سرنا گومز قهرمان تنيس براي اين ورزش به دنيا آمده بوده و بدني درخور همين ورزش دارد، شکي نيست هرچند که خيليها نظرات منفي شديدي به ظاهر او دارند. سرنا به اين حرف ها بي توجه است. مي گويد ” من عاشق بدن پر خود هستم، من يک زن قوي و پرقدرت، و در عين حال زيبا هستم و در اين هيچ ايرادي نيست.”
5 ) ذهن باز
هر چند که زنان موفق مي دانند چه مي خواهند و چه نمي خواهند، اما اين را هم مي دانند که بايد نظرات ديگران را مد نظر قرار دهند. هيچ انساني داناي مطلق تمام جواب ها نيست و يک زن موفق به خلاقيت و نبوغ افراد ديگر احترام مي گذارد.
جوان رولينگ قبل از معروفيت خودش کتاب ها را نوشته بود، اما به توصيه ي ناشرش اسم جي کي رولينگ را برگزيد و صدهها ميليون جلد هري پاتر فروخت.
6 ) انعطاف پذيري
زنان موفق ” نه ” را نمي پذيرند و براي رسيدن به چيزي که مي خواهند نهايت تلاششان را مي کنند. اما گاهي مي دانند که انعطاف پذير بودن لازم است. گاهي لازم است در شرايط بغرنج تصميمي گرفته شود و برنامه اي عوض شود.
در شرايطي که موفقيتي حاصل نمي شود و راه ها همه بسته هستند، بهتر است چند قدم عقب برويد و دوباره و از راهي ديگر امتحان کنيد.
7 ) تمرکز
زنان موفق اغلب چند کار را با هم پيش مي برند. آن ها چند برنامه و پروژه در آن واحد دارند و افراد و چيزهاي زيادي هستند که توجه آن ها را نياز دارد. اينجاست که آن ها توانايي تمرکز کردن بر يک موضوع در لحظه را به خوبي دارند. آن ها خوب مي دانند يک کار ممکن است تمام توجه و حواسشان را نياز داشته باشد.
براي موفق بودن و داشتن حس خوشبختي حاصل از رسيدن به هدف ها، خود اهداف و آن چيزي که برايش تلاش مي کنيد مهم نيست. لازم نيست حتما دکتر، مهندس يا تاجر باشيد يا حتي از نظر جامعه يا خانواده کار مهمي انجام داده باشيد. کافي است آرزويي در سر داشته باشيد و از هيچ تلاشي براي رسيدن به آن فروگذار نکنيد.
منبع: بانوي شهر
لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب