پر بازدید ترین مطالب

7 آنتي هيستامين صد در صد طبيعي


7 آنتي هيستامين صد در صد طبيعي

خبرگزاري آريا –
آلرژي ها از واکنش سيستم ايمني بدن در برابر عوامل خارجي مانند گرد و غبار و ديگر مواد آلرژي زا ناشي مي شوند. در واقع آلرژي ها در اثر توليد پروتئيني به نام هيستامين بروز مي کنند که باعث ايجاد علائمي مانند گرفتن بيني، عطسه يا خارش و غيره مي شود.
برخي افراد در هر فصلي از سال به برخي مواد حساسيت پيدا کرده و دچار علائم اشاره شده و البته علائم ديگري نيز مي شوند. در نتيجه چاره کار را مصرف داروهاي آنتي هيستامين مي بينند تا بتوانند اين واکنش هاي آزاردهنده را کنترل کنند. در داروخانه ها انواع آنتي هيستامين ها از شرکت هاي مختلف وجود دارد که اتفاقاً بدون نسخه پزشک نيز به فروش مي رسند. با اين حال شما مي توانيد با مصرف برخي مواد غذايي که خاصيت آنتي هيستاميني دارند علائم آلرژي خود را کنترل کنيد. چون اين روش کاملاً طبيعي است و نيازي نيست خود را در معرض عوارض جانبي دارو قرار دهيد. در اين مطلب 7 آنتي هيستامين صد در صد طبيعي را معرفي مي کنيم. لطفاً با ما همراه باشيد.
موارد مصرف آنتي هيستامين
چاي سبز يکي از بهترين و موثرترين آنتي هيستامين هاي طبيعي است
چاي سبز علاوه بر اينکه يکي از بهترين مکمل هاي غذايي براي کاهش وزن محسوب مي شود بلکه يکي از بهترين و موثرترين آنتي هيستامين هاي طبيعي است. چون حاوي ميزان زيادي کرستين و کاتچين مي باشد که اين دو ترکيب خواص آنتي اکسيداني دارند و باعث کاهش توليد هيستامين مي شوند.
براي تهيه يک چاي سبز عالي يک قاشق غذاي خوري چاي سبز را در يک ليوان آب (معادل 250 ميلي ليتر) جوش بريزيد و اجازه دهيد به مدت 10 دقيقه دم بکشد. به محض اينکه نخستين علائم آلرژي را در خود احساس مي کنيد به سراغ اين چاي مفيد برويد. مي توانيد روزانه سه مرتبه چاي سبز بنوشيد. توصيه مي کنيم در مصرف هر ماده غذايي مفيد نيز اندازه نگهداريد و دچار افراط نشويد.
جوشانده گزنه
جوشانده گزنه نيز يکي ديگر از درمان هاي طبيعي براي کنترل و کاهش علائم آلرژي است. خواص اين گياه باعث کاهش وجود مواد حساسيت زا در مجاري تنفسي شده و احتقان را برطرف مي کند.
موارد مصرف آنتي هيستامين
جوشانده گزنه يکي ديگر از درمان هاي طبيعي براي کنترل و کاهش علائم آلرژي است
مواد لازم
گياه گزنه 1 قاشق غذاخوري معادل 10 گرم
آب 1 ليوان معادل 250 ميلي ليتر
روش تهيه
گياه گزنه را در يک ظرف حاوي آب ريخته و اجازه دهيد بجوشد. سپس اجازه دهيد به مدت 10 دقيقه با حرارت ملايم بجوشد. زماني که جوشانده تان آماده شد آن را صاف کرده و روزانه تا دو مرتبه از آن استفاده کنيد. توجه داشته باشيد اگر تحت درمان با داروهاي فشارخون بوده و يا باردار هستيد نبايد از اين جوشانده استفاده کنيد.
سرکه سيب
سرکه سيب حاوي ترکيبات ضدالتهابي، ضدويروسي و آنتي هيستاميني است که به شيوه موثري با آلرژي هاي آزاردهنده مقابله مي کنند. براي مقابله با آلرژي هاي فصلي و همچنين ناراحتي هاي تنفسي ناشي از سرماخوردگي مي توانيد به سراغ سرکه سيب برويد.
موارد مصرف آنتي هيستامين
سرکه سيب حاوي ترکيبات ضدالتهابي، ضدويروسي و آنتي هيستاميني است
مواد لازم
سرکه سيب 1 قاشق غذاخوري معادل 10 گرم
آب 1 ليوان معادل 200 ميلي ليتر
روش تهيه و استفاده
سرکه سيب را در يک ليوان آب ريخته و بلافاصله مصرف کنيد. اين کار را دو تا سه بار در روز انجام دهيد.
چاي ريبوس
چاي ريبوس همچنين با عنوان چاي قرمز آفريقايي شناخته مي شود و يکي از نوشيدني هاي طبيعي با خواص آنتي هيستاميني است که با احتقان بيني، احساس سوزش و خارش گلو مقابله مي کند. اين نوشيدني کاملاً طبيعي نيز مانند تمام داروهاي از اين نوع باعث ايجاد خواب آلودگي مي شود.
موارد مصرف آنتي هيستامين
چاي ريبوس يکي از نوشيدني هاي طبيعي با خواص آنتي هيستاميني است
ترکيبات لازم
چاي کيسه اي ريبوس 1 عدد
آب 1 ليوان معادل 250 ميلي ليتر
روش تهيه
کافي است چاي کيسه اي ريبوس را داخل يک ليوان آب جوش انداخته و اجازه دهيد به مدت چند دقيقه دم بکشد. توصيه مي شود به محض احساس بروز نخستين علائم آلرژي به سراغ اين چاي برويد.
ماست طبيعي
ترکيبات ماست طبيعي باعث بهبود فعاليت فلور باکتريايي شده و در نتيجه باعث تقويت عملکرد دستگاه ايمني بدن مي شود. ترکيباتي مانند لاکتوباسيلوس اسيدوفيل و بيفيدوس موجود در ماست به کاهش خطر بروز آلرژي ها کمک مي کنند.
آنتي هيستامين طبيعي,آنتي هيستامين
ماست باعث بهبود فعاليت فلور باکتريايي شده و در نتيجه باعث تقويت عملکرد دستگاه ايمني مي شود
مواد لازم
ماست طبيعي نصف ليوان معادل 122 گرم
عسل 1 قاشق غذاخوري
روش مصرف
ماست طبيعي تان را با عسل طبيعي مخلوط کرده و يک بار در روز ميل کنيد. اين کار ساده براي کاهش علائم آلرژي بسيار موثر است.
دم کرده يونجه
مصرف دم کرده يونجه قدرت لازم براي تسکين احساس سوزش چشم ها و کاهش مازاد مخاط بيني را دارد. بنابراين مي توانيد راحت تر نفس بکشيد.
آنتي هيستامين طبيعي,آنتي هيستامين
جهت خشونت سينه و سرفه دم نوش يونجه مصرف کنيد
مواد لازم
يونجه 1 تا 2 قاشق غذاخوري
آب 1 ليوان معادل 250 ميلي ليتر
روش تهيه
يونجه را داخل ظرف حاوي آب بريزيد و اجازه دهيد به مدت چند دقيقه بجوشد. زير شعله را خاموش کنيد تا چند دقيقه استراحت کند. قبل از نوشيدن آن را صاف کنيد. هر روز يک مرتبه از اين نوشيدني مصرف کنيد.
جوشانده گياه جينکوبيلوبا
اين جوشانده حاوي ترکيباتي به نام جينکگوليد است که خواص ضدآلرژي دارند و باعث کاهش خلط و تسکين خارش چشم ها مي شوند.
آنتي هيستامين طبيعي,آنتي هيستامين
گياه جينکوبيلوبا خواص ضدآلرژي دارد و باعث کاهش خلط و تسکين خارش چشم ها مي شود
مواد لازم
گياه جينکوبيلوباي خشک 1 قاشق غذاخوري معادل 10 گرم
آب 1 ليوان معادل 250 ميلي ليتر
روش تهيه
گياه جينکوي خشک را در ظرف حاوي آب ريخته و بگذاريد جوش بيايد. سپس زير شعله را خاموش کنيد. نوشيدني را صاف کرده و روزانه دو مرتبه بنوشيد.
حرف آخر
هر کدام از درمان هاي اشاره شده براي تسکين علائم ناخوش آيند آلرژي ارائه شده اند. مصرف بي رويه و بيش از ميزان ذکر شده ممکن است باعث مشکل شود. چون داروهاي گياهي بي خطر نبوده و عدم مصرف درست آن ها نيز دردسرساز مي شود. مي توانيد قبل از مصرف با پزشک يا عطار مشورت کنيد.
منبع:tebyan.netلینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب