6 نکته درباره آرتريت روماتوئيدمفیدستان:

6 نکته درباره آرتريت روماتوئيد


خبرگزاري آريا –  درد مفاصل , تورم و سفتي مفاصل
ابتلا به آرتريت روماتوئيد در افراد ميانسال و پير شايع‌تر است

افرادي که از آرتريت روماتوئيد رنج مي برند با درد مفاصل به خوبي آشنا هستند. آرتريت روماتوئيد بيماري است که موجب تورم و سفتي مفاصل مي شود و انجام حرکات را براي بيمار دشوار و اغلب مشقت بار مي سازد. براي تسکين اين شرايط بسياري از مبتلايان به آرتريت روماتوئيد به داروهاي ضد درد پناه مي برند.

مواردي که بايد درباره آرتريت رماتوئيد بدانيد
درمان و رسيدگي به آرتريت روماتوئيد زمانبر است. اين روند نيازمند درکي عميق و درست از شرايط بيماري، از جمله دلايل شکل گيري آن است. از طريق کسب چنين درکي، فرد مي تواند چگونگي درمان اين بيماري در بلند مدت و اين که چه روش هاي درماني جايگزيني براي آن وجود دارند، که مي توانند به کاهش درد کمک کنند را فرا بگيرد.

آرتريت روماتوئيد مفاصل را هدف قرار مي دهد
آرتريت روماتوئيد بيماري است که بسياري از مفاصل بدن را هدف قرار مي دهد، به ويژه آنهايي که در دست ها، زانوها، و پاها قرار دارند. اين بيماري به ندرت يک مفصل منفرد را هدف قرار مي دهد و اين به معناي آن است افرادي که آرتريت روماتوئيد را در يک قسمت از بدن خود تجربه مي کنند، آن را در بخش کاملا متفاوتي از بدن نيز احساس مي کنند.

تمامي افراد مبتلا به آرتريت روماتوئيد حالتي زمين‌گير پيدا نمي کنند و آنهايي که به آرتريت روماتوئيد خفيف مبتلا هستند، ممکن است گاهي اوقات شعله ور شدن درد را احساس کنند که با استفاده از داروهاي ضد درد قابل کنترل است. با اين وجود، افرادي که درجات متوسط يا شديد اين بيماري را تجربه مي کنند، با نشانه هاي بيشتري مانند احساس بيماري و خستگي منظم يا تب کردن مواجه هستند.

هر فردي مي تواند به آرتريت روماتوئيد مبتلا شود
به طور کلي، درد چشمگير در مفاصل با افراد مسن و سالمند، مانند افرادي که در سن بازنشستگي به سر مي برند، پيوند خورده است. با اين وجود، آرتريت روماتوئيد چندان به سن و سال افراد کار ندارد و در حقيقت، هر فردي، حتي کودکان و نوجوانان، مي توانند به اين بيماري مبتلا شوند.

ابتلا به آرتريت روماتوئيد در افراد ميانسال و پير شايع‌تر است. همچنين، اين بيماري در ميان بانوان اندکي بيشتر از آقايان شايع است. با اين وجود، نبايد اين گونه فکر کرد که فردي به واسطه سن پايين يا جنسيت خود احتمال ندارد به آرتريت روماتوئيد مبتلا شود.

آرتريت روماتوئيد همچنان پزشکان را گيج مي کند
آرتريت روماتوئيد ممکن است يکي از شايع‌ترين بيماري هايي باشد که همچنان براي پزشکان در نقاط مختلف جهان شبيه به يک معما به نظر مي رسد. تاکنون، هيچ کس به طور آشکار چرايي ابتلا به اين بيماري و دلايل آن را مشخص نکرده است. آن چه مي دانيم اين است که آرتريت روماتوئيد هنگامي که سيستم ايمني يک فرد حمله به بافت هاي خود بدن را آغاز مي کند، به ويژه آنهايي که در اطراف مفاصل قرار دارند، شکل مي گيرد. با اين وجود، کارشناسان همچنان نمي دانند چه چيزي موجب مي شود تا بدن اين کار را انجام دهد.

کارشناسان با تعدادي از عواملي که احتمال ابتلاي يک فرد به آرتريت روماتوئيد را تحت تاثير قرار مي دهد، اشنا هستند. ژنتيک نقش مهمي در اين زمينه ايفا مي کند و اگر فردي در خانواده شما به اين بيماري مبتلا باشد، احتمال ابتلاي شما به آن بيشتر مي شود. پزشکان بر اين باورند محيطي که فرد در آن زندگي مي کند و هورمون ها نيز ممکن است در اين زمينه نقش داشته باشند.

 درد مفاصل , تورم و سفتي مفاصل
آرتريت روماتوئيد بيماري است که موجب تورم و سفتي مفاصل مي شود

تشخيص آرتريت روماتوئيد امري پيچيده است
تشخيص بسياري از بيماري ها آسان است و تنها نيازمند نمونه هايي از برخي مايعات بدن، مانند ادرار يا خون هستند. اما آرتريت روماتوئيد در ميان اين بيماري ها جاي نمي گيرد. در حقيقت، تشخيص آرتريت روماتوئيد مي تواند دشوار باشد و شايد نيازمند چندين بار مراجعه به متخصصان مختلف باشد.

بنابر گزارش کلينيک مايو، يک آزمايش خاص براي تشخيص آرتريت روماتوئيد در يک فرد وجود ندارد. مشکل ديگر اين است که نشانه هاي آرتريت روماتوئيد مشابه با نشانه هاي انواع ديگر بيماري مفصلي است. همچنين، بروز نشانه هاي کامل آرتريت روماتوئيد زمانبر است و حتي ممکن است چند سال طول بکشد. بر همين اساس است که پزشکان عوامل مختلف از تاريخچه خانوادگي تا ژن ها و معاينات جسماني و تصويربرداري پرتو اکس را به منظور تشخيص آرتريت روماتوئيد مد نظر قرار مي دهند.

روش هاي بسياري براي درمان آرتريت روماتوئيد وجود دارند
يک روش درماني منفرد براي درمان آرتريت روماتوئيد وجود ندارد. همانند بسياري ديگر از بيماري هاي دردناک، رويکردهاي مختلفي براي تسکين درد، کاهش تورم در اطراف مفاصل، و کمک به بيماران براي دنبال کردن يک زندگي عادي وجود دارند.

گام نخست، آموزش بيمار از طريق برنامه هاي خودمديريت و جلسات گروهي است. گام بعدي ارائه توضيح درباره اين که تمرينات ورزشي چگونه مي توانند به تقويت عضلات اطراف مفاصل و کمک به کاهش التهاب و درد منجر شوند را شامل مي شود. پزشکان ممکن است داروهاي ضد التهاب که براي کاهش درد و کمک به بيمار در تسلط بر بيماري طراحي شده اند را تجويز کند.

رژيم غذايي و ورزش مي توانند کمک حال شما باشند
افراد مبتلا به آرتريت روماتوئيد به تحت کنترل داشتن وزن خود، انجام ورزش منظم و دنبال کردن يک رژيم غذايي سالم تشويق مي شوند. تناسب اندام مي تواند به کاهش وزني که روي مفاصل وارد مي شوندف کمک کند و از اين رو، التهاب و درد ناشي از آرتريت روماتوئيد را محدود مي سازد.

اين به معناي آن است که ورزش بخشي کليدي از روند درمان بيماري محسوب مي شود. با اين وجود، فرد مبتلا به آرتريت روماتوئيد نبايد يک روتين ورزش سنگين را به صورت مداوم دنبال کند. تمرينات ورزشي با شدت متوسط مانند دوچرخه سواري يا پياده روي نيز مي توانند مفيد باشند. پيش از آغاز رژيم ورزشي که براي کمک به کاهش نشانه هاي مرتبط با آرتريت روماتوئيد طراحي شده است، مشاوره با پزشک خود را فراموش نکنيد.
منبع:asriran.comلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

بیماری آرتريت روماتوئيد چیست؟ پارسی طببیماریهاآرتريت‌ روماتوئيد عبارت‌ است‌ از يک‌ بيماري‌ طولاني‌ مدت‌ که‌ طي‌ آن‌ مفصل‌ به روماتیسم مفصلی چیست؟ بیماران ممکن است علائم خارج مفصلی سیستمیک مانند تب، ضعف، خستگی زودرس، بی‌اشتهایی ، نکته‌ مهم بهداشتی دوران قاعدگی پارسی طببیماریهادوران قاعدگی یکی از مهم ترین دوره‌های زندگی هر خانمی است و از آنجا که به‌ طور معمول شرکت پخش مهبان دارو قرص کلروکينقرص کلروکين محصولات شرکت داروسازی پارس دارو توضیحات و داروهای این صفحه فقط مربوط شرکت پخش مهبان دارو قرص آاسآقرص آاسآ محصولات شرکت داروسازی پارس دارو توضیحات و داروهای این صفحه فقط مربوط به درمان زانو درد و با راهکارهای درمانی ساده و آسانبراي رفع زانو درد بر اثر آسيب ديدگي يا استرس مي توان از مسکن، ژل و کرم استفاده کردرابطه زینک پلاس با چاقی جدید ترین های اینترنترابطهزینکپلاسباچاقیقیمت ریال رابطه زینک پلاس با چاقی با سلام خیر این کپسول حاوی زینک و برخی ویتامین مطالب قدیمی‌تر پیام آزمایشگاهتست حاملگی آزمایش حاملگی یا اندازه گیری چیست و چرا این هورمون تست می شود؟ هورمون درمان دیسک کمر کمر درد درمان بیماریهای مفاصل و …راه هایی برای تسکین درد مفاصل ورزش کنید بلند کردن وزنه کوچک و ورزش های هوازی یکی ‌طب اسلامی وسنتی حکیم عقیلی خراسانی درمانهادرمانها‌طب اسلامی وسنتی حکیم عقیلی خراسانی درمانها درمان بیماریها بدون مصرف دارو ‌طب بیماری آرتريت روماتوئيد چیست؟ پارسی طب بیماریها آرتريت‌ روماتوئيد عبارت‌ است‌ از يک‌ بيماري‌ طولاني‌ مدت‌ که‌ طي‌ آن‌ مفصل‌ به روماتیسم مفصلی چیست؟ بیماران ممکن است علائم خارج مفصلی سیستمیک مانند تب، ضعف، خستگی زودرس، بی‌اشتهایی ، کاهش نکته‌ مهم بهداشتی دوران قاعدگی پارسی طب بیماریها دوران قاعدگی یکی از مهم ترین دوره‌های زندگی هر خانمی است و از آنجا که به‌ طور معمول، خانم شرکت پخش مهبان دارو قرص کلروکين طبقه بندی دارويی ضد تک ياخته شکل دارويی قرص دوز دارويی ميلی گرم نوع بسته بندی شرکت پخش مهبان دارو قرص آاسآ قرص آاسآ محصولات شرکت داروسازی پارس دارو توضیحات و داروهای این صفحه فقط مربوط به یکی از درمان زانو درد و با راهکارهای درمانی ساده و آسان راهکارهای درمانی ساده و آسان زانو درددرمانهای خانگی جهت زانو دردعلت اصلي دردزانو، آسیب رابطه زینک پلاس با چاقی جدید ترین های اینترنت رابطهزینکپلاسباچاقی قیمت ریال رابطه زینک پلاس با چاقی با سلام خیر این کپسول حاوی زینک و برخی ویتامین های مطالب قدیمی‌تر پیام آزمایشگاه معرفي برنامه مراقبت از خون طبق اساسنامه سازمان انتقال خون ايران، مصوب مجلس درمان دیسک کمر کمر درد درمان بیماریهای مفاصل و استخوان با عسل درمان خشکی مفصل با درمان بیماری اصلی انجام می شود گرما، دوش آب گرم و ورزشهای کششی به کاهش آن ‌طب اسلامی وسنتی حکیم عقیلی خراسانی درمانها درمانها بیشترین شیوع سنگ کلیه در گروه سنى ۱۸ تا ۴۵ سال دیده مى شود معمولاً بزرگسالان بالاى ۳۰ سال از نكته درباره مطالعه نكته درباره نظافت منزل

برچسب ها

اندکی تفکر …

دهان شما خروجی افکار شماست...
وقتی باز میشود سریعترین راه برای درک شخصیتتان در اختیار مخاطب قرار میگیرد، مواظب ویترین شعورتان باشید،تا افکار و وجودتان خریدارهای بیشتر داشته باشد.