6 ماده غذايي موثر براي خلاص شدن از کسالت صبحگاهيمفیدستان:

6 ماده غذايي موثر براي خلاص شدن از کسالت صبحگاهي


خبرگزاري آريا-براي خيلي از افراد پيش آمده که با وجود استراحت کامل شبانه، باز هم در هنگام صبح هنگام دچار احساس خواب آلودگي مي شوند و نوشيدن قهوه را براي رفع اين حالت انتخاب مي کنند.
به گزارش خبرگزاري آريا،در واقع انتخاب مواد غذايي نادرست مانند قهوه شيرين فرد را در تمام طول روز بي انرژي خواهد کرد. در عوض برخي از مواد غذايي وجود دارند که خاصيت آنها در شاداب ماندن روزانه بيشتر از قهوه است.

بلغور جو: يک خوراکي مناسب براي مبارزه با خستگي بلغور جو دوسر است. اين ماده غذايي حاوي کربوهيدرات هاي پيچيده و با کيفيت است که در بدن به عنوان گليکوژن ذخيره شده و به عنوان سوخت براي مغز و ماهيچه ها در طول روز استفاده مي شود.به علاوه، بلغور جو شامل مواد مغذي مهم مانند پروتئين، منيزيم، فسفر و ويتامين ب ۱ است که به تقويت سطوح انرژي کمک مي کند.

سرکه سيب: مخلوط سرکه سيب همراه با آب و عسل نه تنها يک درمان سنتي محسوب مي شود و براي حفظ سلامت عمومي بدن مفيد است، بلکه اسيدآمينه ها و پتاسيم موجود در اين سرکه منجر به رفع خواب آلودگي و خستگي هنگام صبح مي گردد.

دانه چيا: حاوي اسيدهاي چرب امگا ۳ براي تقويت مغز است که مي تواند به افزايش هوشياري هنگام صبح و رفع خستگي شبانه کمک کند. البته مزاياي تخم چيا به همينجا محدود نمي شود و مصرف آن منجر به هيدراته ماندن و جذب و هضم سريع تر مواد غذايي و تبديل غذا به انرژي مي گردد.

آب: مصرف آب ساده ترين راه براي کمک به بيدار شدن بهتر هنگام صبح است. حتي کم آبي خفيف در بدن مي تواند احساس ناهوشياري را بيشتر کند. در واقع بسياري از ما هنگام بيدار شدن از صبح دچار درجاتي از کم آبي بدن هستيم. اگر مي‌خواهيد از آبي که مي ‌نوشيد، بيشتر بهره ببريد، کمي ليمو به آب اضافه کنيد. اين کار به دستگاه گوارش کمک مي ‌کند و برخورداري از دستگاه گوارشي قوي، مهم ‌ترين نکته در بالا نگه داشتن سطح انرژي محسوب مي‌ شود.

نعناع: سبزي ‌هاي داراي برگ ‌هاي سبز تيره از جمله مواد غذايي انرژي ‌بخش محسوب مي ‌شوند و در دسترس قرار دارند. اين سبزي ‌ها سرشار از ويتامين ‌ها، مواد معدني و آنتي ‌اکسيدان‌ ها هستند. اگر زماني براي تهيه يک ظرف بزرگ سالاد نداريد، چند سبزي را با مخلوط ‌کن هم بزنيد يا آب بگيريد و آن را بنوشيد.

تخم مرغ: شما مي ‌توانيد انرژي مورد نياز براي بدن و مغز را از طريق يک صبحانه کامل به دست آوريد؛ صبحانه ‌اي که در آن پروتئين و چربي وجود داشته باشد؛ زيرا پروتئين و چربي براي تامين انرژي بدن ضروري هستند. تخم مرغ در اين ميان گزينه مناسبي است و اگر مي ‌خواهيد مدت طولاني ‌تري انرژي داشته باشيد، کمي هم کربوهيدرات به صبحانه خود اضافه کنيد و از مصرف مواد غذايي شيرين و فرآوري شده در وعده صبحانه بپرهيزيدلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

برچسب ها

اندکی تفکر …

از شکست نترس!
آن چیزی که باید از آن بترسی،
نشانه گرفتن اهداف کوچک است!
وقتی هدف بزرگی داشته باشی
حتی شکست خوردن در راه آن، با شکوه است.