پر بازدید ترین مطالب

6 توصيه ايلان ماسک براي افزايش بازدهي


6 توصيه ايلان ماسک براي افزايش بازدهي

خبرگزاري آريا – در دوراني که اکثر افراد از کمبود وقت گلايه مي کنند، ايلان ماسک همزمان سه شرکت بزرگ تسلا، اسپيس اکس و سولارسيتي را اداره کرده و در عين حال يکي از موفق ترين مديران عامل در جهان است. او راز موفقيت خود را شش اصلي عنوان کرده است که در ادامه به بررسي آنها مي پردازيم:
1. استفاده از ايميلماسک از روش هاي ارتباطي بدون نياز به مکامله همزمان همچون ايميل و پيامک استفاده مي کند. اجتناب از تماس تلفني يا تصويري به او اجازه مي دهد امور روزانه اش را مطابق برنامه ريزي قبلي به پيش ببرد.
2. در دسترس نبودناو وقت خود را به سادگي در اختيار افراد خارج از شرکت قرار نمي دهد. علاوه بر اين از يک ايميل مخفي استفاده کرده و بدين ترتيب مجبور نيست وقت خود را صرف خواندن ايميل هاي متفرقه کند.
3. انجام همزمان چند کارماسک انجام چند کار همزمان را به گونه اي که در يکديگر تداخلي ايجاد نکنند دسته بندي مي خواند. براي مثال حين برگزاري جلسات، از طريق موبايل به امور مربوط به کسب کار مي پردازد يا پيام هاي کاري را حين بازي با بچه ها ارسال مي کند. اگرچه درستي چنين کارهايي جاي بحث دارد، اما ظاهرا باعث افزايش بازدهي او شده اند.
4. برنامه ريزي بهينهرييس کمپاني تسلا با طراحي يک برنامه بهينه تمام وقت کاري خود را به بخش هاي 5 دقيقه اي تقسيم کرده است. او مي گويد:
بهترين توصيه اي که ميتوانم به شما بکنم اين است که هيشه به دنبال راه هايي براي بهتر انجام دادن کارها باشيد.
5. درک اصول اساسي
ماسک از يک روش ساده براي درک مسائل استفاده مي کند. او به جاي اينکه وقت خود را صرف يادگيري جزئيات کند، اصول اساسي آن ها را درک کرده و در زمان خود صرفه جويي مي کند:
سعي کنيد دانش را مثل يک درخت در نظر بگيريد و پيش از يادگيري برگ ها و شاخه هاي کوچک، اصول نهفته در ساقه و شاخه هاي اصلي را درک کنيد.
6. خواب کافي
او با وجود علاقه شديد به کار، به استراحت نيز بسيار اهميت داده و در شبانه روز حداقل شش ساعت را به خواب اختصاص مي دهد. علاوه بر اين دو فنجان قهوه و کيک هاي رژيمي نيز مهمان پاي ثابت وعده هاي غذايي او هستند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب