پر بازدید ترین مطالب

5 فعاليت که از زوال عقل جلوگيري مي‌کند


5 فعاليت که از زوال عقل جلوگيري مي‌کند

خبرگزاري آريا –
زوال عقل,آلزايمر,پيشگيري از زوال عقل
5 فعاليت که از زوال عقل جلوگيري مي‌کند
عملکرد مغزي با فعاليت هاي روزمره و همينطور عادات مختلف افراد مي تواند افزايش يا کاهش پيدا کند اما محققان در جديدترين تحقيقات خود ليستي از اعمالي که کاهش عملکرد مغز را به دنبال دارند، معرفي کرده اند. محققان معتقدند براي افزايش و همينطور بهبود عملکرد مغزي يا به بيان ديگر افزايش هوش و استعداد بايد به عواملي که در جهت عکس يعني کاهش عملکرد مغزي عمل مي کنند، پي برد.
دکتر ماري ليدو، مدير بخش علوم اعصاب انستيتو پاستور فرانسه مواردي که باعث کاهش عملکرد ذهني مي شوند را در مطلب زير آورده است:
جستجو و فعاليت دائمي مغز
ذهني دچار زوال عقل مي شود که فعاليتي نداشته باشد اما ذهن هايي که انعطاف پذير هستند، مي توانند سلامت خود را افزايش دهند. جلوگيري از زوال عقل مي تواند با راه حل هايي مانند حل جدول، مطالعه کتاب و… رخ دهد.
ممانعت از دريافت حجم عظيمي از اطلاعات
اگر شما جزو آن دسته از افرادي هستيد که اطلاعات زيادي را به صورت يکجا دريافت مي کنند، ذهن شما در خطر است زيرا دريافت هميشگي حجم عظيمي از اطلاعات باعث افزايش استرس مغز در دريافت يا به خاطر سپردن آنها مي شود که مي تواند اثر سوء داشته باشد.
استفاده نکردن از قرص هاي خواب آور و آرام بخش
استفاده مداوم از قرص هاي خواب آور و آرام بخش شايد در درمان بسياري از دردها و رنج ها موثر باشد اما با کاهش عملکرد ذهني روبرو خواهيد شد زيرا اين داروها به مرور زمان سيستم هاي مغزي و همينطور عملکرد آنها را تغيير مي دهند.
ورزش
ورزش مي تواند سهم به سزايي در سلامت رواني داشته باشد. ورزش، يکي از فاکتورهاي اصلي حفظ و افزايش عملکرد مغزي است.
ارتباطات اجتماعي و شرکت در گروه هاي دوستانه
صبحت، ارتباط با ديگران، فعاليت هاي اجتماعي مي تواند تاثير قابل توجهي در سلامت ذهن و همينطور فعاليت هاي مغزي داشته باشد تا عملکرد ذهني افزايش پيدا کند.
منبع : mehrnews.com
لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب