پر بازدید ترین مطالب

4 هزار سيم‌کارت ارسال‌کننده پيامک تبليغاتي مسدود شد


4 هزار سيم‌کارت ارسال‌کننده پيامک تبليغاتي مسدود شد

خبرگزاري آريا – بر اساس گزارش سازمان تنظيم مقررات ارتباطات، تاکنون چهار هزار سيم‌کارت ارسال‌کننده‌ي پيامک تبليغاتي مزاحم مسدود شده است.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از زوميت، حسين فلاح جوشقاني، رئيس سازمان تنظيم مقررات ارتباطات اعلام کرد که حدود چهار هزار سيم‌کارت ارسال‌کننده‌ي پيامک‌هاي تبليغاتي بر اساس گزارش‌ شکايت مردم به سامانه 195 مسدود شده است.
فلاح جوشقاني با بيان اينکه اخيرا وزير ارتباطات دستور ويژه داد که بازهم شرايط براي اعلام شکايت مردم از مزاحمت‌ پيامک‌هاي تبليغاتي تسهيل شود، افزود:
اميدواريم به‌زودي حداقل‌هاي باقي‌مانده از اين سيم‌کارت‌ها نيز شناسايي و مسدود شوند.
به گفته‌ رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، اين سيم‌کارت‌ها صرفا با هدف ارسال پيامک انبوه خريداري مي‌شوند و مسدود کردن سرويس پيامک اين سيم‌کارت‌ها به معناي قطع ارتباطشان تلقي مي‌شود.
معاون وزير ارتباطات همچنين اعلام کرد که حدود 150 هزار شکايت از پيامک‌هاي تبليغاتي مزاحم به سامانه 195 ارسال شده است که بخشي از اين شکايات فرمت اشتباه دارند و تنها 50 درصد آن‍ها براي بررسي مجاز شناخته شد که مورد بررسي قرار گرفت.
به گفته‌ فلاح جوشقاني، بررسي شکايات دريافتي از سيم‌کارت‌هاي مزاحم ارسال‌کننده‌ پيامک تبليغاتي به اين نحو است که اگر تعداد شکايات از يک سيم‌کارت به پنج مورد برسد و بررسي‌ها نيز نشان دهد که شماره مورد نظر در 3 روز گذشته به ارسال پيامک انبوه با آستانه 400 پيامک اقدام کرده است و مکالمه صوتي نيز نداشته باشد، مشمول قطع سرويس خواهد شد.
وي ادامه داد: صرفا با دريافت يک شکايت از يک پيامک، اقدام به قطع ارتباط نمي‌کنيم؛ چرا که ممکن است فردي با هدف شخصي، اقدام به اعلام شکايت از يک شماره کرده باشد. ما بايد به اين اطمينان برسيم که سيم‌کارت مد نظر صرفا براي ارسال پيامک‌هاي تبليغاتي مورد استفاده قرار مي‌گيرد که با روش‌هاي مختلف نرم‌افزاري به اين نتيجه خواهيم رسيد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب