پر بازدید ترین مطالب

3000 کيلومتر پيمايش پاک؛ هدف مسابقه خودروهاي سلول خورشيدي 2017 [تماشا کنيد]


3000 کيلومتر پيمايش پاک؛ هدف مسابقه خودروهاي سلول خورشيدي 2017 [تماشا کنيد]

خبرگزاري آريا – با اعلام خبر ورود خودروي خورشيدي وايلت سان سوئيفت (Violet Sunswift) به مسابقه وسايل نقليه سولار بريجستون (Bridgestone World Solar Challenge)، اميدها براي ثبت يک رکورد جديد و کسب قهرماني توسط اين خودرو بسيار افزايش يافته است.

همانطور که از نام اين رقابت مشخص است، تمامي خودروهاي حاضر در آن بايد از انرژي خورشيدي براي حرکت استفاده کنند. در مسابقه امسال که از هشتم اکتبر آغاز خواهد شد، 47 تيم از 20 کشور مختلف جهان در فاصله تقريبا 3000 کيلومتري بين داروين و آدلايد در استراليا با هم به رقابت خواهند پرداخت.

تيم سان سوئيفت از دانشگاه ساوت ولز (UNSW) که طراح و سازنده خودروي وايلت است، با تکيه بر تجربه اي که در دو دهه اخير در زمينه ساخت انواع خودروهاي خورشيدي به دست آورده، پا به اين رقابت گذاشته و از شانس بالايي براي برنده شدن برخوردار است.

وايلت ششمين نسل از خودروهاي خورشيدي ساخته شده توسط اين تيم محسوب شده و مي تواند به حداکثر سرعت 130 کيلومتر در ساعت دست پيدا کند. نيروي لازم براي جابجايي اين خودرو از طريق دو موتور که در مجموع 7 کيلووات قدرت (معادل 9.3 اسب بخار) و 90 نيوتن متر گشتاور توليد مي کنند، تامين مي شود. وزن آن نيز به دليل شاسي مونوکوک فيبر کربني و استفاده از آلومينيوم در سيستم تعليق فقط 380 کيلوگرم عنوان شده است.

نکته جالب اينکه دانشجويان از چراغ هاي اصلي موستانگ در وايلت استفاده کرده اندلینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب