17 روش شاد بودن در محل کار


17 روش شاد بودن در محل کار


خبرگزاري آريا –

۱۷ روش شاد بودن در محل کار
تجربه شادي در محل کار خيلي راحت نيست. اما هر کاري روشي دارد. اگر قوانين شاد بودن را بدانيد به راحتي مي توانيد در کنار کار و کسب درآمد، شاد و سرحال هم باشيد.

۱٫ خود را با ديگران مقايسه نکنيد
هر کسي کار را به گونه اي متفاوت از ديگران شروع و به روش خود هم پيشرفت مي کند. اين به شما يا هيچ فرد ديگري ارتباطي ندارد که ديگران در مسير شغل خود به کجا خواهند رسيد و نمي توانيد ديگران را با خود مقايسه کنيد. انسان ها همه با هم فرق دارند. در نتيجه، مقايسه خود با ديگران فقط وقت تلف کردن است.

۲٫ نگران مسايلي نباشيد که کنترلي روي آنها نداريد
با اينکه آگاهي داشتن از مسايل پيرامون همچون وضعيت اقتصادي، وضع بازار يا کارهايي که ديگران انجام مي دهند، گاهي مهم است اما بايد هميشه روي مسايلي که قابل کنترل هستند، همچون افکار و کارهاي خود تمرکز کنيد.

۳٫ حد و مرز خو د را بدانيد و حفظ کنيد
هنگامي که تصور مي کنيد در دنيا هيچ چيز به اندازه شغلتان مهم نيست، در واقع بخشي از خود را مي کُشيد. شغل شما مي تواند حريم خشم و ثبات اخلاقي را در شما از بين ببرد.

۴٫ بيش از حد به خود يا تيم خود قول ندهيد
اينکه مشتاق انجام يک کار و به پايان رساندن يک پروژه باشيد بسيار عاليست اما قول ها و تعهداتي که نتوانيد از عهده آنها بر بياييد را به خود يا گروه کاري خود ندهيد. عدم توجه به تعهدات باعث شکست و نااميدي مي شوند.

۵٫ توجه کنيد همه انسان ها ۲۴ ساعت در شبانه روز دارند
هر زمان احساس مي کنيد وقت کم آورده ايد و به ساعات بيشتري در زندگي نياز داريد، به ياد بياوريد که باقي انسان ها نيز همين اندازه وقت دارند و شبانه روز انسان هاي موفق بيش از ۲۴ ساعت ندارد. هيچکس وقت بيشتري در اختيار ندارد پس دست از شکايت برداريد و درست برنامه ريزي کنيد.

۶٫ خيلي خود را جدي نگيريد
توانايي خنديدن نقاط ضعف و عيوب خود نه تنها باعث مي شود تا انسان شادتر و قدرتمندتري باشيم، بلکه باعث جذب ديگران نيز مي شويم. اگر نتوانيد خودتان به مشکلات بخنديد، ديگران پشت سرتان مسخره مي کنند و به شما مي خندند.

۷٫ خيال پردازي کردن در طول روز
اينکه خيال پردازي و کار کردن نفي کننده يکديگر هستند، طرز فکر قرن بيست ميلادي است. وقتي به افکار خود اجازه خيال پردازي مي دهيد، در واقع افکار خود را در راستاي پيشرفت و داشتن ايده هاي منحصربه فرد هدايت مي کنيد.

۸٫ متنفر نباشيد
تنفر همچون انگلي است که همه انرژي و سلامتي شما را مي خورد. اگر در اطرافتان مسايل آزاردهنده وجود دارند که مي توانيد تغيير دهيد، دست به کار شويد. اگر کاري از دست شما بر نمي آيد، بهتر است فراموش کنيد و ببخشيد.

۹٫ اجازه ندهيد گذشته بر آينده تاثير بگذارد
تمرکز کردن روي اشتباه هاي گذشته مثل اين است که هنگام رانندگي همه حواس خود را به آينه عقب بدهيد. در اين حالت، تا زماني مي توانيد پيش برويد که با مانعي برخورد و تصادف نکنيد.

۱۰٫ سعي نکنيد در همه بحث ها «برنده» باشيد
بعضي از بحث ها به هيچ وجه ارزش ادامه دادن و جنگيدن را ندارند. در اين موارد بهترين کار عقب نشيني است و اجازه دهيد طرف مقابل فکر کندبرنده شده است. مهم «برنده شدن» در بحث نيست، مهم اين است از مساله پيش آمده درس بگيريد و براي دفعه بعد آماده باشيد.

۱۱٫ هيچ کس غير از شما نمي تواند شما را شاد کند
با اينکه به طور کلي کار کردن سخت است اما اگر در شغل خود احساس بدبختي مي کنيد، خودتان مقصر هستيد. شما به خودتان مديون هستيد تا شغلي پيدا کنيد که با روحيه شما بيشتر هماهنگي دارد و مي تواند موجب شادي شما شود. يا دست کم در شغلي که داريد همه تلاش خود را بکنيد تا شاد باشيد.

۱۲٫ بيشتر مواقع لبخند بزنيد و بخنديد
برخلاق اعتقاد معمول مردم، لبخند زدن يا خنديدن در نتيجه شادي به وجود نمي آيند، بلکه بخشي از پروسه ايجاد و تقويت احساس شادي در انسان هستند. هميشه به دنبال دليلي براي لبخند زدن باشيد. هرگز خنده هاي خود را سرکوب نکنيد.

۱۳٫ انرژي ارزشمند خود را در راستاي غيبت و بدجنسي هدر ندهيد
پيش از اينکه بخواهيد در مورد کسي غيبت کنيد يا به غيبت ديگران گوش کنيد از خود بپرسيد: ۱) آيا حقيقت دارد؟ ۲) آيا اين کار درست است؟ ۳) آيا اين کار لازم است؟ ۴) آيا خوشم مي آيد کسي همين حرف ها را در مورد من بگويد؟

۱۴٫ نگران طرز فکر ديگران در مورد خود نباشيد
شما قدرت خواندن فکر ديگران را نداريد و نمي توانيد به طور قطعي و واقعي بگوييد ديگران در مورد شما چه فکري مي کنند. چه اهميتي هم دارد؟ وقت ارزشمند خود را براي چنين مسايل پوچي هدر ندهيد.

۱۵٫ به ياد داشته باشيد همه شرايط خوب يا بد قابل تغيير هستند
ذات طبيعت بر اساس تغيير استوار است. هيچ چيز ثابت نمي ماند؛ همه چيز ناپايدار و گذرا است. هر چيز آزاردهنده يا خوشحال کنند يا بين اين دو، همه تغيير مي کنند. همه چيز تمام مي شود.

۱۶٫ دورريختن وسايلي که نياز نداريد
شما حدود يک سوم از عمر خود را در محل کار سپري مي کنيد. بنابراين بايد اين محيط را براي خود شاد کنيد. در راستاي اين هدف بايد وسايل اضافي، نالازم و زشت را دور بريزيد.

۱۷٫ هميشه اميد داشته باشيد بهترين ها در راه هستند
توجه کرده ايد برخي از پيرزن ها پس از بيوه شدن تازه براي خود دوست پيدا مي کنند، مسافرت مي روند، درس مي خوانند يا … و اعتقاد دارند زندگي جريان دارد و هميشه بهترين ها در راه هستند. پس شما هم به آينده اميدوار باشيد.
منبع:برترين ها

لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

راههای افزایش اعتماد به نفس ،زندگی بهتر ،روشهای شاد بودن هرماشینی که دوست داشتید قسطی بخرید رونق کسب و کار شما از طریق طراحی وبسایت پردرآمد روزنامه دنیای اقتصاددنیای اقتصاد سیاست‌گذاران اقتصادی در سال‌های اخیر همواره بر ضرورت اصلاح نظام بانکی نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا …نقاشی رنگ روغن ساختمان در شهریار نمونه کارهای نقاشی ساختمان نمونه کارنقاشی ساختمان دانلود رايگان نرم افزار در این مطلب از وبسایت میهن دانلود نرم افزار را برای روزنامه خبرورزشیآیا به توافقی که در غیاب آنها شده پایبند می مانند؟ پشت پرده تشكيل ستاد عبور از بحران عصر ايران تصاویر زیبای طبیعت قبل و بعد از بارش برف در این جزیره، جزیره ای وجود دارد که خود دارای یک ابزار مرجع ابزار وبلاگ و سایتاگر قصد نمایش مکان دلخواه خود را بر روی نقشه در سایت یا وبلاگ ، جهت معرفی بهتر محل کارسایت سرگرمی، تفریحی، جالب، خواندنی، عکس، اس ام …عکسفالاس ام اسعکس های خنده دارطنزفال حافظتاروتعکس های بازیگرانپزشکی و سلامتی مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک …حکمفرمایی گوگل در زمینه ی نرم افزار و پلتفرم ها بوده است، نه تولید سخت افزاری اما این نوشته های خواندنی روح‌اله شنبه ‏ ‏ اگر جمعیت چین به شکل یک صف از مقابل شما راه بروند، این صف راههای افزایش اعتماد به نفس ،زندگی بهتر ،روشهای شاد بودن،راز راه موفقیتموفقیت در زندگیعوامل موفقیتدران استرسروانشناسیآرامش روحآرامش اعصاب راز روزنامه خبرورزشی آیا به توافقی که در غیاب آنها شده پایبند می مانند؟ پشت پرده تشكيل ستاد عبور از بحران به انواع روش های خیاطی و نکات مهم برای تازه کار ها روش‌های آموزش خیاطی، مراحل مختلف یادگیری و نکات مهم در انتخاب آموزشگاه شاید مدل پیراهنی نشانه های بسیار در نزدیک بودن ظهور امام زمان عج – مهدی بیا يا مهدي بهترين كار دعا براي حضرت است امر به معروف ونهي از منكر و در صحنه بودن در مبارزه با لیست مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه با سلام من فوق لیسانس ژنتیک دامپروری دارم با سال سابقه کار تجربی و دارای مجوز در زمینه روش کاهش اشتباهات در تست زنی توسط رتبه یک کنکور کنکور … مشاوره تحصيلي روش کاهش اشتباهات در تست زنی توسط معین فلاحتگر رتبه یک کنکور ریاضی دقت کنید که این تجاوز هولناک به زن در کرج با روش انرژی درمانی – جديدترين تجاوزهولناکبەزن تجاوز به ۲۰ زن و دختر به بهانه انرژی درمانی این خبر در تاریخ ۳۱فروردین۱۳۹۲ به نقل از منبع نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا کاتالوگ بلکا نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا کاتالوگ بلکا نقاشی ساختمان در کرج نقاشی روش شاد بودن

برچسب ها

اندکی تفکر …

خدا وقتی نخواهد، عمر دنیا سر نخواهد شد
گلوی خشک صحرایی به باران تر نخواهد شد
خدا وقتی بخواهد، غیر ممکن می شود ممکن
ولی وقتی نخواهد، واقعاً دیگر نخواهد شد

پر بازدیدترین مطالب