10 نکته بهداشتي که بايد بدانيدمفیدستان:

10 نکته بهداشتي که بايد بدانيد


خبرگزاري آريا – نکات بهداشتي,توصيه هاي بهداشتي,پيشگيري از بيماريها
دست خشک کن برقي يا دستمال کاغذي؟
امروزه در توالت هاي عمومي معمولا يا دست خشک کن هاي برقي تعبيه شده است و يا دستمال کاغذي، تا افراد دست هاي خود را خشک کنند. اما زماني که صحبت از بهداشت فردي است بايد گفت که کارايي اين دو وسيله در يک سطح نيست.
دست خشک کن هاي برقي ۶۰ درصد زمان بيشتري در مقايسه با دستمال کاغذي مي گيرند تا دست ها را کاملا خشک کنند. به همين دليل اکثر مردم حوصله کافي به خرج نمي دهند و قبل از خشک شدن کامل دست ها مکان را ترک مي کنند. بايد بدانيد که دست مرطوب يک فضاي مطلوب براي باکتري هاست. در نتيجه توصيه مي شود براي خشک کردن کامل دست ها از دستمال کاغذي استفاده کنيد.

نکات بهداشتي,توصيه هاي بهداشتي,پيشگيري از بيماريها
صابون هاي آنتي باکتريال: مفيد يا مضر؟
چند سالي هست که صابون هاي آنتي باکتريال محبوبيت زيادي پيدا کرده اند، به خاطر اينکه برخي تصور مي کنند اين نوع صابون ها در مقايسه با انواع معمولي آن، باکتري هاي بيشتري را نابود مي کنند. اما نتايج پژوهش هاي اخير نشان مي دهند که اين نوع صابون ها هيچ برتري نسبت صابون هاي معمولي ندارند و بنا به دلايلي از انواع معمولي خود پرآسيب تر هستند. به خاطر اينکه حاوي ترکيبي به نام «تري کلوزان» است که باعث اختلالات هورموني مي شوند.

قانون ۵ ثانيه غلط است
باوري وجود دارد که اگر در طي پنج ثانيه يک ماده غذايي از روي زمين برداشته شود، امکان آلودگي آن وجود ندارد، اما اين باور غلط است. واقعيت اين است که به محض افتادن ماده ي غذايي روي زمين، ۹۹ درصد باکتري ها روي آن جمع مي شوند.

نکات بهداشتي,توصيه هاي بهداشتي,پيشگيري از بيماريها
سينک ظرفشويي تميز نيست
خيلي از مردم جرات نمي کنند که از شير دستشويي آب بخورند. اما همه ي ما ظرف هايمان را در سينک و با خيال راحت مي شوييم، غافل از اينکه اين بخش از آشپرخانه کثيف تر از دستشويي مي تواند باشد. توجه داشته باشيد که سينک ظرفشويي کثيف مي تواند صدهزار برابر دستشويي، ميکروب داشته باشد. براي همين حتما سينک ظرفشويي را بعد از شستن ظروف و هر کار ديگري، با اسکاچ و مايع ظرفشويي کاملا بشوييد، طوري که از تميزي برق بزند.

نکات بهداشتي,توصيه هاي بهداشتي,پيشگيري از بيماريها
ناف نقطه اي فراموش شده
محققان معتقدند که ناف يکي از قسمت هاي فراموش شده در حين شستشوي بدن است.
نتايج بررسي هايي که روي شصت نفر انجام شده است نشان مي دهد که حداقل ۲۳۰۰ باکتري در ناف وجود دارد که ۱۵۰۰ نوع آن قبل از انجام اين پژوهش شناخته نشده بود.
در نتيجه اين بار که حمام رفتيد، حتما اين قسمت از بدنتان را نيز بشوييد.

نکات بهداشتي,توصيه هاي بهداشتي,پيشگيري از بيماريها
مسواک زدن: مهم است اما فراموش شده
همه ي مردم مي دانند که براي پيشگيري از پوسيدگي دندان بايد مسواک بزنند، اما معمولا خستگي و تنبلي مانع از اين مي شود که افراد به طور مرتب مسواک بزنند.
البته اين موضوع مربوط به ما نمي شود. اولين مسواک در قرن ۱۵ ميلادي ابداع و ساخته شد، در حاليکه عادت مسواک زدن تا جنگ جهاني دوم بين مردم نهادينه نشده بود. براي مراقبت از دندان ها حتما بايد با حوصله و دقت مسواک بزنيد. در غير اين صورت بايد منتظر عواقب آن باشيد.

نکات بهداشتي,توصيه هاي بهداشتي,پيشگيري از بيماريها
شستشوي روزانه ي موها چندان خوب نيست
همه ي ما از ترس اينکه مبادا موهايمان چرب شود و کثيف به نظر برسد، هر روز دوش مي گيريم و موهايمان را مي شوييم. اما بايد بدانيد شستشوي روزانه ي موها باعث افزايش سبوم (چربي طبيعي) کف سر شده و باعث مي شود که غدد سباسه، چربي بيشتري توليد کنند. در واقع يک دور باطل شکل مي گيرد. هر چه موها را بيشتر بشوييد چرب تر مي شوند. متخصصان پوست و مو توصيه مي کنند که موها هفته اي دو تا سه مرتبه شسته شوند.

نکات بهداشتي,توصيه هاي بهداشتي,پيشگيري از بيماريها
يک دنياي کوچک در بين تار و پود فرش
فرش ها در مقايسه با کف پوش هاي هايي مانند پارکت، سنگ، سراميک و غيره، ۱۰ برابر گردوخاک بيشتري به خود مي گيرند. اين گرد و غبار در فرش هايي که کرک هاي بلندي دارند، به چشم نمي آيد. واقعيت اين است که لابه لاي اين دنياي نقش و نگار، پر است از باقيمانده ها و خورده ريزهاي غذا، حشرات مرده، خرده هاي پوست و غيره.

نکات بهداشتي,توصيه هاي بهداشتي,پيشگيري از بيماريها
قرار دادن مسواک در دستشويي: وحشتناک ترين اشتباه بهداشتي
اکثر مردم مسواک هايشان را مقابل آينه ي تعبيه شده در دستشويي قرار مي دهند. اين محل نزديک ترين محل موجود به کاسه ي توالت و ميکروب هاي معلق موجود در هوا است. اگر فاصله ي مسواک تان تا اين محل مورد نظر کمتر از دو متر باشد، امکان آلوده شدن آن به ميکروب ها خيلي زياد است. پس مسواک تان را بيرون از دستشويي بگذاريد.

ميکروب هاي بدن از جمعيت کشور بيشتر است
همه ي ما تلاش مي کنيم که بدن مان را از شر ميکروب ها در امان بداريم، اما به عقيده ي محققان اين يک جنگ از پيش باخته است، چون بدن انسان پذيراي حداقل ۱۰۰۰ نوع باکتري و ميکروب هاي گوناگون است. اگر مي خواهيد آمار دقيق تري از ميکروب هاي موجود در بدن داشته باشيد بايد بگوييم که چيزي حدود چهار برابر جمعيت کشور است.
منبع : tebyan.netلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

خبرگزاری آريا نکته بهداشتي که بايد بدانيدخبرگزاری آریا نکته بهداشتي که بايد بدانيد خبرگزاري آريا دست خشک کن برقي يا خبرگزاری آریا شاهرودي طارمي بايد انتقادپذير باشد بايددلال‌هاسودرساندند نکته بهداشتي که بايد نکته پنهانی که قبل از بچه دار شدن باید بدانیددرباره نکته پنهانی که قبل از بچه دار شدن باید نكته كه بايد درباره ريفلاكس نوزادتان بدانيدکودکان و والدین دانستنيهاي نوزادان نكته كه بايد درباره براي خلاص تصویری که نکته‌اي که کنکوري‌هاي بايد بدانند نکته‌اي که کنکوري‌هاي بايد بدانندبانک سوالات نکته‌اي که کنکوري‌هاي بايد آرایشی بهداشتی نکته‌ ضروري براي دختران نوجوانبايد بدانيد که رعايت بهداشت هنگام تعويض نوار بهداشتي، بايد آن را خواسته نکته برای اينکه ميزبانی کامل و تمام عيار باشيد نکته برای بنابراين ساعت که بشود در نهايت بايد بدانيد که آنها برای آخرین خبر آنچه که بايد از ميکرونيدلينگ بدانيدآنچه که بايد از ميکرونيدلينگ آنچه که بايد از ميکرونيدلينگ بدانيد دخترونه نكته كه بايد در مورد مزدا مياتا بدانيدمزدا در اينجا ده چيزي كه بايد نکته ای مهم در در اينجا ده چيزي كه بايد در مورد مياتاي نکته‌اي که بايد درباره ايمپلنت دندان بدانيد نکته‌اي که بايد درباره ايمپلنت دندان بدانيد در ب تور ارمنستان آرمن نکته درباره خوراکی سفر نکته درباره خوراكي‌هاي سفر خوردن غذاهاي سالم و متنوع، از مواردي است كه لذت سفر را چند شپش سر ، شپش سرچیست وراه مقابله با آن کدام است شپش‌ مقدمه اگر چه بهبود وضعيت بهداشتي، اقتصادي و اجتماعي تاثير بسزايي در كاهش سیمرغ جامع ترین پورتال ایرانی، سلامت، سبک زندگی، سرگرمی، فرهنگی الیزابت دوم که هرگز قرار نبود روزی ملکه بریتانیا شود، امروز دوشنبه وارد شصت و پنجمین پايگاه اطلاع رساني شبکه بهداشت خاتم دانشکده پزشکی شهيد صدوقي سلامت سالمندان پیری یک فرآیند طبیعی از تغییرات مربوط به زمان است که با تولد شروع شده و در گشادي واژن پس از زايمان طبيعي صفحه من که مشکلی نداشتماتفاقا آقایون همه معتقد هستن که بخیه بعد زایمان باعث تنگ شدن می شهمامان راهنمای کامل آزمايش‌های قبل از ازدواج جدید راهنمای کامل آزمايش‌های قبل از ازدواج براي آغاز يک زندگي سالم، مسلماً چيزي جز سلامت و صحت سایت چشم پزشکی دکتر نادری فتبارک الله احسن الخالقین چگونه می توان باور کرد که فضائی چنین کوچک بتواند جهانی به این جنگل و محیط زیست رده بندی علمی خرس سياه آسيايي با نام علمي یا و با نام های عمومی هشدار مهم در مورد مصرف قرص آهن و اسيدفوليك صفحه سلام ليلا خانوم مثل اينكه توپتون پره خوب معلومه كه هر چيزي طبيعي‌ش خوبه اگر ما تغذيه مناسب كتابهايي كه بايد خواند انچه را كه بايد ببينيم انچه كه بايد بدانيم صد كتابي كه بايد خواند شبهايي كه بايد اميزش كرد

برچسب ها

اندکی تفکر …

اگر قرار باشد "خوبیِ" ما وابسته
به "رفتار" دیگران باشد
این دیگر "خوبی" نیست . . .
بلکه "معامله" است!

پر بازدیدترین مطالب