كودكان از چه نوع موسیقی لذت می‌برند؟


شاید یکی از جذاب‌ترین کارهایی که شما برای کودکتان انجام می‌دهید، خواندن لالایی برای او باشد، به خصوص زمانی که او گریه می‌کند و سعی دارید او را بخوابانید.

نوزادان از چه نوع موسیقی لذت می‌برند؟ 

 

نوزادان از چه نوع موسیقی لذت می‌برند؟ شاید یکی از جذاب‌ترین کارهایی که شما برای کودکتان انجام می‌دهید، خواندن لالایی برای او باشد، به خصوص زمانی که او گریه می‌کند و سعی دارید او را بخوابانید.

 

اما اگر حوصله‌تان از یک لالایی به خصوصی سر رفت، نا امید نشوید. شما می‌توانید شعرهای دیگری را انتخاب و در قالب لالایی برای کودکتان بخوانید. در تاثیر آن بر کودکان تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.

موسیقی کلاسیک
طبق تحقیقی در سال ۱۹۹۳، گوش دادن به موسیقی موزارت ضریب هوشی کودکان را افزایش داد. پیچیدگی موسیقی کلاسیک فعالیت مغز را در چندین ناحیه بالا می‌برد. موسیقی کلاسیک موسیقی کاملی است، اما بدین معنی نیست که گونه‌های دیگر موسیقی تاثیرگذار نیستند.

 

طبق آمار سایت سلامت کودکان (HealthyChildren.org) گوش کردن به هر نوع موسیقی عصبانیت و استرس را کاهش می‌دهد و موجب شادی می‌شود. کودک شما شخصیت خاص خود را دارد بنابراین با آزمون و خطا می‌توانید موسیقی مورد علاقه او را پیدا کنید. تنها توجه کنید که صدای ضبط کم باشد و هیچگاه از هدفن برای او استفاده نکنید زیرا به گوش‌های او آسیب می‌رساند.

صدای مادر
مهم نیست چه موسیقی انتخاب می‌کنید، کودک شما صدای شما را بیش از هر موسیقی دیگری ترجیح خواهد داد. فکر نکنید صدایتان بد است، اگر کودکتان زبان داشت و می‌توانست احساس خود را بیان کند، حتما به شما می‌گفت که چقدر از شنیدن صدای شما لذت می‌برد.

 

شاید خودتان هم به این نتیجه رسیده باشید که او از صدای شما چقدر به هیجان می‌آید و در همان ثانیه‌های اول لالایی شما به خواب خواهد رفت. آواز خواندن برای کودکتان راهی ارتباطی میان شما دو نفر است. از آنجا که کودکتان در ۲۵ هفته بارداری سیگنال‌هایی را دریافت کند، پس از به دنیا آمدن نیز با صدای شما آشنا خواهد بود. 
 

ني ني سايتلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا …در سبک های کلاسیک بهتر است که این کوسنها از همان جنس و بافت روتختی باشند به هماهنگی میگنا راهكارهايي براي افزايش مهارت هاي اجتماعي در كودكانروش ها ي كمك به رشد مهارت هاي اجتماعي كودكان به هنگام تلاش براي بهبود مهارت هاي روانشناسی مثبت نگر روان شناسی کودکانتأثير طلاق بر روان كودكان تأثير طلاق بر روح و روان دختران بيش‌تر از پسران است تور استانبولتور لحظه آخری استانبول ترکیه …قیمتتوراستانبولهتل بلک برد استانبول هتل بلک برد یک هتل چهار ستاره است که در بخشی از شهر استانبول قرار اثر بازی های رایانه ای بر كودكان و نوجوانانرهنمودها اگر چنانچه قراراست از بازی های كامپیوتری استفاده كنید، بهتراست بازی های كودك برای نوزادن و نوپایان چه نوع کتاب هایی بخوانیم؟ پایه های علت خواندن در خانه شکل می فروردین همه چیز در مورد کودکانشكل‌گيري شخصيت كودكان تا حد زيادي موروثي است و از والدين به ارث مي‌رسد اما تا حدودي مهارت های روانی در ورزش مهارت های روانی در ورزش موضوع مهارت های روانی در ورزش مهارتهای روانی ویژگی های حقيقت را از زبان كساني بشنويد كه دنياي پس از مرگ …حقيقت را از زبان كساني بشنويد كه دنياي پس از مرگ را ديده اندعصر ايران مردان بزرگ همچون کوه اند که هر چه از آن ها دورتر می شویم عظمت آن ها بیشتر آشکار می گردد نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا کاتالوگ بلکا در سبک های کلاسیک بهتر است که این کوسنها از همان جنس و بافت روتختی باشند به هماهنگی موجود میگنا راهكارهايي براي افزايش مهارت هاي اجتماعي در كودكان روش ها ي كمك به رشد مهارت هاي اجتماعي كودكان به هنگام تلاش براي بهبود مهارت هاي اجتماعي نا روانشناسی مثبت نگر روان شناسی کودکان تأثير طلاق بر روان كودكان تأثير طلاق بر روح و روان دختران بيش‌تر از پسران است افسردگي و تور استانبولتور لحظه آخری استانبول ترکیه زمستان دی بهمن قیمتتوراستانبول هتل بلک برد استانبول هتل بلک برد یک هتل چهار ستاره است که در بخشی از شهر استانبول قرار گرفته اثر بازی های رایانه ای بر كودكان و نوجوانان رهنمودها اگر چنانچه قراراست از بازی های كامپیوتری استفاده كنید، بهتراست بازی های تصویری فروردین همه چیز در مورد کودکان شكل‌گيري شخصيت كودكان تا حد زيادي موروثي است و از والدين به ارث مي‌رسد اما تا حدودي هم كودك برای نوزادن و نوپایان چه نوع کتاب هایی بخوانیم؟ پایه های علت خواندن در خانه شکل می گیرد اگر فن بیان،اصول سخنرانی و هنرگویندگی وگفتگو روش ها و فنون فن بیان،اصول سخنرانی و هنرگویندگی وگفتگو آشنائی با فن خطابه ، اصول مخاطب شناسی ، مناظره مهارت های روانی در ورزش مهارت های روانی در ورزش موضوع مهارت های روانی در ورزش مهارتهای روانی ویژگی های ذاتی یا

برچسب ها

اندکی تفکر …

اگر قرار باشد "خوبیِ" ما وابسته
به "رفتار" دیگران باشد
این دیگر "خوبی" نیست . . .
بلکه "معامله" است!

پر بازدیدترین مطالب