پر بازدید ترین مطالب

۷ دلیل از مزایای به ظاهر پنهان فضاهای کوچک


روزهایی که داشتن خانه های بزرگ و ویلایی برای ما آرزوهای دست نیافتنی شده است زندگی در آپارتمان ها و خانه هایی با فضاهای کوچک بسیار مرسوم شده است. نکته اساسی در این فضاها دکوراسیون داخلی آنهاست که در ادامه به شرح آنها در نیک صالحی خواهیم پرداخت.

نکاتی برای چیدن فضاهای کوچک

با توجه به قیمت بالای مسکن، به ویژه برای شهروندان کلان شهرهای امروزی، گرایش به فضاهایکوچک بیش از پیش رواج یافته به همین دلیل برای افزایش بهره وری زندگی در فضاهای کوچکبا ما و ۷ دلیل از مزایای به ظاهر پنهان خانه های کوچک همراه باشید.

دنج بودن و احساس صمیمیت و گرمی بیشتر

وقتی فضای زیادی برای پر کردن و مدیریت وجود نداشته باشد، تمرکز بیشتری بر روی ساختنمحیطی آرامش بخش و راحت به همراه کاریی بالاتر در یک فضا داشته و به همین سبب کیفیت فضااز جوانب مختلف افزایش یافته و برای صمیمیت و گرما بخشیدن به فضا سعی می کنید با استفادهو افزودن اکسسوری های کوچک و ارزان قیمت مانند شمع ها و کوسن ها و توجه به جزئیات تاثیرعمیقی بر محیط ایجاد نمایید که چون در فضایی کوچک قرار می گیرند بیشتر جلوه پیدا کرده و موثرتر خواهند بود.

دکوراسیون و چیدمان فضاهای کوچک

از سوی دیگر فضاهای کوچک بیشتر احساسی دنج و گوشه ای خلوت در کاربران ایجاد می کنندو به دلیل کوچکی مدیریت دکوراسیون و اجزای آن آسانتر خواهد بود.

فضاهای کوچک

فضاهای کوچک بیشتر احساسی دنج و گوشه ای خلوت در افراد ایجاد می کنند

فضاهای کوچک سازمان یافته تر هستند!

هنگامی که شما در فضای بزرگی زندگی می کنید حوزه های بیشتری و در نتیجه اقلامدکوری و الزامات دکوراسیونی بیشتری نیاز خواهید داشت و حتی ممکن است به دلیل خالیماندن قسمت هایی از خانه از وسایل غیر ضروری و غیر کاربردی استفاده نمایید. همچنین دربارهسازماندهی و چیدمان مناسب، فضاهای کوچک کار را آسان کرده و برای تمیز کردن و نظم بخشیدنبه فضا نیز برای زندگی روزمره و فعالیت های مرتبط با آن را بسیار کارآمدتر و در واقع در دسترس تر عمل می کنند.

ویژگی فضاهای کوچک

فضاهای کوچک

برای پر کردن فضاهای بزرگ به اقلام دکوری و الزامات دکوراسیونی بیشتری نیاز خواهید داشت

هزینه کمتر برای دکوراسیون

برای پرکردن و چیدمان متناسب فضاهای بزرگتر به منظور خرید مبلمان و اقلام دکوری و همچنیناکسسوری ها و ایجاد فضای بزرگ گرم و راحت هزینه زیادی لازم است اما فضاهای کوچک، تزئین(و بازسازی) را ساده تر و مقرون به صرفه تر می کند. به جای صرف هزینه های زیاد برایدکوراسیونی گران قیمت می توان به اقلام کمتر و کاربردی تر پرداخت.

فضاهای کوچک

به جای صرف هزینه های زیاد برای دکوراسیون گران قیمت به اقلام کمتر و کاربردی تر بپردازید

ارتقاء مینیمالیسم در دکوراسیون فضاهای کوچک و استرس کمتر!

مینیمالیسم و سبک های ساده گرا در دکوراسیون، زندگی ساده تر و کاهش استرس را در فضابه ارمغان می آورند و یکی از چیزهای شگفت انگیز ویژگی خانه های کوچک همین مطابقت با اینسبک هاست در واقع، مینیمالیسم برای استودیو آپارتمان ها تقریبا ضروری است و کار ها را آسانترو آرامش بیشتری ایجاد می کند در صورتیکه در فضاهای بزرگتر یکنواختی بصری و احساسخالی بودن ایجاد کرده و نیازمند طراحی و به کارگیری المان های ضروری تر می باشد.

فضاهای کوچک

در فضاهای بزرگتر یکنواختی بصری و احساس خالی بودن ایجاد می کند

دکوراسیون فضاهای کوچک

مرتب و تمیزی آسانتر

این قطعا یکی از مزایای مورد علاقه هر کاربری برای زندگی در یک فضای کوچک استکه فضا با سرعت و راحتی بیشتری منظم و تمیز گردد در صورتیکه در فضاهای بزرگ برایسازماندهی، مرتب کردن و تمیز کردن زمان و انرژی بیشتری نیاز است و به همین دلیل فضاهای کوچکدر صورت طراحی متناسب فضا و تبعیت از استانداردها به راحتی نظم گرفته و صلح و آرامش را به ارمغان می آورند.

فضاهای کوچک

فضاهای کوچک با سرعت و راحتی بیشتری منظم و تمیز می گردد

از نظر محیطی و هم هزینه پایدارتر و با ثبات تر هستند!

در فضاهای بزرگ هزینه های گرمایش و یا سیستم های خنک کننده و برق از هزینه های اصلیو گاهی بالا به شمار می آید در حین اینکه ممکن است با صرف هزینه زیاد برای فضا کافی نبودهو درجه حرارت ایده الی را ایجاد نکند اما فضاهای کوچک با هزینه کمتر هم از نطر حفط انرژی هایطبیعی و محیط زیست و هم از نظر هزینه ها به صرفه تر و ثابت تر هستند.

برای مثال هنگامی که در خانه ای با متراژ ۵۰۰ متر مربع زندگی می کنید در مقایسهبا فضاهای کوچکتر پنج، شش و حتی ده برابر بیشتر هزینه می کنید. زندگی در خانه ایکوچک به معنی کاهش جدی در هزینه های ماهانه و همچنین تاثیرات خانه شما بر طبیعت خواهد بود.

فضاهای کوچک

زندگی در خانه ای کوچک به معنی کاهش جدی در هزینه های ماهانه می شود

سازمان یافتن فضاهای کوچک

خانه های کوچک راحت تر شخصی سازی و دارای هویت می شوند!

یک خانه بزرگ برای دکوراسیون متناسب و متعادل نیازمند اقلام دکوری بیشتری استکه اگر برای پر کردن فضا از استفاده از اقلام دکوری زیاده روی شود ممکن است بیشتر شبیه موزهبه نظر رسد و اگر تمایل به ایجاد فضایی که انعکاسی از شخصیت و احساسات سبک شخصیو نیامند وقت بیشتری برای این تاثیرات می باشد اما خانه های کوچک به راحتی تمی شخصیو با هویت به خود می گیرند زیرا همه دکوراسیون در یک نگاه کنار هم قرار گرفته و اگر از هم تبعیتکنند بر هم اثر بیشتری از نظر بصری دارند و با به کارگیری المان های کمتر شخصی سازی می شوند!

فضاهای کوچک

خانه های کوچک به راحتی تمی شخصی و با هویت به خود می گیرند

درباره تاثیر نور برای بزرگ نشان دادن فضاها بیشتر بدانید

یکی از بزرگ ترین مشکلات مکان های کوچک، تاریکی و کمبود نور است. در مورددکوراسیون اتاق نشیمن کوچک، برای این که مکان از آن چه که هست کوچک تر دیده نشود،از رنگ های روشن استفاده کنید. مبل ها، پرده ها، فرش ها و حتی میز تلویزیون نیز بهتر استکه به رنگ روشن انتخاب شوند. این گونه می توانید محیط را از آن چه که هست روشن ترو بزرگ تر جلوه دهید. حتی استفاده از رنگ سفید تنها برای کفپوش اتاق نیز در بزرگ تر وروشن تر دیده شده مکان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

اگر می خواهید در کنار رنگ سفید از  رنگ دیگری استفاده کنید، ترکیب رنگ های سیاه و سفیدهماهنگی بسیار زیبایی با یکدیگر  ایجاد خواهند کرد. برای مثال مبل های سفید رنگدر کنار میز سیاه، پرده های سفید در کنار چهار چوب سیاه رنگ پنجره ها؛ می توانیداتاقی با جزئیات این چنینی طراحی کنید.

دکوبوم _ پویانولینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب