پر بازدید ترین مطالب

یک کاردستی شنی ساده بسازید و وسایل مختلف را با آن تزیین کنید


اگر اهل کاردستی باشید، حتما از شن، شن جادویی یا شن رنگی در یکی از پروژه هایتان استفاده کرده اید. در این ساختنی طرز ساخت یک کاردستی شنی را یاد می گیرید که می توانید از آن برای تزیین وسایل مختلف استفاده کنید. ساخت این کاردستی شنی بسیار ساده است اما کاربردهای زیادی دارد و می توانید از آن در تراریوم، آکواریوم و تابلوهای مختلف استفاده کنید. با ساختنی همراه شوید.

این کاردستی شنی با رزین ساخته می شود و بنابراین می توانید هر شکلی که می خواهید به آن بدهید. الگوی موجی، شبکه ای، ستاره ای و خیلی شکل های دیگر که به ساده ترین روش ممکن ایجاد می شوند.

گام اول: وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

 • طرح موجی – این طرح را روی کاغذ بکشید و ببرید.
 • شن –از شن های مخصوص بازی یا کاردستی که درصدی رزین دارند، استفاده کنید.
 • قالب سیلیکونی – مکعب
 • کارت تبلیغاتی سفت
 • تفلون یا هر ورق مقاوم در برابر گرمای دیگر
 • بشقاب گرم
 • کاتر شیرینی فلزی
 • سوهان ناخن
 • قیچی
 • موچین
 • قلم موی سیلیکونی
 • رزین قالب گیری شفاف
 • پودر براق
 • دستکش، ماسک و عینک

گام دوم: الگوی موجی را بسازید

ورق تفلون را روی یک سطح صاف بگذارید و کمی شن رویش بپاشید. اگر شن هایی با رنگ های مختلف داشته باشید، کاردستی شنی زیباتر می شود. ما به ترتیب از سه شن تیره، متوسط و روشن استفاده کردیم.حالا کارت بانکی یا تبلیغاتی را بردارید و به آرامی الگوی موجی را روی سطح شن ایجاد کنید. الگویی که استفاده می کنید، کاملا به خودتان بستگی دارد و تا قبل از اعمال گرما می توانید آن را تغییر دهید.از یک طرف شن شروع کنید و لبه کاغذ را به آرامی روی شن قرار بدهید. همین طور که به سمت جلو حرکت می کنید، کاغذ را روی شن حرکت بدهید. درست مثل ضربه های کوچک که موقع بازی روی شن می زنید. در این مرحله هیچ اشتباهی وجود ندارد و آزادی عمل تان هیچ محدودیتی ندارد. بعد از اینکه الگوی دلخواه تان را ایجاد کردید به آرامی شن ها را به بشقابی که با دمای ۳۵۰ درجه داغ شده، منتقل کنید. بهتر است قبل از اینکه ساخت کاردستی شنی اصلی را شروع کنید، دمای مناسب بشقاب را با یک طرح شنی آزمایش کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت: یک شمعدان زیبای پاییزی

گام سوم: طرح شنی را ببرید

در این مرحله شکل کاردستی شنی را ثابت می کنیم تا بتوانیم آن را در ابعاد و شکل دلخواه مان ببریم. برای برش طرح شنی می توانید از کاتر شیرینی در شکل های مختلف استفاده کنید. اگر هم شکل خاصی در نظر دارید، خودتان قالب فلزی را بسازید.

برای ساخت کاردستی شنی باید از شن هایی استفاده کنید که درصدی پودر رزین داشته باشند. به این ترتیب وقتی شن را گرم کنید، مواد تشکیل دهنده آن با هم ترکیب می شوند و یک اتصال مکانیکی ایجاد می کنند. برای گرم کردن شن از حرارت ۳۵۰ تا ۴۰۰ فارنهایت (۱۷۶ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد) استفاده کنید.

ورق تفلون که طرح شنی را رویش ایجاد کرده اید، گرم کنید. وقتی دانه های شن کاملا بهم چسبیدند، می توانید با کاتر شیرینی طرح مورد نظرتان را ببرید. همانطور که در ابتدا گفتیم می توانید شن را به هر شکلی که می خواهید ببرید.

گام چهارم: لبه ها را سنباده بکشید

حالا باید لبه های برش را سنباده بکشید تا کاملا صاف و نرم بشوند. اینکار را با دقت و بسیار آرام انجام بدهید تا طرح شنی ترک برندارد و نشکند.

سنباده کاری را ابتدا با کاغذ سنباده و سپس با سوهان ناخن انجام بدهید. بعد از اتمام سنباده کاری هم با یک برس دانه ها شن را تمیز کنید.

گام پنجم: کاردستی شنی را قالب گیری کنید

کاردستی شنی آماده است و می توانید قالب گیری آن را شروع کنید. دلیل قالب گیری با رزین این است که کاردستی بسیار شکننده است و باید برایش یک پوشش مقاوم بسازیم. برای ساخت قالب رزینی ابتدا باید کاردستی شنی و سایر وسایل تزیینی را با چسب بهم بچسبانید. سپس کاردستی را داخل قالب مورد نظرتان قرار بدهید (ما قالب مکعبی انتخاب کردیم). دقت کنید قالب نباید هیچ درزی داشته باشد. رزین را طبق دستورالعمل آماده کنید و از یک گوشه و خیلی داخل قالب بریزید.صبر کنید تا رزین خشک بشود و سپس رزین را از قالب جدا کنید. بهتر است یک لایه برق ناخن یا اسپری رزین شفاف روی قالب بزنید تا لکه ها و ناهمواری ها دیده نشوند.شما از کاردستی شنی چطور استفاده می کنید؟ تصاویر کاردستی هایتان را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

در ساختنی بخوانید :  با در شیشه های مربا جاکلیدی دیواری بسازید

منبع

بیشتر بخوانید:

[ad_2]

لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب