یکـ بیماری ناشناخته شناخته شدمفیدستان:

گوش‌پنبه


یکـ بیماری ناشناخته شناخته شد

کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – طنز > نیما شادگان:
همین چند روز پیش با یکی از گوش‌های خودمان شنیدیم که:

در شهر لندن دختری هفت‌ساله پیدا شده که اصلاً درد را حس نمی‌کند.

او می‌تواند چند روز بدون احساس گرسنگی و خواب‌آلودگی بازی کند. او چند روز پیش در یک تصادف سخت مجروح شد. وقتی او را به بیمارستان رساندند متوجه شدند که اصلاً احساس درد ندارد. دانشمندان پس از تحقیقات بسیار متوجه شدند که او مبتلا به نوعی سندروم است به نام: Chromosome 6 Deletion 

اين خبر را هم با آن يكي گوشمان شنيديم كه فردي مي‌گفت:

ما در فامیلمان یک فقره انسان داریم که سندروم Dardebidarman  دارد. او مصيبا نام دارد و یک پسر ۱۴=۲×۷ ساله است که خیلی سندرومش خطرناک است. این بیمار می‌تواند دو هفته بدون غذا زندگی کند.

به جان خودم لب به پلو و کباب و قرمه‌سبزی نمی‌زند. دکترها دلیل این بي‌اشتهايي را خوردن تنقلاتی مانند چیپس و پفک و هله‌هوله‌‌هاي متنوعی می‌دانند که در طول روز مي‌لمباند.

این بیمار کمیاب چند روز پیش تصادف کرد و کارش به بیمارستان کشید. به گفته‌ی شاهدان عینی مصيبا همین‌طور که سرش توی گوشی‌اش بود با موشی برخورد کرد و دمش را له نمود. موش بیچاره در سکوت پا به فرار گذاشت و اما مصیبا با فرياد گوش‌خراشي غش کرد و تا یک هفته در سکوت فرو رفت.

وقتی مصيبا را به بیمارستان خصوصی بردند، یکی از دکترها به‌طور خصوصی روي نسخه‌ي بيمارستان نوشت: «تندرک گرزب هچب نیا اب دننزب تدنگ.»

بابایش گفت: «این که گفتی، اسم بیماری است؟»

دکتر كه از خشم قرمز شده بود گفت‌: «بله.»

باباي مصيبا خيلي سعي كرد آن را بخواند وقتي نتوانست به دكتر گفت: «خب، حالا چي نوشتي؟ من كه نمي‌توانم بخوانم.»

دكتر گفت: «جلوي آينه بگيريش مي‌توني بخونيش.»

و با عصبانيت از آن‌جا خارج شد. به نظر شما دكتر چي نوشته بود؟لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مجله گیزمیزمجله ای سرگرم کننده با موضوعات متنوع از سراسر اینترنتهر مشکل ناخن، نشان از یک بیماری داردهر مشکل ناخن، نشان از یک بیماری دارد آیا می دانستید که ناخن های شما می توانند سرنخ سارکوئیدوز چیست؟ تنگی نفس با علت ناشناخته، …درحالی که بسیاری از بیماری ها با علت شناخته شده بروز می کنند، دسته دیگری از آنها هستند انواع بیماری عصبی پارکینسون آشنایی با بیماری پارکینسون مقدمه بیماری پارکینسون بیماری نسبتاً شایعی است و مردان و همه چیز در باره اماسبیماری خاموششرح بیماری از بیماریهای شایع سیستم عصبی مرکزی در انسان و یک بیماری خود ایمنی استایالاس چیست؟ ای ال اس ایرانبیماری اعصاب و ماهیچه ای ای ال اس یک بیماری بدخیم است در سلسله پزشکان بندر تا از عجیب ترین بیماری های …مردی که در ۱۵ سالگی زانوهایش جراحی شده بود ، اکنون دچار بیماری عجیبی شده است از دستان عصر ايران صالحی ترامپ یک پدیده است اعزام مأموران مخفی پوتین به آلمان در قالب پناهجویان چچنیبیماری اعصاب و ماهیچه ای ای ال اس ای ال اس ایرانبیماری اعصاب و ماهیچه ای ای ال اس ایالاس چیست؟ بیماری ایالاس کاروفناوری کَلالهدانلود نرم افزار تبدیل کننده فرمت های صدا این نرم افزار جهت تبدیل مجله گیزمیز آخرین مطالب و عکس های سایت پاراگراف های زیبا از کتاب های زیبا آخرین مطالب و عکس های سایت انواع بیماری عصبی پارکینسون آشنایی با بیماری پارکینسون مقدمه بیماری پارکینسون بیماری نسبتاً شایعی است و مردان و زنان تا از عجیب ترین بیماری های جهانبعلاوه عکس توصیه ی من مردی که در ۱۵ سالگی زانوهایش جراحی شده بود ، اکنون دچار بیماری عجیبی شده است از دستان و هر مشکل ناخن، نشان از یک بیماری دارد هر مشکل ناخن، نشان از یک بیماری دارد آیا می دانستید که ناخن های شما می توانند سرنخ هایی از سارکوئیدوز چیست؟ تنگی نفس با علت ناشناخته، تنگی نفس، درمان درحالی که بسیاری از بیماری ها با علت شناخته شده بروز می کنند، دسته دیگری از آنها هستند که کاروفناوری کَلاله پرسش نامه و تحقیق میدانی درس کاروفناوری با سلام و عرض ادب لطفا به نظرسنجی زیر با حوصله و دقت زگیل ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد زگیل کیست روپوستی خال عروقی همانژیوم فیبروم پوستی کلوئید برآمدگی زخم لیپوم توده چربی همه چیز در باره اماسبیماری خاموش شرح بیماری از بیماریهای شایع سیستم عصبی مرکزی در انسان و یک بیماری خود ایمنی است ایالاس چیست؟ ای ال اس ایران بیماری اعصاب و ماهیچه ای ای ال اس یک بیماری بدخیم است در سلسله اعصاب عصر ايران نقشه سفر به آبشاری در همسایگی تهران همنوایی با آواز روستا عکس سنگاپور و کارهایی که باید

برچسب ها

اندکی تفکر …

به کسانی که لا به لای مشغله شان وقتی برایت پیدا می کنند احترام بگذار!
اما عاشق کسانی باش که وقتی به آن ها نیاز داری تمام مشغله شان را فراموش می کنند، تا تو را به آرامش برسانند!

پر بازدیدترین مطالب