پر بازدید ترین مطالب

گوگل کروم حالا لينک ها را به طور خودکار کوتاه مي کند


گوگل کروم حالا لينک ها را به طور خودکار کوتاه مي کند

خبرگزاري آريا – حتما شما هم هنگام مرور وب به لينک هايي برخورد کرده ايد که در انتها داراي ترکر بوده يا صف طويلي از کلمات درهم و برهم و اضافي را در بر گرفته اند. طبيعتا هنگام به اشتراک گذاري يک لينک اين چنيني، هيچ کس دوست ندارد که دنباله هاي اضافي اش را هم براي ديگران بفرستد.
به همين خاطر گوگل در نسخه 64 کروم با ايجاد تغييري بسيار مفيد، دنباله هاي اضافي لينک ها را هنگام اشتراک گذاري برايتان پاک مي کند. خوشبختانه اين کار به طور خودکار انجام مي شود و براي فعالسازي آن نيازي به دستکاري تنظيمات مرورگر نخواهيد داشت.
گوگل کروم
در گوگل کروم 64، کافيست براي اشتراک گذاري يک لينک از منوي Share مرورگر اقدام کنيد تا شاهد قطع دنباله هاي آن باشيد. البته در صورت کپي کردن لينک از نوار آدرس همچنان مي توانيد آن را به شکل کامل با ديگران به اشتراک بگذاريد.
اگر چه اين قابليت در اکثر مواقع بسيار مفيد و کاربرديست، اما هنگام اشتراک گذاري مي تواند تگ هاي anchor يک وبسايت را هم در صورت وجود حذف کند. اين کار ممکن است باعث بارگذاري ناقص وبسايت شود که موضوع چندان خوشايندي نيست، هر چند که به ندرت اين اتفاق خواهد افتاد.
در انتها بايد بدانيد که اين قابليت فقط در گوگل کروم 64 کار مي کند، بنابراين در نسخه 63 يا قديمي تر قادر به بهره گيري از آن نخواهيد بود.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب