پر بازدید ترین مطالب

گوگل به زودي قسمت اپليکيشن هاي فروشگاه تحت وب کروم را مي بندد


گوگل به زودي قسمت اپليکيشن هاي فروشگاه تحت وب کروم را مي بندد

خبرگزاري آريا – در ماه آگوست سال گذشته ميلادي، گوگل از تصميم خود براي بستن قسمت اپليکيشن هاي فروشگاه تحت وب کروم خبر داد. هدف از اين کار غير فعال کردن اپليکيشن مستقل Chrome Apps عنوان شده بود که تقريبا هيچ کس آن را در مرورگر خود دانلود نمي کرد.
تصميم سال گذشته گوگل بالاخره امروز عملي شده و کاربران مرورگر کروم ديگر نمي توانند از طريق Chrome Web Store به اپليکيشن ها دسترسي داشته و به نصب آن ها اقدام کنند.
با اين حساب، کليه اپليکيشن هايي که در مرورگر گوگل نصب شده اند از اوايل سال 2018 به طور کامل غير فعال خواهند شد. البته کاربران سيستم عامل کروم همچنان تا تاريخي نامشخص مي توانند به آن ها دسترسي داشته باشند. ضمنا افرادي که از گوگل کروم صرفا براي وبگردي استفاده مي کنند نيز همچنان قادر به دانلود و استفاده از افزونه ها و تم هاي شخص ثالث خواهند بود.
به گزارش آرس تکنيکا، گوگل Chrome Apps را به نفع اپليکيشن هاي پيش رونده تحت وب (Progressive Web Apps) غير فعال مي کند؛ محصولاتي نرم افزاري که قابليت هاي يک اپليکيشن کامل را به وبسايت ها مي آورند. بد نيست بدانيد که اپليکيشن هاي PWA از سال گذشته کار خود را در اندرويد آغاز کردند و پيش بيني مي شود که تا اواسط سال 2018 به پلتفرم دسکتاپ هم قدم بگذارند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب