گنج هاي مهم زندگي مشترک


گنج هاي مهم زندگي مشترک


خبرگزاري آريا –

اين ۵ کليد به شما کمک مي‌کند تا واقعا در زندگي مشترک احساس گنج هاي مهم زندگي مشترک خوشبختي کنيد:

عاشق کسي شويد که عاشق شماست
روانشناسي زناشويي – قبل از اينکه وارد يک رابطه کاملا يک‌طرفه شويد، درست فکر کنيد. اينکه شما مرد يا زني را با تمام وجود دوست داشته باشيد اما او حتي نگاهي به شما نيندازد عاقلانه نيست. کسي را دوست داشته باشيد که او هم متقابلا به شما عشق بورزد. دل بستن به فردي که به شخص ديگري علاقه دارد يا متعهد نيست و نسبت به شما بي‌تفاوتي مي‌کند، کار صحيحي نيست و از چنين زندگي‌اي نمي‌توان انتظار خوشبختي داشت. اگر عاشق چنين فردي هستيد تنها ۲ راه وجود دارد؛ يا او را فراموش کنيد يا کاري کنيد که عاشق شما شود. تنها در صورتي که هر دوي شما به هم عشق بورزيد ـ آن هم عشق واقعي ـ خوشبختي نصيبتان مي‌شود.

آدمي شبيه خود بيابيد
درست است که مي‌گويند قطب‌هاي متضاد همديگر را جذب مي‌کنند اما بهتر است بدانيد کساني که ارزش‌ها و انگيزه‌هاي مشابهي دارند در زندگي موفق‌تر هستند. بهتر است فردي را که براي زندگي انتخاب مي‌کنيد عقايد مشابهي با شما داشته باشد حتي مسائل و علائق ساده‌اي مانند رنگ، موسيقي، برنامه تلويزيوني و مزه‌هاي يکسان و مشابه بين دو نفر مي‌تواند سبب نزديک شدن بيشتر آنها به هم شود. عقايد سياسي و اجتماعي يکسان و داشتن ارزش‌هاي مشابه، روابط زناشويي را قوي‌تر مي‌کند.

به خاطر آنچه هست، دوستش بداريد!
اولين ملاقات‌ها زماني است که هر دو نفر براي جذب طرف مقابل تلاش مي‌کنند و خود را به بهترين شکل نشان مي‌دهند. مهم آن است که زن و مرد خيلي از واقعيت فاصله نگيرند. دروغ، قاتل روابط است. وقتي همسر شما متوجه شود که به او دروغ گفته‌ايد ديگر به شما اعتماد نخواهد کرد. در آغاز يک رابطه خود را آن‌گونه که هستيد نشان دهيد و از طرف مقابل نيز بخواهيد صادق باشد و به خاطر آنچه که هست، همسرتان را دوست بداريد.

طرف مقابل خود را بشناسيد
تنها زمان است که به زن و مرد اجازه مي‌دهد همديگر را بهتر بشناسند و از خوبي‌ها و عيب‌هاي هم مطلع شوند. خيلي طرف مقابل را در ذهن خود تبديل به فردي ايده‌آل نکنيد چون در اين صورت ممکن است بعد از مدتي نااميد و زده شويد. نکته ديگر اينکه خيلي روي طرف مقابل فشار نياوريد تا مطابق خواسته‌هاي شما عمل کند.

مقايسه را کنار بگذاريد
زندگي پر از تغييرات است و معني خوشبختي نيز به همين دليل متغير است. هرگز همسر خود را با شخص ديگري مقايسه نکنيد. هر زوجي قوانين خاص خود را دارد و مقايسه آن با ديگران اشتباه است. خوشبختي نه يک هدف است نه يک افسانه. تمامي لحظات شاد در يک زندگي سازنده خوشبختي است.
منبع:سايت پرداد

لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

فلسفه حقوق فلسفه حقوق چكيده فلسفه حقوق به بحث از معنا و مبناى الزام‏آور بودن قواعد حقوقى و تمايز خبرگزاری فارس مدرسه و نقش آن در تعلیم و تربیت …چکیده این مقاله با رویکرد تحلیلى و بررسى اسنادى، به دنبال این است که نقش نظام تربیتى مدیریت زمان در بیان آیات و روایاتثانیه‌هایت را …يكي از مهم‌ترين و اصولي‌ترين كارها در مديريت زمان، مشخص كردن اهداف است حضرت علي مجموعه هاي تلویزیونى ایرانیمجموعه هاي تلویزیونى ایرانی فرهنگ مجموعه های تلویزیونی ایرانیزندگي نامه بزرگان وبلاگ مذهبي سایت مذهبی …اعجاز قرآن اعجاز عددی قرآن ریاضیات در قرآن ریاضی در قرآن زندگي نامه بزرگانزندگي به سايت وكالت خوش آمديد نگاهي به مساله حضانت …مقدمه همانگونه که بسياري از صاحب نظران بر اين امر متفق القول اند اساس جوامع ساده و معرفی کتاب‌های گوناگون نام کتاب نویسنده …سلام و درود خدمت همه دوستان اهل کتاب و کتابخونه هدف من از ایجاد این تاپیک، معرفی پرسش هاي متداول پرسش هاي متداول سوال چرا ما دعا می کنیم ؟ خداوند از خواسته های ما روان شناسی بالینیدخترانی که از ازدواج می‌ترسند چه بپذیرید و چه نه، هر اتفاقی بهاری دارد و بهار ازدواج فلسفه حقوق فلسفه حقوق چكيده فلسفه حقوق به بحث از معنا و مبناى الزام‏آور بودن قواعد حقوقى و تمايز قواعد خبرگزاری فارس مدرسه و نقش آن در تعلیم و تربیت ارزش‌ها چکیده این مقاله با رویکرد تحلیلى و بررسى اسنادى، به دنبال این است که نقش نظام تربیتى در مجموعه هاي تلویزیونى ایرانی کارگردان تلویزیونی حسین احمدی نویسنده آرش قادری مدیر تصویربرداری و نور بیژن مومنی زندگي نامه بزرگان وبلاگ مذهبي سایت مذهبی موضوعات مذهبي معاني اعجاز قرآن اعجاز عددی قرآن ریاضیات در قرآن ریاضی در قرآن زندگي نامه بزرگانزندگي نامه به سايت وكالت خوش آمديد نگاهي به مساله حضانت در حقوق مدني مقدمه همانگونه که بسياري از صاحب نظران بر اين امر متفق القول اند اساس جوامع ساده و درست را روان شناسی بالینی مؤلف زیبا فاضل چکیده نقش زیگموند فرويد اهميتي چنان وسيع دارد كه بحث ها و نظريه هاي او در مدیریت زمان در بیان آیات و روایاتثانیه‌هایت را نسوزان ثانیه‌هایت را نسوزان مدیریت زمان در بیان آیات و روایات يكي از مهم‌ترين و اصولي‌ترين كارها تازه های ادبی تازه هاي ادبي روزهاي اول هر برج به روز مي شد مقاله و تحلیل ادبی سبکهای شعر دیجیتال مهتاب داستان های کوتاه و خواندنی، جالب و مفید جملات زیبا و دلنشین داستان های کوتاه و خواندنی، جالب و دیدنی، زیبا و دلنشین، و آموزنده و مفید همه چیز از سراسر وب نكته هاي مهم زندگي

برچسب ها

اندکی تفکر …

ﺳﺮﻧﻮﺷﺖ
ﺗﻮﺳﻂ ﮐﻔﺶ ﻫﺎﯾﯽ
ﮐﻪ ﭘﻮﺷﯿﺪﻩ ﺍﯾﻢ،
ﺭﻗﻢ ﻧﻤﻴﺨﻮﺭﺩ،
ﺑﻠﮑﻪ ﺑﻪ ﻗﺪﻡ ﻫﺎﯾﯽ
ﮐﻪ ﺑﺮ ﻣﯽ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﻭﺍﺑﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ...

پر بازدیدترین مطالب