پر بازدید ترین مطالب

گسترش و توسعه اخلاق در جامعه‌ از وظایف اصلی دانشگاه‌هاست


کلاس

به گزارش ایسنا، دکتر محمد جواد سلجوقی در گردهمایی اساتید، کارمندان و دانشجویان بسیجی دانشگاه جامع علی کاربردی خراسان رضوی که در محل تالار فردوسی مجتمع دکتر علی شریعتی جهاددانشگاهی مشهد برگزار شد، یکی از وظایف اصلی یک دانشگاه را تربیت شهروند خوب دانست و اظهار کرد: سرمایه فرهنگی، افزایش آگاهی‌های تاریخی، اخلاق، اعتماد به نفس و تاثیر متقابل دانشگاه و جامعه نیز از دیگر وظایف دانشگاه است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه فرهنگی بر ویژگی اجتماعی جامعه نیز تاثیرگذار است، ادامه داد: سرمایه فرهنگی دانش عینی و مهارت است که منجر به توانمندسازی جوامع می‌شود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی به نقش دانشگاه در خصوص افزایش آگاهی‌های تاریخی اشاره و تصریح کرد: این موضوع باعث می‌شود که جوامع با نگاه به گذشته خود، آینده‌شان را بسازند.

سلجوقی، گسترش و توسعه اخلاق در جامعه را یکی دیگر از وظایف دانشگاه برشمرد و بیان کرد: افزایش اعتماد به نفس که در سایه آن عزت نفس و خودباروی به وجود می‌آید، نیز از دیگر وظایف دانشگاه است.

وی به نقش دانشگاه در خصوص تاثیر متقابل بر جامعه اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر میان دانشگاه و جامعه فاصله وجود دارد، چرا که منابع انتزاعی و ذهنی در داخل دانشگاه وجود دارد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی با اشاره به اینکه نهاد بسیج وظایف یک دانشگاه را در جامعه بر عهده دارد، به نقش فرهنگی بسیج اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از کارکردهای بسیج، نقش سیاسی و علمی آن در جامعه است، به طوری که می‌توان گفت بسیج نقش کمک کننده‌ای برای دانشگاه دارد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب