پر بازدید ترین مطالب

گزارش ديجياتو: حذف USSD؛ حل مسئله يا حذف صورت مسئله؟ [تماشا کنيد]


گزارش ديجياتو: حذف USSD؛ حل مسئله يا حذف صورت مسئله؟ [تماشا کنيد]

خبرگزاري آريا – بخش‌نامه بانک مرکزي در ابتداي بهمن ماه براي جلوگيري از تراکنش‌هاي مالي باعث شد تا در روزهاي گذشته اظهار نظرهاي مختلفي در اين رابطه شنيده شود؛ از نظراتي که امنيت اين سرويس را زير سوال مي‌بردند تا ديدگاه‌هايي که به عدم وجود يک جايگزين مناسب آفلاين براي اين سرويس اشاره مي‌کردند.
حقيقت اين است که آسيب‌پذيري امنيتي اين بستر وجود دارد اما تا کنون از طريق اين سرويس سواستفاده‌اي گزارش نشده است و همان‌طور که «ناصرعلي سعادت»، رييس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي کشور مي‌گويد، نمي‌توان يک شبه تصميم گرفت و سرويسي که مردم و کسب‌وکارها از آن استفاده مي‌کنند را برچيد.
آمار اپراتورها حاکي از آن است که 25 الي 30 ميليون کاربر اينترنت نسل دوم در ايران وجود دارد که همين افراد نمي‌توانند از جايگزين‌هاي آنلاين اين بستر استفاده کنند. به همين دليل تصميم گرفتيم تا با برخي از همين کاربران گفتگو کنيم و ببينم در حال حاضر چگونه اعتبار سيم‌کارت خود را شارژ مي‌کنند و در صورت حذف سرويس USSD براي تراکنش‌هاي مالي، چه راه‌حلي را براي خريد موبايل انتخاب خواهند کرد.
از سوي ديگر با رييس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي کشور همراه شديم تا از نظرات او در رابطه با احتمال حذف اين بستر آگاه شويم؛ بستري که البته روز گذشته وزير ارتباطات خبر از رفع مشکل امنيت آن داد، هرچند که شايد راه‌کار وزير يعني استفاده از اپلت روي سيم‌کارت، به قيمت تعويض تمام سيم‌کارت‌ها در اپراتورهاي موبايل تمام شود. دعوت مي‌کنيم گزارش ويديويي ديجياتو را در اين رابطه تماشا کنيد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب