کیف لوازم آرایشی رولی سبک و مسافرتی بدوزیدمفیدستان:

اگر زیاد سفر می‌کنید، احتمالاً همیشه دنبال وسایل مسافرتی کوچک و البته کاربردی هستید. در این پست دوخت کیف لوازم آرایشی رولی را یاد می‌گیرید که همه لوازم آرایشی و بهداشتی که رد طول سفر نیاز دارید در آن جا می‌شود. بعد از رول شدن هم جای بسیار کمی‌داخل کیف یا چمدان تان می‌گیرد. با ساختنی همراه شوید.

کیف لوازم آرایشی مسافرتی بدوزید
کیف لوازم آرایشی مسافرتی بدوزید

دوخت کیف لوازم آرایشی نیاز به مهارت خیاطی ندارد و هر کسی که به چرخ خیاطی دسترسی داشته باشد، می‌تواند آن را بدوزد. ضمن اینکه اگر از پارچه‌های آماده و مناسب داشته باشید، می‌توانید فقط با اضافه کردن بند و زیپ آن را به کیف آرایشی مسافرتی تبدیل کنید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • یک تکه پارچه ضخیم برای بیرون کیف – ابعاد پارچه به تعداد لوازم آرایشی بستگی دارد اما اندازه ۵۰ در ۲۵ سانتیمتر معمولاً کافی است.
  • دو تکه پارچه آستر داخلی – این دو پارچه هم اندازه پارچه اصلی هستند.
  • نخ همرنگ پارچه‌ها
  • کش
  • زیپ – طول زیپ باید کمی‌کوتاه تر از عرض پارچه باشد.
  • نوار اریب برای دور پارچه
  • شامپو، صابون، مسواک، شانه و انواع لوازم آرایشی

گام دوم: پارچه‌ها را بهم بدوزید

برای اینکه بتوانید یک جیب کوچک به کیف آرایشی اضافه کنید، ۱۰ سانتیمتر از سر یکی از پارچه‌های آستر را ببرید. زیپ را به این دو تکه پارچه وصل کنید، لبه‌ها را تا کنید و با سنجاق محکم کنید. حالا زیپ را به پارچه چرخ کنید. حالا لایه آستر دوم را بردارید و به زیر این لایه سنجاق کنید.

گام سوم: کش را بدوزید

کش را به پارچه سنجاق کنید و شروع به چیدن لوازم زیر کش کنید. دقت کنید که کش باید کمی‌کشیده بشود تا وسایل خوب داخل کیف بایستند. بین وسایل هم فاصله کافی و مناسب قرار بدهید تا کیف درست رول بشود. وقتی همه لوازم آرایشی و بهداشتی را روی پارچه چیدید، سعی کنید کیف لوازم آرایشی را رول کنید. اگر کیف درست رول شد، می‌توانید دوخت را ادامه بدهید.
حالا کش را از قسمت‌هایی که سنجاق زده اید به پارچه بدوزید.

گام چهارم: کیف آرایشی را کامل کنید

پارچه‌های آستر را روی پارچه اصلی بگذارید (پشت به پشت) و با فاصله یک سانتیمتری از لبه آنها را بهم بدوزید. سپس نوار اریب را دور تا دور کیف بدوزید تا لبه‌ها مخفی بشوند. یک ربان بلند هم به یک طرف کیف بدوزید تا بتوانید با آن کیف را رول کنید و ببندید.

کیف لوازم آرایشی مسافرتی آماده است

حالا می‌توانید همه لوازم آرایشی و بهداشتی را داخل یک کیف کوچک قرار بدهید و آنها را با خودتان به سفر ببرید. اگر ایده ای برای بهبود طراحی کیف لوازم آرایشی دارید، آن را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب

کیف لوازم آرایشی رولی سبک و مسافرتی بسازید

عنوان مطلب

کیف لوازم آرایشی رولی سبک و مسافرتی بسازید

توضیح کوتاه

همه لوازم آرایشی و بهداشتی را داخل یک کیف رولی کوچک بگذارید.

نویسنده

عاطفه اسدزاده

بیشتر بخوانید:لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

برچسب ها

اندکی تفکر …

وقتی داری بالا میری مهربان باش و فروتن،
چون وقتی که داری سقوط میکنی از کنار همین آدمها رد میشی