کودکان پرجنب و جوش باهوش تر نیز هستندمفیدستان:

مطالعه اخیر محققان نشان می دهد ورزش می تواند موجب تقویت قدرت ذهن و موفقیت تحصیلی کودکان شود، از اینرو بهتر است والدین کودک شان را به بازی کردن و فعال بودن تشویق کنند.

کودکان فعال و میزان هوششان

تحرک و فعالیت در اطفال می تواند خبر از هوش و استعداد بالا در آن ها بدهد پس با دیدن بازیگوشی ان ها عصبانی نشوید و از کوره در نروید فعالیت زیاد خردسالان با هوش آن ها ارتباط مستقیمی دارد. محققان می گویند ورزش و بازی در فضای باز توسط کودکان می تواند موجب تقویت هوش و استعداد آنها شود.

مطالعه اخیر محققان نشان می دهد ورزش می تواند موجب تقویت قدرت ذهن و موفقیت تحصیلی کودکان شود، از اینرو بهتر است والدین کودک شان را به بازی کردن و فعال بودن تشویق کنند.

به گفته محققان، فعالیت فیزیکی و تناسب اندام و سلامت قلب-عروق می تواند برای رشد و عملکرد ذهن کودکان و افراد جوان خوب و مفید باشد. همچنین انجام فعالیت فیزیکی قبل، بعد و در طول مدرسه موجب تقویت عملکرد تحصیلی کودکان نیز می شود. تحقیقات نشان می دهد یک جلسه فعالیت فیزیکی نسبتا پرتحرک دارای تاثیرات مثبت فوری بر عملکرد مغز، هوش و عملکرد تحصیلی کودکان است.

از لحاظ فواید و مزایای فیزیولوژیکی ورزش، محققان تاکید دارند که تناسب عضلانی و سلامت قلبی-عروقی از عوامل تاثیرگذار قوی بر ریسک ابتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع۲ در سنین بالاتر است و انجام ورزش شدید در دوران کودکی به دور ماندن از این فاکتورهای پرخطر کمک می کند.
اما محققان اذعان دارند که شدت متوسط یا پایین ورزش همچنان به بهبود سلامت قلب کودکان و متابولیسم آنها کمک می کند، درحالیکه فعالیت فیزیکی، مولفه اصلی درمان بسیاری از شرایط بلندمدت در کودکان ۶ تا ۱۸ ساله است.

به گفته محققان، تاثیرات مثبت ورزش تنها به سلامت فیزیکی محدود نمی شود. ورزش منظم به رشد مهارت های مهم زندگی، و تقویت اعتماد به نفس، انگیزه، عزت نفس و حس ارامش کمک می کند. همچنین باعث تحکیم روابط با همسن و سال ها، والدین و معلمان نیز می شود.

منبع: مهرلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

همه چیز در مورد کودکانهمه چیز در مورد کودکان جمع آوری اطلاعات رفتار و پرورش کودکان و نوزادان توسط ال آی طب سنتی و طبقه بندي مزاجي افرادمکتب طب سنتی ایران، دانشی آمیخته با هنر و فراست و ذخیره‌ ای برخاسته از حکمت خسروانی متولدین آبان ماه زن متولد آبان، نماد عقرب زن متولد آبان طناز و زیبا، خانه دار و گرم، حسود و معرفي رشته عكاسي معرفي رشته عكاسي اولين عكس‌ها با دوربين‌هاي ابتدايي و كمترين تجهيزات توليد مي‌شدند خواص شیره انگور کدبانوی ایرانیخواصشیرهانگورخاصیت اصلی انواع شیره، انرژی زا بودن آن است و برای فصل زمستان که بدن به انرژی بیشتری ماه‌های تولد و شخصیت افراد ماه‌های تولد و شخصیت افراد خصوصیات رفتاری انسان‌ها بستگی به عوامل متعددی داردبازی و خلاقیت خلاقیت و بازی صفحه کارگروهی …هدف از راه اندازی صفحه بازی و کودک هدف از راه اندازی این صفحه ارائه مطالب و معین نجف ابادی اموزش نی وموسیقی اساتیدغلامحسین در آنجا خط موسیقی را فرا گرفت و در آنجا به یاد گیری سازهای بادی و طبل پرداختدانلود مقاله ، دانلود پایان نامه ، بهترین سایت …دانلودمقالهمقاله چاپلوسی در ادارات و چاپلوسی چیست ؟ مقاله میوه ای برای سرد مزاج ها مقاله روز همه چیز در مورد کودکان همه چیز در مورد کودکان جمع آوری اطلاعات رفتار و پرورش کودکان و نوزادان توسط ال آی خانوم طب سنتی و طبقه بندي مزاجي افراد مکتب طب سنتی ایران، دانشی آمیخته با هنر و فراست و ذخیره‌ ای برخاسته از حکمت خسروانی اهالی متولدین آبان ماه زن متولد آبان، نماد عقرب زن متولد آبان طناز و زیبا، خانه دار و گرم، حسود و انتقامجو خواص شیره انگور کدبانوی ایرانی خواصشیرهانگور دوست عزیز یه نگاه به امار و ارقام و سطح کشت ارومیه بکنی میفهمی درضمن بزرگترین صادرات کننده ماه‌های تولد و شخصیت افراد ماه‌های تولد و شخصیت افراد خصوصیات رفتاری انسان‌ها بستگی به عوامل متعددی دارد بازی و خلاقیت خلاقیت و بازی صفحه کارگروهی خلاقیت ، بازی و هدف از راه اندازی صفحه بازی و کودک هدف از راه اندازی این صفحه ارائه مطالب و تجربیات معین نجف ابادی اموزش نی وموسیقی اساتید غلامحسین در آنجا خط موسیقی را فرا گرفت و در آنجا به یاد گیری سازهای بادی و طبل پرداخت دانلود مقاله ، دانلود پایان نامه ، بهترین سایت مقالات دانلودمقاله نکته مهم خطاب به مسوولان کنونی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت راه و شهرسازی این است

برچسب ها

اندکی تفکر …

کسی که تفکرش با تو متفاوت است ، دشمنت نیست !
انسان دیگری است با دیدگاهى دیگر، فقط همین ...
اگر فقط همین یک اصل را بپذيريم ; روابط مان بهتر خواهد شد و زندگى سرشار از آرامش