پر بازدید ترین مطالب

کوالکام از موتور هوش مصنوعي جديدي براي موبايل رونمايي کرد


کوالکام از موتور هوش مصنوعي جديدي براي موبايل رونمايي کرد

خبرگزاري آريا – در حالي که تنها چند روز به کنگره جهاني موبايل باقي مانده و کوالکام هم يکي از شرکت کنندگان آن است، اين کمپاني منتظر برگزاري اين رويداد نماند و امروز از يک موتور هوش مصنوعي رونمايي کرد.
اين ماژول جديد که «AI Engine» ناميده مي شود، پلتفرم جديدي است که براي بهينه سازي هوش مصنوعي در موبايل ها، ابزارهاي نرم افزاري و سخت افزاري را با هم ترکيب مي کند.
در حال حاضر چيپست هاي اسنپدراگون 660، 820 و 835 از اين پلتفرم پشتيباني مي کنند. اسنپدراگون 845 نيز علاوه بر پردازشگر هوش مصنوعي تعبيه شده در آن با AI Engine هم سازگاري کامل دارد.
AI Engine
توسعه AI Engine از لحاظ نرم افزاري به لطف موتور پردازش عصبي اسنپدراگون، API شبکه هاي عصبي اندرويد و شبکه عصبي هگزاگون فراهم شده است. «گري بروتمن»، مدير محصول کوالکام در اين باره مي گويد:
رفع نيازهاي توسعه دهنده ها و کاربردهاي مختلفي که بر اساس هوش مصنوعي موبايل توسعه پيدا مي کنند مستلزم پياده سازي صحيح معماري سخت افزاري، ابزارهاي نرم افزاري و فريم ورک ها است. قابليت هاي AI Engine به نوآوري هاي بيشتر در اين زمينه کمک به سزايي خواهد کرد.
پيش از اين کمپاني هايي از قبيل شيائومي، موتورولا، وان پلاس و غيره براي پشتيباني از هوش مصنوعي در محصولاتشان سخت افزارهاي ويژه اي را به کار برده اند که به توسعه قابليت هايي نظير شناسايي چهره و منظره و ايجاد افکت پرتره با يک سنسور منجر شده است.
کواکلام در طول MWC سال جاري قابليت هاي AI Engine را با نمايش ويژگي هايي مثل پرتره عميق، Inner Magic، انيموجي و غيره به تصوير خواهد کشيد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب