کنجکاوي جنسي نوجوانمفیدستان:

کنجکاوي جنسي نوجوان


خبرگزاري آريا – دوران نوجواني,مسائل جنسي  ,کنجکاوي جنسي نوجوان
در سال هاي کودکي، دوستي هاي پسران و دختران جنبه شهواني ندارد. اما با بحران بلوغ کشش جنسي بيدار مي شود و نوجوان به موضوعات جنسي حساسيت پيدا مي کند.

مسائل جنسي غالباً فکر نوجوان را مشغول مي کند و سوالاتي را در ذهن او ايجاد مي کند. رفتارهاي جنسي براي نوجوان، والدين و کساني که به نوعي با نوجوان ارتباط دارند مسائل و مشکلاتي توليد مي کند، اين مسئله باعث مي شود براي حل و کاهش اين مشکل به دنبال چاره باشند تابتوانند تا اندازه اي از ناراحتي هاي نوجوان کم کنند و راه صحيح را به او نشان دهند.

عدم اطلاع و آشنايي با مسائل جنسي در نوجوانان خطرات زيادي دارد. بايد به طريقي نوجوانان را قبل از بلوغ در جريان تغييرات جسمي و اتفاقات دروني قرار داد و همين طور بعد از بلوغ هم آن ها را هدايت و راهنمايي کرد. بهترين راهي که براي جلوگيري از انحرافات جنسي و عواقبي که براي نوجوان ممکن است پيش آيد، آموزش جنسي و آگاهي دادن در خانواده و محيط هاي آموزشي است.

معمولا طرز تفکر نوجوان درباره مسائل جنسي بستگي به رفتار و واکنش هاي والدينش در دوران کودکي دارد. نوجوان در اوائل دوران نوجواني به علت کنجکاوي مي خواهد در مورد رشد جسمي بدن خود و اعضاي تناسلي و مسائل جنسي اطلاعاتي کسب کند و حتي بفهمد که آيا وضعيت جسمي و جنسي اش طبيعي است يا خير. اگر اطلاعات لازم در اين موارد را والدين در اختيار نوجوان قرار ندهند او مجبور مي شود که در مورد مسائل جنسي اطلاعاتش را از همسالان و همکلاسان خود به دست آورد، و چه بسا که اين اطلاعات صحيح نباشد. اگر پدر و مادر از همان دوران کودکي رابطه عميق و دوستانه اي با فرزندان خود برقرار کنند مي توانند در دوران نوجواني به سادگي و راحتي با هم صحبت کنند، و اطلاعات صحيح و درستي نيز درباره مسائل جنسي به آن ها بدهند.

براي آموزش جنسي بهتر است که اموري به کودک آموخته شود که مورد علاقه و تمايل اوست نه آن چيزي که مورد علاقه بزرگسالان است. آموزش جنسي به هيچ وجه نبايد به تاخير افتد بلکه بايد اطلاعات و آگاهي کودک و نوجوان همزمان با احتياجات اجتماعي و رشد او پيش برود. به عبارتي شايد بهتر باشد اطلاعات جنسي زماني به نوجوان يا کودک داده شود که او کنجکاو شده است و دوست دارد در اين مورد اطلاعاتي کسب کند.

والدين بايد به خواسته هاي نوجوان خود احترام بگذارند و دغدغه خاطر نوجوان را با برخورد صحيح و منطقي کاهش دهند تا او بتواند خود را با شرايط جديد تطبيق دهد. نوجوان سعي دارد تا جايي که ممکن است اطلاعات لازم را به دست آورد، والدين نبايد با شنيدن يا ديدن چيزهايي از فرزند خود نگران شوند و اين عمل او را غير اخلاقي تلقي کنند. اين کشش و هيجانات و علاقه به امور و اطلاعات جنسي طبيعي است و تا مرحله ازدواج و تشکيل خانواده ادامه پيدا مي کند.

بسياري از والدين از صحبت کردن با فرزند خود درباره مسائل جنسي ناراحت مي شوند ، و نمي دانند که چگونه اين اطلاعات را در اختيار فرزند خود بگذارند.

والدين با راحتي خيال بايد موارد زير را براي نوجوان خود به سادگي تمام توضيح دهند:
** قاعدگي در دخترها
** چگونگي انزال شبانه در پسرها
** استمناء و اثرات مخرب آن
** بيماري هاي مختلف مربوط به مسائل جنسي
** مسائل اخلاقي پيرامون مسائل جنسي
** انحراف جنسي
** نزديکي جنسي
** ازدواج
** حاملگي و چگونگي بارداري و زايمان و….

نبودن کانون گرم خانوادگي و کمبود محبت، بي ثباتي و درگيري خانوادگي و بي کفايتي والدين براي راهنمايي فرزندان از عواملي هستند که باعث انحرافات جنسي در نوجوان مي شوند. همين طور وجود وسائل و کتاب ها و سي دي هاي تحريک کننده باعث انحرافات جنسي در نوجوانان مي شود.
منبع:تبيانلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

آمیزش جنسی مقعدی مباحث طبیمباحثعمومیسلامتجنسیرابطه جنسي مقعدي توجه——— رابطه جنسی مقعدی هم در مردان و هم در زنان بيشترين مشکل والدين با نوجوانان رفتار والدین با نوجوانان مشکل رفتار والدین با نوجوانان طرز برخورد والدین با والدین پیشنهاداتی برای تربیت فرزندان و دانش آموزان،اجازه …چگونه در دانش آموزان ایجاد انگیزه نماییم،اجازه جسارت ورزي در مدارس،روشهای محبت به سکس با ستاره و ریحانه شهوتخونه داستان و عکس …سکسباستارهوریحانهسال پيش در رشته پزشکي قبول شدم اونم تو يه شهر ديگه دور از پدر و مادرم اما باز خوب بود عوارض خود ارضایی دختران یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از مترجم سیدخلیل مرتضوی کوردستانمترجم سیدخلیل مرتضوی کوردستان مقالاتاخبار داستانهای کوتاه و جذاب که آدم را به خود فرو می برد …زندگي نوشيدن قهوه است گروهي از فارغ التحصيلان پس از گذشت چند سال و تشكيل زندگي و رسيدن میگنا انواع روش هاي تدريس به مجموعه تدابير منظمي که براي رسيدن به هدف، با توجه به شرايط و امکانات اتخاذ مي شود آمیزش جنسی مقعدی مباحث طبی مباحثعمومیسلامت رابطه جنسي مقعدي توجه——— رابطه جنسی مقعدی هم در مردان و هم در زنان بيشترين ميزان خطر مشکل والدين با نوجوانان رفتار والدین با نوجوانان مشکل رفتار والدین با نوجوانان طرز برخورد والدین با والدینرفتار پیشنهاداتی برای تربیت فرزندان و دانش آموزان،اجازه جسارت ورزی چگونه در دانش آموزان ایجاد انگیزه نماییم،اجازه جسارت ورزي در مدارس،روشهای محبت به فرزند و سکس با ستاره و ریحانه شهوتخونه داستان و عکس سکسی‌ سکسباستارهوریحانه سال پيش در رشته پزشکي قبول شدم اونم تو يه شهر ديگه دور از پدر و مادرم اما باز خوب بود پدربزرگ مترجم سیدخلیل مرتضوی کوردستان مترجم سیدخلیل مرتضوی کوردستان مقالاتاخبار عوارض خود ارضایی دختران یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از داستانهای کوتاه و جذاب که آدم را به خود فرو می برد آرشیو زندگي نوشيدن قهوه است گروهي از فارغ التحصيلان پس از گذشت چند سال و تشكيل زندگي و رسيدن به میگنا انواع روش هاي تدريس به مجموعه تدابير منظمي که براي رسيدن به هدف، با توجه به شرايط و امکانات اتخاذ مي شود روش كنجكاوي جنسي كودكان

برچسب ها

اندکی تفکر …

شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ گاه اشتباه نمی کند، هرگز به جایی نمی رسد.
راکفلر