کمک موسس ایرانی e-Bay به خیریهمفیدستان:

Pierre Omidyar، یکی از موسسان میلیاردر وب‌سایت e-Bay است. این جوان ایرانی-آمریکایی قصد دارد تقریبا نیم میلیون دلار به یک موسسه خیریه در کنیا اهدا کند. این موسسه خیریه، در پروژه‌ای تحت عنوان GiveDirectly، درآمد ۲۶ هزار نفر از شهروندان بی‌بضاعت این کشور را تامین خواهد کرد، این پروژه درآمد ۶۰۰۰ هزار نفر از مردم کنیا را به مدت ۱۲ سال تامین خواهد کرد. این موسسه، به طور متوسط مبلغ ۷۵ سنت به ۵۰ درصد افراد روستا نشین کنیا به صورت روزانه پرداخت می‌کند.

پروژه GiveDirectly، یکی از زیرشاخه‌های برنامه universal basic income و یک راه انسان دوستانه برای افزایش کیفیت مردم کشورهای فقیر و بی‌بضاعت است و در بسیاری از کشورها از جمله سوئیس، کانادا و چند کشور اروپایی، این طرح به صورت رفراندوم مطرح شده است.

هدف اصلی طرح

هدف اصلی طرح این است: کمک بلاعوض هفتگی، ماهانه و سالانه به شهروندان کشورهای فقیر و کم‌بضاعت برای رفع نیازهای اولیه زندگی روزمره فارغ از شاغل و یا بیکار بودن این افراد است. یکی از نمایندگان شبکه امیدیار(Omidyar Network) در مقاله‌ای درباره این موضوع عنوان کرد: “برنامه انتقال پول نقد به افراد بی‌بضاعت می‌تواند مشکلات بزرگ‌تر جامعه مانند افزایش نواسانات درآمد، فقدان مزایای امن، بی‌ثباتی اجتماعی و تغییر ماهیت شغل‌ها راهویدا کند. نگرانی‌ها پیرامون اینگونه مسائل ایجاد برنامه انتقال پول universal basic income را توجیه می‌کند، انتقالی که مداوم و همراه با مبلغ قابل توجه باشد و در دراز مدت حمایت از همه افراد مشمول طرح را ضمانت کند”.

این مطلب را از دست ندهید: چهار رمز موفقیت eBay برای استارت‌آپ‌ها

شبکه امیدیار، که به عنوان خیریه و هم به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری کار می‌کند معتقد است که این برنامه هنوز در ابتدای راه است وفعلا مدارک تجربی زیادی در مورد موفقیت و یا عدم موفقیت این طرح در دست نیست. با وجود اینکه می‌دانیم انقال مستقیم پول به افراد بی‌بضاعت در کشورهای جهان سوم می‌تواند فقر را در جامعه کم رنگ ترکند و درآمد خانوارها را افزایش دهد، هنوز مشخص نیست که این برنامه در دراز مدت چه بازخورد و نتیجه‌ای در پی خواهد داشت. شبکه امیدیار اعلام کرده است که برنامه GiveDirectly به زودی نتایج بازخورد مردم در مورد تغییر شیوه زندگی بعد از دریافت این مبلغ را تا چند سال آینده منتشر خواهد کرد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

حذف قفل آیکلود آیفون و آیپدحذف آیفون آیپدحذفقفلآیکلودآیفونوآیپدحذف قفل آیکلود برای تمامی مدل های آیفون و آیپد در اپس اپس به صورت قانونی و با حداقل کمک موسس ایرانی به خیریه

برچسب ها

اندکی تفکر …

زمان مانند یک رودخانه است
هرگز نمی توانیم به یک آب دو بار دست بزنیم...
زیرا آن جریان آبی که از مقابل ما گذشت ، دیگر باز نمی گردد.
از هر لحظه ی زندگیمان لذت ببریم.

پر بازدیدترین مطالب