پر بازدید ترین مطالب

کريگ فدريگي: Face ID و Touch ID براي شناسايي چند کاربر طراحي نشده اند


کريگ فدريگي: Face ID و Touch ID براي شناسايي چند کاربر طراحي نشده اند

خبرگزاري آريا – «کريگ فدريگي» معاون ارشد بخش مهندسي نرم افزار اپل اخيراً در ايميلي که خطاب به يکي از کاربران ارسال کرده، اعلام نموده در حال حاضر تمرکز اين شرکت بر هويت سنجي تک کاربره توسط Face ID است و قرار نيست در آينده نزديک پشتيباني از چند کاربر به سيستم تشخيص چهره آيفون 10 اضافه شود.
از سوي ديگر در مورد حسگر اثر انگشت Touch ID قضيه فرق مي کند؛ از آنجايي که مي توان تا 5 اثر انگشت را براي آيفون هاي داراي اين حسگر تعريف کرد، لذا مي توان در عمل 5 کاربر مختلف را در قالب يک کاربر برايش تعريف کرد.
البته فدريگي همچنان اعتقاد دارد که Touch ID نيز در واقع براي تعريف کردن چندين انگشت يک کاربر است و نه انگشتان چند کاربر. او همچنين گفته که FaceID در آينده مي تواند از چنين چهره نيز پشتيباني کند، ولي در نهايت مشخص نکرده که اين قابليت چه زماني قرار است به آيفون 10 بيايد.

پيشتر برخي درستي اين ايميل را زير سوال برده بودند ولي بر اساس بررسي هايي که سايت «MacRumors» انجام داده دريافته اين ايميل دقيقاً از طرف سرورهاي اپل ارسال شده و صحت آن مورد تأييد است.
با وجود اينکه اپل ادعا مي کند Face ID بسيار امن است و ميزان خطاي بسيار نا چيز يک مورد در هر يک ميليون دارد، ولي پيش تر در ديجياتو خوانده بوديد که بارها از دوقلو هاي همسان و حتي ماسک چهره شکست خورده است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب