پر بازدید ترین مطالب

کاهش سود فصل گذشته فاکسکان به خاطر مشکلات آيفون 10


کاهش سود فصل گذشته فاکسکان به خاطر مشکلات آيفون 10

خبرگزاري آريا – به گزارش «فايننشال تايمز» سود سه ماه سوم کمپاني فاکسکان با کاهش 39 درصدي نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 700 ميليون دلار رسيده است.
اين کمپاني که بزرگترين تامين کننده اپل به شمار مي رود، در سه ماهه تابستان سال گذشته به سودي 1.09 ميليارد دلاري دست يافته بود.بر اساس اين گزارش دليل اصلي اين مساله به مشکلات توليد آيفون 10 برمي گردد که اين شرکت را با بيشترين کاهش سود از زمان بحران اقتصادي مواجه کرده است.
گفتني است فاکسکان تنها مونتاژ کننده آيفون 10 است و نيمي از کل کسب و کار اين کمپاني به اپل وابسته است، با اين حال کمبود موجودي قطعات مانع دستيابي آن ها به اهداف از پيش تعيين شده است.
لازم به يادآوري است که در گزارش هاي قبلي عدم توليد کافي نمايشگر هاي OLED و قطعات Face ID دليل اصلي کاهش 50 درصدي توليد آيفون 10 عنوان شده بود.
مشکلات فاکسکان به همين جا ختم نمي شود چرا که توليد پرچمدار چديد اپل باعث افزايش 16 درصدي هزينه هاي عملياتي آنها شده و از طرف ديگر آيفون 8 و 8 پلاس نيز با استقبال چنداني مواجه نشده اند که دليل آن مي تواند ظهور غول هاي آسيايي از قبيل «هواوي» و «شيائومي» باشد که محصلات خود را با قيمت بسيار کمتر عرضه مي کنند.
با اين حال اين کمپاني مي تواند به آينده اميدوار باشد چرا که به نظر مي رسد آيفون 10 نظر کاربران را به خود جلب کرده، تا جايي که ارسال سفارش هاي برخي از آنان يک ماه به تاخير افتاده است.
از طرف ديگر با گذشت زمان ديگر تامين کننده ها نيز به فناوري توليد قطعات مختلف اين موبايل هوشمند مسلط شده و فرايند توليد به روال عادي خود باز خواهد گشت.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب