پر بازدید ترین مطالب

کاهش درآمد ارائه‌دهندگان اينترنت ثابت با تعرفه‌هاي جديد


کاهش درآمد ارائه‌دهندگان اينترنت ثابت با تعرفه‌هاي جديد

خبرگزاري آريا – وزير ارتباطات دولت دوازدهم ساعتي پيش در رسانه ملي توضيحاتي را در مورد تلاش‌ها براي پيشرفت اينترنت ثابت در کشور ارائه داد و عنوان نمود که همين تلاش‌ها سبب مي‌شود تا شرکت‌هاي سرويس دهنده اينترنت کاهش درآمد سنگيني را با تعرفه‌هاي جديد متحمل شوند؛ کاهش درآمدي که براي يک دوره 6 ماهه، 700 ميليارد تومان برآورد شده است.
اما شرکت‌هاي اينترنت‌رسان که اين روز‌ها در پي ادغام با يکديگر براي تشکيل يک بازار بزرگ‌تر هستند چرا بايد به تعرفه جديد که حدود 30 درصد کاهش داشته تن داده و به استقبال آن بروند؟ «محمدجواد آذري جهرمي» در پاسخ به اين پرسش، از بزرگ‌تر شدن بازار خدمات‌دهندگان اينترنت ثابت و رشد همين بازار در پي ايجاد رقابت گفت.
جهرمي با اشاره به اينکه اينترنت موبايل ايران در ميان 10 کشور برتر جهان است اما اينترنت ثابت رتبه‌اي در حدود 90 ميان کشورهاي جهان دارد، در خصوص طرح «مدل غير حجمي» گفت: «در تمام کشورهاي مختلف براي مصارف خانگي يک حد مصرف منصفانه داريم. زماني که از اين حد عبور کنيد، سرويس در حداقل سرعت قرار مي گيرد و بر خلاف مدل حجمي، دسترسي شما به شبکه قطع نمي‌شود.»
وزير ارتباطات خبر مي‌دهد که يک حداقل براي مصرف منصفانه در نظر گرفته شده است اما اين شرکت‌ها هستند که در صورت تمايل براي رقابت مي‌توانند خدمات بهتري را ارائه داده و اين سطح را افزايش دهند. از سوي ديگر جهرمي عقيده دارد که با ارزان‌تر شدن اينترنت ثابت، استقبال کاربران از سرويس‌هاي ويديويي و IPTV افزايش خواهد داشت که همين موضوع نيز در افزايش سهم اپراتورهاي ثابت تاثيرگذار خواهد بود.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب