پر بازدید ترین مطالب

کانسومر ریپورتز آیفون 10 را در جایگاه پایین‌تری از گلکسی اس 8 قرار داد


گزارش جدید کانسومر ریپورتز آیفون ۱۰ را در رده‌بندی گوشی‌‌های هوشمند پایین‌تر از پرچمدار کهکشانی سامسونگ قرار داده است.

در آخرین رده‌بندی گوشی‌‌ها از نظر کانسومر ریپورتز، آیفون ۱۰ جایگاه چندان خوبی را بدست نیاورده است. در آخرین گزارش این مجله آیفون ۱۰ با وجود این که در بین ۱۰ گوشی برتر قرار گرفته است اما امتیاز کسب شده توسط آن کمتر از گلکسی اس ۸ و آیفون ۸ پلاس است. کانسومر ریپورتز آیفون ۱۰ را گوشی توانمندی می‌داند با این وجود در این گزارش از موجود بودن برخی از ویژگی‌های آن در گوشی‌های ارزان‌تر سخن به میان آمده است؛ البته گزارش به برتری‌های آیفون ۱۰ در برخی بخش‌‌ها نیز اشاره می‌کند.

کانسومر ریپورتز دوربین آیفون ۱۰ را نقطه‌ی قوت بزرگ آن در رقابت با پرچمداران اندرویدی می‌داند؛ هر دو لنز استفاده شده در دوربین این گوشی از لرزشگیر اپتیکال تصویر بهره می‌برند. همچنین قابلیت فیس‌آیدی نیز تجربه‌ای منحصر به فردی در هویت‌سنجی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که از نظر کانسومر ریپوتز یکی از نکات مثبت آیفون ۱۰ محسوب می‌شود. شایان ذکر است نمایشگر اولد آیفون ۱۰ با روشنایی بالا و رنگ‌های شاداب خود امتیاز بالایی از کانسومر ریپورتز دریافت کرده است. از نظر این مجله طراحی تمام صفحه‌ی استفاده شده در آیفون ۱۰ مقاوت این دستگاه را کاهش داده است؛ یکی از اصلی‌ترین دلایل جایگاه پایین‌تر IPhone X نسبت به آیفون‌های امسال اپل بحث مقاومت بوده است. نتایج آیفون ۱۰ در این بخش تقریبا با گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس مشابه است.

آیفون ۱۰ در بخش باتری و تست شخص‌سازی‌شده‌ی کانسومر ریپورتز برای سنجش شارژدهی ضعیف‌تر از برادر ۵.۵ اینچی خود و پرچمدران امسال سامسونگ عمل کرده است. در این تست که به کمک یک انگشت روباتیک برنامه‌ریزی شده صورت می‌گیرد، آیفون ۱۰ زمان ۱۹.۵ ساعت را ثبت کرد؛ این عدد با وجود این که ۳۰ دقیقه بیشتر از آیفون ۸ است اما هنوز با نتیجه‌ی ۲۱ ساعتی آیفون ۸ پلاس و ۲۶ ساعتی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس فاصله دارد. کانسومر ریپورتز با وجود تمجید از طراحی آیفون ۱۰ این نکته را بیان می‌کند که گلکسی‌ اس ۸، گلکسی اس ۸ پلاس و نوت ۸ بسیاری از ویژگی‌های آیفون ۱۰ را در کنار باتری بهتر و با قیمت کمتری به کاربر ارائه می‌دهند. کانسومر ریپورتز آیفون ۸ پلاس را به واسطه‌ی شارژدهی بهتر و قیمت کمتر گزینه‌ی بهتری نسبت به آیفون ۱۰ می‌داند.

نظر شما در مورد گزارش Consumer Reports چیست؟لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب