چیپست اسنپ‎دراگون 660 در بنچمارک GeekBench قدرت خود را نشان دادمفیدستان:

اوایل ماه گذشته‎ی میلادی شرکت کوالکام از چیپست اسنپ‎دراگون ۶۶۰ رونمایی و مشخصات آن را با این گفته اعلام کرد که در یک تاریخ مشخص نشده پیش از سه‎ماهه‎ی سوم سال ۲۰۱۷ به بازار خواهد آمد. دقیقا هنوز مشخص نیست که این سیستم روی چیپ در دنیای واقعی چه عملکردی داشته باشد، اما روز گذشته چیپ مذکور در بنچمارک GeekBench جضور یافت و امتیازهای واقعا عالی به دست آورد تا بتوانیم پیش‎نمایشی از قدرت رقابت چیپست در پیش روی کوالکام با رقبایش را مشاهده کنیم.

نتایج بنچمارک مذکور اطلاعات زیادی در خصوص مشخصات این چیپست یا نام آن مطرح نمی‎کند به جز این حقیقت که از هشت هسته بهره‎ می‎برد که ۴ تای آن‎ها سرعت کلاکی تا حداکثر ۱٫۸۴ گیگاهرتز دارند. گرچه، بایستی اشاره کرد که ۴ هسته‎ی باقی‎مانده با پیکربندی big.LITTLE هر کدام تا حداکثر ۲٫۲ گیگاهرتز سرعت کلاک دارند. نمونه‎ی اولیه از دستگاهی که برای تست اسنپ‎دراگون ۶۶۰ به کار گرفته شده با نام “قلب ناشناس” مطرح شده که از یک مادربورد ناشناخته، ۳ گیگابایت رم و سیستم‎عامل اندروید نوقا ۷٫۱٫۱ استفاده می‎کند. در رابطه با عملکرد این چیپ بایستی گفت که ظاهرا اسنپ‎دراگون ۶۶۰ توانسته است در تست‎های تک هسته امتیاز ۱۵۹۹ و در بنچمارک‎های چند هسته امتیاز ۵۶۳۹ را به دست آورد. در تئوری و در مقایسه با سایر چیپست‎های به محک گذاشته در بنچمارک GeekBench، اسنپ‎دراگون ۶۶۰ به نظر می‎رسد عملکردی در سطح اسنپ‎دراگون ۸۲۰ کوالکام در تست‎های تک هسته دارد. در بخش چند هسته، این چیپ ظاهرا اندکی بهتر به نسبت چیپ HiSilicon Kirin 950 هوآوی عمل می‎کند اما HiSilicon Kirin 960 به نسبت آن بهتر است.

برای یک چیپست میان‎رده‎ی با قدرت بالا، اسنپ‎دراگون ۶۶۰ به خوبی در این بنچمارک‎های اولیه توان عالی خود را به نمایش می‎گذارد. گرچه، این نتایج احتمالا تغییر می‎کند و بنچمارک‎ها الزاما منعکس‎کننده‎ی تجربه‎ی کاربر و عملکرد در دنیای واقعی نیستند. از نظر مشخصات، این چیپ براساس فناوری ساخت ۱۴ نانومتری LPP ساخته شده و مجهز به هشت هسته‎ای کریو ۲۵۰ کوالکام به همراه چیپ گرافیکی آدرنو ۵۱۲ و یک مودم X12 LTE است. این سیستم روی چیپ جدا از عملکرد بهتری که به نسبت نسل‎های قبلی خود دارد از فناوری شارژ سریع ۴٫۰ نیز پشتیبانی کرده که نویدی برای مدیریت بهتر انرژی باتری و افزایش عمر باتری تا دو ساعت بیشتر به نسبت اسنپ‎دراگون ۶۵۳ است. جزئیات بیشتر در خصوص آخرین تراشه‎ی کوالکام بایستی طی چند ماه آینده منتشر شود.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=67990لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

برچسب ها

اندکی تفکر …

براى رسیدن به هدف هاى بزرگ
باید تعداد زیادى قدم هاى کوچک را
جایگزین تعداد کمى قدم هاى بزرگ کنیم.