چین | افزایش شمار تخت‌های بیمارستانی و کارکنان پزشکیچین | افزایش شمار تخت‌های بیمارستانی و کارکنان پزشکی


دانش > پزشکی – همشهری آنلاین:
چین قصد دارد ۸۹۰۰۰ تخت بیمارستانی جدید ایجاد کند و ۱۴۰۰۰۰ ماما و پرستار جدید را آموزش دهد تا بتواند از پس تنگناهای نظام مراقبت بهداشتی‌اش برآید که تا حدی ناشی از تجدیدنظر در «سیاست تک‌فرزندی» است.

به گزارش رویترز به نقل از خبرگزاری دولتی شین‌هوا چین که نگران پیر شدن جمعیتش است در اواخر سال ۲۰۱۵ دستورالعملی را منتشر کرد که به همه والدین اجازه می‌داد دو فرزند داشته باشند و اکنون باید پاسخگوی تقاضاهای جدید برای خدمات عمومی مانند مراقبت بهداشتی کودکان و آموزش ابتدایی باشد.

شین‌هوا اعلام کرد چین به عنوان بخشی از «برنامه پنج‌ساله» بهداشتی‌اش برای سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ قصد دارد تا شمار کلی پرستاران را تا پایان این دهه ۴.۵ میلیون افزایش دهد.

این برنامه جدید که در اواخر روز سه‌شنبه منتشر شد، اظهار می‌کند که مشکلات جمعیت‌شناختی احتمالاً در پنج سال آینده درنتیجه پیر شدن جمعیت، افزایش میزان‌های شهرنشینی و شکاف‌ها در پوشش مراقبت بهداشتی در برای از مناطق در چین بارزتر خواهند شد.

انتظار می‌رود میانگین امید به زندگی تا پایان ۲۰۲۰ با یک سال افزایش به ۷۷.۳ سال برسد و در همین پیش‌بینی می‌شود، جمعیت از ۱.۳۷ میلیارد نفر به حدود ۱.۴۲ میلیارد نفر افزایش یابد.

چین همچنین قصد دارد تا میزان‌های مرگ‌ومیر نوزادان را از ۲۰.۱ در ۱۰۰۰۰۰ در سال ۲۰۱۵ به کمتر از ۱۸ در ۱۰۰۰۰۰ برساند و انتظار می‌رود میزان‌های مرگ ناشی از بیماری‌هایی مانند سرطان و دیابت در طول دوره ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ ده درصد کاهش یابد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

当当—网上购物中心:图书、母婴、美妆、 … 全球领先的综合性网上购物中心。超过万种商品在线热销!图书、音像、母婴、美妆、家居、数码、服装、鞋包等 携程旅行网官网酒店预订机票预订查询旅 … 携程旅行网是中国领先的在线旅行服务公司,向超过万会员提供酒店预订、酒店点评及特价酒店查询、机票预订 复旦大学 (网站试运 … 复旦大学年度本(专)科生十佳辅导员评选产生 月日,复旦大学年度本(专)科生十佳辅导员暨辅导员工作 خبرگزاری فارس صفحه اصلی تازه ترین اخبار ورزشی، حوادث، سیاسی و اقتصادی ایران، افغانستان، آسیای مرکزی و سایر … 中华人民共和国教育部政府门户网站 … 教育部政府门户网站 中文域名: 教育部政务 京备号 版权所有:中华人民共和国教育部 … …پی سی دانلود نرم افزار، فیلم، بازی، کتاب، آموزش و …بازی در سبک اکشن و ماجرائی که توسط طراحی و برای رایانه های شخصی منتشر شده ’ ’ ® ® © ™ ©

برچسب ها

اندکی تفکر …

اگر دیدی کسی گره ای دارد وتو راهش را می دانی سکوت نکن!
اگر دستت به جایی می رسید دریغ نکن
معجزه زندگی دیگران باش!
این قانون کائنات است !
معجزه زندگی دیگران که باشی
بی شک کسی معجزه زندگی تو خواهد بود ….!

پر بازدیدترین مطالب