چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟مفیدستان:

وب‌سایت آی بازاریابی – زهرا داوودی: همیشه این جمله را می‌شنویم که: “سال‌های سال را برای کار کردن بر روی اختراعی وقت صرف کرده‌ام که در این بازار جریان بازی را تغییر می‌دهد – محصولی آن‌چنان بی‌عیب و نقص که در یک صنعت نیازمند به تغییر به‌شدت نیاز به آن احساس می‌شد.

اما مشکل اینجاست: شما هنوز در این صنعت و این بازار قرار نگرفته‌اید. شما در حال روانه کردن یک محصول کاملاً جدید به بازار هستید، پس بهتر است قبل از هر چیز موج‌هایی را به راه بیندازید. بهتر است فریاد بکشید، و بهتر است از ایجاد اندکی عدم آسایش و ناامنی برای برخی ترس به خود راه ندهید.

درحالی‌که فرایندهای پشتیبانی تولید، توزیع و بازاریابی همه و همه برای معرفی موفق یک محصول جدید به بازار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، تمایز برند از دیگران مهم‌ترین عامل و معیاری است که موجب شکل گرفتن موفقیت برای برندهای چالش گر می‌شود. یک ابداع و اختراع که موجب ایجاد تغییر در بازار و الگوهای حاکم در آن می‌شود، اگر کسی پیش از معرفی در مورد آن حرفی نزند، در بازار هیچ معنایی ندارد و درواقع محصول هیچ‌وقت نور و روشنایی و موفقیتی که مستحق آن در بازار هست را نمی‌بیند و فقط و فقط در اداره ثبت اختراع باقی‌مانده و خاک می‌خورد.

البته نکته مهم این است که این مسئله بسیار بیشتر ازآنچه تصور کنید، اتفاق می‌افتد. محصولاتی که اتفاقات و موفقیت‌های مهمی در انتظار آن‌هاست عموماً به‌صورت طرحی ساده و اولیه به بازار معرفی می‌شوند، که به‌مراتب بهتر از معرفی به‌صورت تکمیل‌شده به بازاری است که از ایده‌ها و محصولات مختلف اشباع‌شده و این موضوع باعث می‌شود که مخاطبین و مشتریان فعلی بازار دیگر به این محصول جدید و البته تکمیل‌شده توجهی نکنند.

اما این مسئله به چه معناست: برند محصول جدید شما باید جهت جلب‌توجه مخاطب و مشتری باید چیزی متفاوت و جدید باشد، تیز و برنده باشد تا این‌گونه بهتر به چشم آمده و توجه مخاطبین را به خود جلب کند. برند باید کاملاً متفاوت از محصولی باشد که در حال معرفی آن به بازار است.

اما مشکل این حالت چیست: در این حالت شرکت مادر و دارنده برند اصلی، تیم همکاران و سرمایه‌گذاران ممکن است از متفاوت بودن برند به‌نوعی احساس تهدید و ناامنی بکنند.

در ادامه سه ذهنیت مختلف را معرفی می‌کنم که موجب نابودی تمایز شده و باید پیش از معرفی و روانه شدن محصول به بازار مورد رسیدگی و توجه جدی قرار بگیرد. پس در طی بررسی و جلسات خود با اعضای تیم همکاران متوجه باشید که هیچ‌یک از این ذهنیت‌ها را پیش از معرفی محصول مشاهده نکنید.

چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟

“ما در حال از دست دادن مخاطبین مهم خودمان هستیم.”

نه، اصلاً این‌چنین نیست. شما احتمالاً این محصول جدید را به این منظور ساخته‌اید که مشکل و مسئله‌ای را حل و رفع کند یا یک تجربه جدید و منحصربه‌فرد را برای گروه خاصی از مصرف‌کنندگان نهایی فراهم آورد. پس برند معرفی کننده محصول را با توجه به ارتباط بیشتر و بهتر با مشتریان احتمالی و مخاطبین ویژگی‌های این محصول انتخاب کنید و آن را هماهنگ با انگیزاننده‌هایی قرار دهید که بیش از هر چیز موجب تأثیرگذاری بر روی این گروه از مخاطبین است. انتخاب یک برند مطرح‌تر تنها به دلیل مخاطبین بیشتر به‌ندرت موجب اثربخشی شده و فقط و فقط شانس دیده شدن محصول توسط مخاطبینی که از احتمال بیشتر برای خریدن محصول برخوردار هستند را کاهش می‌دهد.

اگر با برند جدید فلان فرد/برند را عصبانی کرده یا از خود برنجانیم، چه می‌شود؟

خیلی هم خوب است. ایجاد تمایز نیازمند این است که در برابر یک جریان فکری موجود و باثبات و پرفروش در بازار و صنعت قرار بگیرید. همیشه چیزهای جدید و به‌طور کل تغییر موجب ایجاد ناامنی و ناراحتی در عده‌ای می‌شود. در این مورد نباید نگرانی داشته باشید، اگر دلیلی که در پشت ارائه محصول شما به بازار موجود است، با تحقیق و بررسی کامل انتخاب‌شده باشد، پس از مدتی بازار به آن روی خوش‌نشان داده و دیگران هم به پیروی از گروه‌های اول به سمت محصول جذب می‌شوند.

محصول ما از فلان محصول موجود در بازار است و ما باید به همه دلیل این برتری را بگوییم.

نه نیازی به این کار نیست. شما باید به مخاطب خود بگویید که چرا محصول شما نسبت به چیزی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنند، متفاوت است؛ چراکه در غیر این صورت در بازار دیده نمی‌شوید. بر ویژگی‌ها و عملکرد و کاربرد محصول تمرکز نکنید و تنها بالاترین و بهترین مزیت ارائه‌شده توسط محصول خودتان را اطلاع‌رسانی کنید. تفاوت موجب شکستن و کنار زدن بی‌تفاوتی مصرف‌کننده می‌شود. تفاوت بیشتر در رسانه‌ها بازتاب پیدا می‌کند. تفاوت موجب می‌شود تا در مورد شما صحبت کنند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

زر پلاستیک چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟ ۸ روز پیش چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟ همیشه این جمله را می‌شنویم که سال‌های سال را برای کار کردن بر روی اختراعی وقت صرف کرده‌ام که در این بازار جریان بازی بیشتر چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟ مرکز اطلاع رسانی تبلیغات چگونهیکمحصولجدیدراروانهبازارن ۱۳۹۵۱۱۶ بازاریابی که از مادرم آموختم – بخش دوم و پایانی بهمن ۵ ۱۳۹۵ قباد شیوا این پوستر، پوستر جشنواره نیست بهمن ۵ ۱۳۹۵ چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟ بهمن ۴ بیشتر ایجاد موج سودآوری در کسب و کارهای کوچک در بازار ایرانمقالات ۱۳۹۴۱۰۲۲ مادرم آموختم – بخش اول ادامه مطلب محصول جدید بهمن ۲ ۱۳۹۵ چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟ ادامه مطلب دیدگاه ها سید مازیار میر می‌گه مهر ۲۰ ۱۳۹۱ در ۲۱۵۳ بیشتر در شرایط فعلی بازار ایران، فروش چه محصولاتی موفق خواهد بود؟مقالات ۱۳۹۴۷۲۴ درس‌های بازاریابی که از مادرم آموختم – بخش اول ادامه مطلب محصول جدید بهمن ۲ ۱۳۹۵ چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟ ادامه مطلب دیدگاه ها فرشاد می‌گه مهر بیشتر زر پلاستیک نمایش موارد بر اساس برچسب تولید محصول تولید محصول ۸ روز پیش چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟ پنج شنبه بهمن مقالات چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟همیشه این جمله را می‌شنویم که سال‌های سال بیشتر چه تعدادی می‌توانند از فعالیت‌های بازاریابی شبکه‌ای پول‌دار شوند چهتعدادیمی‌توانندازفعالیت‌هایبا ۱۳۹۵۱۱۶ ← محبوب ترین شکلات های جهان چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟ → پاسخ دهید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری بیشتر بازاریابی و کار آفرینیگلاران اخبار خبرگزاریها و پایگاههای خبری بازاریابیوکارآفرینی ۱۳۹۵۱۱۱۳ آی بازاریابی چگونه یک محصول جدید را روانه بازار نکنیم؟ آیمارکتور باشگاه یوونتوس از لوگو و هویت بصری برند جدید خود رونمایی کرد آیمارکتور بیشتر مجله خبری و فناوری بروزها ۱۳۹۵۱۱۱۱ انسان در سخن گفتن بیشتر می بازد تا در سکوت سکوت در ارتباط با مشتری یک ترفند فوق العاده است و به چند صورت امکان استفاده از آن برای بداهه نوازی وجود دارد مورد اول بیشتر بازاریابی و کار آفرینیگلاران اخبار خبرگزاریها و پایگاههای خبری بازاریابیوکارآفرینی ۹ روز پیش خلاقیت چگونه هم حالا پول خرج کنیم، هم در آینده؟ خلاقیت ۴ حقه ساده برای فروش بیشتر با انجام کار کمتر آی بازاریابی چگونه یک محصول جدید را روانه بازار بیشتر بازار چهارده تجارتخانه شما ۱۳۹۳۱۲۹ وآقایان دستپاچه شدید از آن صرفه نظر کنید ۷ – یاد بگیرید که چگونه یک معارفه روان داشته باشید در کسب وکار شما همیشه اشخاص با اهمیت کم را به اشخاص مهم معرفی می کنید بیشتر

برچسب ها

اندکی تفکر …

اگر قرار باشد "خوبیِ" ما وابسته
به "رفتار" دیگران باشد
این دیگر "خوبی" نیست . . .
بلکه "معامله" است!