چگونه روزه داران مي توانند جلوي تشنگي را بگيرند؟مفیدستان:

چگونه روزه داران مي توانند جلوي تشنگي را بگيرند؟


خبرگزاري آريا – رئيس انجمن اورولوژي ايران به مردم توصيه کرد که در بين افطار تا سحري آب بنوشند تا در ساعات روزه داري دچار کمبود آب و تنشگي نشوند.

به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از ايرنا، نارسايي کليه به شرايطي که در آن کليه نتواند به طور بايسته عمل کند، گفته مي‌شود و به معني کاهش شديد عملکرد کليه است. کليه نقش مهمي در دفع مواد زائد و تعادل آب و الکتروليت ها در بدن دارد.
عباس بصيري افزود: همانطوري که روزه داري براي افراد سالم مي ‌تواند مزيت ‌هايي به همراه داشته باشد در افراد ناسالم از جمله مبتلايان به نارسايي کليه مي‌ تواند وضعيت آنان را از نظر جسمي بدتر کند و به اين افراد صدماتي وارد شود.
رئيس انجمن اورولوژي ايران به افرادي که نارسايي کليه به همراه بيماري قند دارند توصيه کرد که از گرفتن روزه خودداري کنند که اين کار مي تواند به آنها آسيب برساند.
بصيري به برخي از باورهاي غلط در بين مردم اشاره کرد و گفت: برخي از افراد باور دارند که روزه گرفتن در ماه هاي گرم سال به کليه ها آنها آسيب مي رساند که اين اعتقاد براي افراد سالم غلط است و روزه گرفتن به کليه هاي افراد سالم، صدمه‌اي نمي رساند.
رئيس انجمن اورولوژي ايران گفت: کساني که سرطان کليه داشته و عمل جراحي کرده‌اند مي‌توانند روزه بگيرند و روزه داري براي اين افراد مشکلي ندارد اما کساني که فعاليت کليه شان مختل شده، روزه گرفتن براي آنان منع شده است.
وي به مردم توصيه کرد که در بين افطار تا سحري آب بنوشند تا در ساعات روزه داري دچار کمبود آب و تشنگي نشوند.
بصيري بيان کرد: هرچند ممکن است مقدار مصرف آب در ايام غيرگرم با فصول گرم ثابت باشد اما حجم آبي که با تعريق از بدن خارج مي شود در ايام گرم بيشتر است و در نتيجه حجم ادرار افراد کم مي شود و اين موضوع مي تواند افراد را مستعد بيماري کليوي کند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

برچسب ها

اندکی تفکر …

شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ گاه اشتباه نمی کند، هرگز به جایی نمی رسد.
راکفلر