پر بازدید ترین مطالب

چگونه رنگ LED اعلان ها را در اندرويد شخصي سازي کنيم؟


چگونه رنگ LED اعلان ها را در اندرويد شخصي سازي کنيم؟

خبرگزاري آريا – LED اعلان ها در موبايل هاي امروزي، آن طور که به نظر مي رسند ساده و بي کاربرد نيستند. با دست بردن در تنظيماتشان و خرج کردن کمي سليقه، مي توان به کمک آن ها به ويژٰگي هاي جذابي دست پيدا کرد.
خيلي راحت مي توان رنگ کم رنگ و نا محسوس اين چراغ ها را تغيير داد و چندين و چند رنگ مختلف براي هر اعلان در نظر گرفت. حتي امکان آن هم وجود دارد که فرکانس چشمک زدن آن ها را هم تغيير داد و کمي آن ها را از حالت استانداردشان دور کرد.
راه هاي بسياري هم براي رسيدن به چنين ويژگي هايي وجود دارد. با اين حال ساده ترين راه، کمک گرفتن از اپ هاست. اما اينکه چطور از اين دسته اپ ها کمک بگيريم، موضوعي است که مي خواهيم در مورد آن صحبت کنيم.
1) دانلود و نصب يک اپ مناسبويترين بزرگ گوگل پلي، پر است از اپ هايي که مي توان به کمک آن ها رنگ LED اعلان ها را تغيير داد. برخي از آن ها هزينه بر هستند و برخي ديگر کاملا رايگان. اما در ميان تمامي آن ها، يک اپ به نام «Light Manager – LED Settings» وجود دارد که مي توان از آن به عنوان بهترين اپ رايگان در اين شاخه ياد کرد.
Light Manager عملکرد بسيار خوبي دارد و بر خلاف بسياري از اپ هاي رايگان، با نمايش تبليغات گسترده سر کاربر را درد نمي آورد. در کنار اين موضوع، Light Manager دست کاربر را در شخصي سازي تنظيمات LED اعلان ها نيز بسيار باز مي گذارد.

به کمک Light Manager مي توان پروفايل اعلان هاي خود را ساخت و به نوتيفيکيشن هر اپ نصب شده، يک رنگ به خصوص اختصاص داد. حتي براي هر اعلان قادر به انتخاب يک حالت متفاوت نيز خواهيد بود.
خوشبختانه فعاليت هاي Light Manager به اعلان اپ هاي پيش فرض موبايل ها، محدود نمي شود و از اکثر اپليکيشن هاي شخص ثالث نيز پشتيباني مي کند.
2) اعطا کردن مجوزهاي مربوطهبراي دسترسي به امکانات Light Manager ابتدا بايد مجوزهاي مورد نياز را در اختيارش بگذاريد. حتي پس از نصب و اجراي Light Manager، خود اپ نيز اين مهم را ياد آورد مي شود و از شما مي خواهد که با رفتن به منو اعلان ها، مجوز دسترسي به چراغ نوتيفيکيشن ها را فعال کنيد.
علاوه بر اين، اگر تنظيمات يک اپ با مجوزهاي داده شده به Light Manager مشکلي داشته باشد، مي توانيد با خاموش کردن چراغ نوتيفيکيشن آن مسئله را رفع کنيد. اين اتفاق خصوصا در مورد اپ Whatsapp بسيار رخ مي دهد.

به همين منظور براي جلوگيري از بروز مشکلات، بايد وارد تنظيمات اين دسته از اپ ها شد و LED اعلان آن ها را خاموش کرد. با به پايان رسيدن اين مراحل و اعطا کردن مجوزهاي مورد نظر، کار تقريبا تمام است و مي توان به کمک Light Manager، رنگ LED اعلان ها را شخصي سازي نمود.
3) شخصي سازي LED اعلان هالايت منيجر و ديگر اپ هاي مشابه، همه يک سري تنظيمات و برنامه هاي از پيش تعريف شده دارند که طراحي شان بر اساس استانداردهاي گجت هاي اندرويدي صورت گرفته است. به عنوان مثال با نصب اين اپ ها، چراغي سبز رنگ به اعلان «باتري شارژ شده» اختصاص پيدا مي کند.

همچنين بر اساس استانداردهاي اندرويد، چراغ ثابت قرمز رنگ نيز به منزله نمايش اعلان «موبايل در حال شارژ است» خواهد بود. اما به کمک اپ ها، حتي تغيير رنگ اين اعلان ها نيز امکان پذير است.
خصوصا با نصب لايت منيجر مي توانيد پروفايل خودتان را بسازيد و براي هر اعلان، چراغي خاص با حالت هاي مختلف در نظر بگيريد. به نوعي مي توانيد براي اعلان هر چيزي، رنگ خاصي را انتخاب نماييد و به کمک لايت منيجر نوع نمايش آن را نيز مشخص کنيد.
4) اضافه کردن اپ هاي محبوبهمانطور که مي دانيد اعلان اغلب اپ ها، با روشن شدن LED همراه است. در صورتيکه بسياري از اپ ها فاقد اين ويژگي هستند و اعلان هايشان بدون روشن شدن چراغ نوتيفيکشن به نمايش در مي آيد.
شايد اين موضوع چندان مهمي نباشد. اما زماني که يک اپ محبوب تان فاقد اين ويژگي باشد، متوجه اهميت آن خواهيد شد. با اين حال، بهترين بخش داشتن اپ هاي مديريت اعلان، توانايي ساخت پروفايل براي نمايش متفاوت نوتيفيکيشن هاست.

يعني به کمک اين دسته از اپ ها مي توانيد براي اعلان هر پلتفرمي، يک رنگ LED خاص داشته باشيد و هنگام روشن شدن آن از وجود نوتيفيکيشن هاي تازه با خبر شويد. تنها کافيست اپ مورد نظر خود را انتخاب نماييد و با استفاده از امکانات اپليکيشن هايي مانند لايت منيجر، رنگ هاي خاصي را براي LED اعلان ها مشخص کنيد.
5) بررسي نتيجهزماني که تنظيمات تان را براي اعلان يک اپ تکميل کرديد، مي توانيد نتيجه را مورد آزمايش قرار دهيد. به نوعي به کمک حالت تست موجود در اين دسته از اپ ها، مي توانيد از رنگ و ميزان فرکانس چشمک زدن LED، اطمينان حاصل کنيد.
به همين منظور نيازي نيست که براي بررسي روند کار، يک پيامک براي خود ارسال کنيد و تنها مي توانيد با استفاده از اين حالت تست از نتيجه عملکردتان با خبر شويد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب