پر بازدید ترین مطالب

چگونه درباره حقوق مذاکره کنيم؟


چگونه درباره حقوق مذاکره کنيم؟

خبرگزاري آريا –
مصاحبه هاي شغلي ,مذاکرات مالي,ميزان حقوق
در مصاحبه هاي شغلي سخت ترين کار صحبت در مورد ميزان حقوق است ، بسياري از کارفرماها از اين طريق حتي شخصيت شما را ميسنجند ! راهنماهايي 3 تن از کارشناسان اين حوزه را حتما بخوانيد .
مجله فوربس با سه کارشناس اشتغال درباره بهترين روش هاي مذاکرات مالي براي کارجويان مصاحبه کرده است. آرويل پيرسن (Orville Pierson) نويسنده قوانين نانوشته موثرترين روشهاي جست و جوي کار ، Rusty Rueff نويسنده کتاب نيروي استعداد : اشاره جديدي به بعد انساني کار ، Roy Cohen که در دراز مدت مشاور کاريابي نيويورک و نويسنده کتاب راهنماي وال استريت مي باشد. در ادامه به نکات ارزشمندي که آنها به آن اشاره کرده اند مي پردازيم.
ارزش و اعتبار خود را به همه ثابت کنيد
وقتي که صحبت درباره مسائل مالي مي شود خود را کاملا نشان دهيد. در هنگام قبول يک شغل جديد سعي کنيد از ايده ها و استراتژي هاي جديدي براي مقابله با چالش ها استفاده کنيد. هرچقدر يک کارفرما به شما بها دهد حقوق بيشتري هم مي دهد. در مورد چيزي که از خود بروز مي دهيد کاملا روشن عمل کنيد. بهترين دستمزد براي شما چه چيزي است؟ پول؟ مرخصي؟ ارتقا ؟ يک دفتر کار خوب؟ قبل از شروع مذاکره هاي مالي موضع خود را کاملا روشن کنيد.|
روي پيشنهادات ديگر هم فکر کنيد
به کارفرما درباره صحبتها و پيشنهادات قبلي خود با مديران ديگر هم بگوييد . آن اطلاعات مي تواند قدرت چانه زني شما را بالا ببرد.
کمي جستجو کنيد
وب سايتهاي اجتماعي مثل Linkedin و glassdoor و… مي تواند دورنمايي از ويژگي هاي کارفرماي آينده تان به شما نشان دهد. با توجه به اين دورنماها مي توانيد بفهميد که از کارفرما چه ميزان دستمزدي توقع داشته باشيد.
قبل از انجام کار پيشنهاد دهيد که براي شما پروژه اي در نظر بگيرند
اگر کارفرما حقوق درخواستي را قبول نکرد مي توانيد به او پيشنهاد دهيد که يک پروژه کوچک به شما اختصاص بدهد تا خودتان را به او ثابت کنيد. وقتي که ابتدا از در وارد مي شويد و مي خواهيد خود را به او نشان دهيد، کارفرما دوست دارد ميزان درخواست حقوق را بررسي کند.
درباره حقوق شخصا مذاکره کنيد
ارتباط رودررو با کارفرما بيشتر از تماس تلفني تاثير دارد. مردم در ملاقات هاي رو در رو بهتر مي توانند درباره مسائل مالي مذاکره نمايند.
منبع:آي بانو
لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب