پر بازدید ترین مطالب

چگونه بفهمیم مودم به کار رفته در آی‌فون X توسط کدام یک از شرکت‌های کوالکام یا اینتل ساخته شده است


اخیرا تست‌هایی درخصوص عملکرد مودم‌های به‌کار رفته در گوشی آی‌فون X به عمل آمده که در نتیجه آن مشخص شد مودم X16 کوالکام (مشابه نسخه‌های مربوط به اپراتورهای ورایزن و اسپرینت) عملکردی بسیار بهتری در مقایسه با مودم XMM7480 اینتل (مشابه نسخه‌های مربوط به اپراتورهای T-Mobile و AT&T) داشته است. همین مسئله باعث شد که بسیاری از کاربران تمایل پیدا کنند که بدانند مودم تعبیه شده در آی‌فون X آن‌ها ساخت کدام یک از این دو شرکت است. همراه این آموزش در آی‌تی‌رسان باشید تا نحوه تشخیص مودم به کار رفته در این هندست را مرور کنیم.

آی‌فون X

اخیرا یک گوشی آی‌فون X با مودم X16 کوالکام به همراه مدل دیگری با مودم XMM7480 اینتل مورد آزمایشات متعددی قرار گرفتند. در این آزمایش هر دو اسمارت‌فون در مناطقی یکسان با سیگنال‌های ضعیف LTE واقع شدند. نتیجه به دست آمده از این آزمایشات نشان داد که گوشی آی‌فون X مجهز به مودم کوالکام در همه مناطق تا ۶۷ درصد سرعت بیش‌تری در مقایسه با نمونه مجهز به مودم اینتل ثبت کرد.

درون بیش‌تر پرچمداران عرضه شده در ایالات متحده از مودم کوالکام استفاده شده که به واسطه آن دسترسی به شبکه‌های CDMA فراهم شده است به علاوه، این مودم دسترسی به سرعت دانلود ۱ گیگابیتی را مهیا کرده اما از آن‌جا که حداکثر سرعت در مودم اینتل به ۶۰۰ مگابیت می‌رسد اپل تصمیم گرفت که سرعت مودم‌های کوالکام را به همین مقدار محدود کند. به همین دلیل اکنون در مقایسه بین آی‌فون X و گلکسی نوت ۸ در شبکه‌های یکسان، پرچمدار سامسونگ سرعتی تا دو برابر بیش‌تر از پرچمدار اپل خواهد داشت.

به هر حال با انجام مراحل زیر می‌توانید بفهمید که مودم به کار رفته در دستگاه شما ساخت کدام یک از کمپانی‌های کوالکام و اینتل است.

۱- با دنبال کردن مسیر Settings > About > Legal > Regulatory شماره مدل دستگاه را به یاد بسپارید. هم‌چنین می‌توانید به بخش Settings > General > About مراجعه کرده و پس از رجوع به بخش ورودی مدل و لمس بر روی این قسمت، شماره مدل نمایش داده شده را به خاطر بسپارید.

۲- اگر شماره مدل آی‌فون X شما A1865 باشد به آن معناست که مودم X16 کوالکام در گوشی شما تعبیه شده و شانس با شما یار بوده است. اگر هم شماره مدل دستگاهتان A1901 بود یعنی مودم XMM7480 اینتل در آن گنجانده شده که در مناطقی با سیگنال‌های ضعیف، عملکردی پایین‌تر از رقیبش داشته است. البته مدل سومی هم وجود دارد که اپل آن را برای برخی مناطق خاص و استفاده های ویژه در نظر گرفته که وارد کشور ما نمی‌شوند.

اخیرا شنیدیم که اپل در حال همکاری با اینتل برای طراحی مودم‌های گیگابیت LTE برای نسل بعدی آی‌فون‌های خود است تا به طور کامل با کوالکام قطع همکاری کند. همان‌گونه که احتمالا مطلع هستید اخیرا دعوای بین کوالکام و اپل بالا گرفته و هر دو طرف شکایت‌های بسیاری را علیه یکدیگر تنظیم کرده‌اند. در هر صورت پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به خرید گوشی آی‌فون X نسخه‌ای را خریداری کنید که شماره مدل A1865 دارد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب