پر بازدید ترین مطالب

چگونه با نمايشگر بزرگ موبايل ها يک دستي کار کنيم؟


چگونه با نمايشگر بزرگ موبايل ها يک دستي کار کنيم؟

خبرگزاري آريا – چه دوست داشته يا نداشته باشيد، نمايشگر موبايل هاي هوشمند به سمت بزرگ تر شدن پيش مي روند و رفته رفته، زماني مي رسد که ديگر تلفن هاي هوشمند کوچک را فقط مي توانيم در خاطراتمان به ياد آوريم. شکي در اين نيست که نمايشگرهاي بزرگ مزاياي بسياري براي کاربران دارند و از طرفي در برخي مواقع کار کردن با آن ها لذت بخش تر نيز هست. اما با بزرگ تر شدن اسکرين موبايل ها، يک دستي کار کردن با آن ها روز به روز سخت تر مي شود.
اگر با يک موبايل شش اينچي کار کرده باشيد مي دانيد که در مورد چه چيزي صحبت مي کنم. تلفن هاي هوشمند اين چنيني اکثرا کشيده هستند و نمي توان با يک دست به راحتي بالاترين نقاط صفحه را لمس کرد. با اين حال، خوشبختانه با چند ترفند ساده مي توان کمي اين مشکلات را حل کرد. پس با ما در ادامه اين متن همراه باشيد تا با اين ترفندهاي ساده اما کاربردي آشنا شويد.
از ژست هاي حرکتي نوا لانچر کمک بگيريد
اگر نگوييم محبوب ترين، مي توان گفت که نوا لانچر به لطف ويژگي هاي خوبش يکي از محبوب ترين لانچرهاي اندرويدي است. يکي از اين ويژگي هاي خوب که در مورد موضوع ما حسابي به درد مي خورد، ژست هاي حرکتي خوب نوا لانچر است. البته دسترسي به ژست هاي حرکتي خوب نوا لانچر، رايگان نيست و اگر تمايل به استفاده از آن ها داريد با نسخه پرايم آن را به قيمت 5 دلار خريداري کنيد.
ژست هاي حرکتي نوا لانچر را هم مي توان در تنظيمات آن و با ورود به بخش Gestures and inputs پيدا کرد. با ورود به اين بخش مي توانيد براي هر چيزي يک ژست حرکتي انتخاب کنيد؛ از دسترسي سريع به نوار نوتيفيکيشن ها و جستجوي راحت تر اپ هاي نصب شده بگيريد تا قفل کردن موبايل. همه اين ژست هاي حرکتي هم در نوع خود خوب هستند. فقط بايد نيازهاي خود را ببينيد و بسته به آن ژست حرکتي مورد نظر خود را انتخاب کنيد.
Gboard را به عنوان کيبورد اصلي تعريف کنيد
در خوب بودن کيبورد گوگل شکي نيست. شايد ساده باشد اما چند ويژگي خيلي خوب دارد که آن را از ديگر کيبوردهاي موجود متمايز مي کند. يکي از اين ويژگي ها حالت One-Handed است که با فعال کردن آن، کيبورد موبايل در ابعاد کوچک تري جاي مي گيرد و به کنار صفحه برده مي شود.
با اين کار، دسترسي به تمام کليدهاي موجود روي کيبورد راحت تر مي شود و مي توان به لطف اين موضوع با يک دست خيلي سريع تر به تايپ عبارت هاي مختلف پرداخت. براي دسترسي به اين موضوع نياز به انجام هيچ کار پيچيده اي نيست. فقط لازم است از بالاي پنجره Gboard کليد تنظيمات بيشتر را بفشاريد و از آنجا گزينه One-Handed را انتخاب کنيد.
نوار آدرس گوگل کروم را به پايين صفحه بياوريد
به طور پيش فرض، نوار آدرس گوگل کروم در بالاي پنجره آن قرار دارد. همين موضوع باعث شده تا دسترسي به آن براي کساني که موبايل هاي بزرگ يا دستان کوچکي دارند، سخت باشد. با اين حال به لطف به روزرساني هاي اخير گوگل کروم، مي توان اين موضوع را تغيير داد و نوار جستجوي کروم را به پايين صفحه برد.
فقط کافيست در آدرس بار عبارت «chrome://flags» را تايپ کنيد. سپس در پنجره باز شده، گزينه Chrome Home را فعال کنيد و به منظور اعمال تغييرات، پنجره گوگل کروم را ببنديد. حالا اگر دوباره وارد کروم شويد، مي بينيد که نوار آدرس کروم به پايين صفحه منتقل شده که امکان دسترسي به آن به شدت راحت تر است.
با Omniswipe دسترسي به اپ ها را راحت تر کنيد
Omniswipe اپليکيشن جالبي است که به کمک آن مي توان دسترسي به اپ ها، مخاطبين و هر چيز ديگري را راحت تر کرد؛ آن هم فقط با کشيدن انگشتتان روي گوشه هاي صفحه. خوبي Omniswipe نيز در آن است که رفتارهاي روزمره کاربر را تحت نظر مي گيرد و ليست خود را بر اساس آن چيزي که شما نياز داريد، مرتب مي کند. علاوه بر اين، شما هم مي توانيد در اين ليست تغييرات خود را اعمال کنيد و چيزهايي را که نياز داريد به آن بيافزاييد.
اپ XDA’s One-Handed Mode را نصب کنيد
One-Handed Mode شايد اولين اپي بود که توانست به صورت کاملا موفق، ويژگي Reachability سيستم عامل iOS را به اندوريد بياورد. با نصب و فعال کردن One-Handed Mode، تمام المان هاي موجود در نمايشگر با ابعادي کوچکتر به پايين صفحه منتقل مي شوند. به لطف اين موضوع، به شما اجازه داده مي شود تا بتوانيد با يک دست راحت تر به نقاط مختلف صفحه برسيد و کارهاي تان را انجام دهيد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب