چـرا کمـرتان درد مي‌گيـرد؟مفیدستان:

چـرا کمـرتان درد مي‌گيـرد؟


خبرگزاري آريا-اين امکان وجود دارد که حداقل يک‌بار در طول زندگي‌تان تحت تاثير کمردرد قرار بگيريد.
به گزارش خبرگزاري آريا، کمردرد يکي از مرسوم‌ترين مشکلاتي است که باعث مي‌شود افراد براي مدتي دست از کار خود بکشند، چون کمردرد تحرک و فعاليت را مشکل مي‌سازد.
 بسياري از عوامل مي‌توانند منجر به کمردرد شوند و مي‌توان در اکثر موارد با رعايت کردن توصيه‌هايي اين کمردردها را تسکين داد.
گرفتگي عضله: اگر به عضله‌ها يا بافت‌هاي اطراف ستون فقرات خود آسيب برسانيد، عضله‌هاي شما سعي خواهند کرد که با اسپاسم يا انقباض از آن ناحيه محافظت کنند. اين به اين معنا است که عضله‌ها منقبض مي‌شوند و در همان حالت باقي مي‌مانند. علاوه بر اين، عوامل ديگري همچون دررفتگي ديسک يا جراحت به بافت‌هاي ستون فقرات نيز مي‌توانند موجب اسپاسم يا گرفتگي‌هاي کمر شوند.

درمان گرفتگي عضله: درمان گرفتگي عضله بستگي به دليل آن و همچنين سن فرد و سلامتي کلي او دارد، اما استراحت و داروهاي تسکين‌دهنده غيرتجويزي معمولا در درمان گرفتگي‌هاي عضله موثر هستند. علاوه بر اين، بعضي از کرم‌ها نيز در تسکين گرفتگي‌هاي عضله موثر هستند. اگر اين روش‌هاي درمان براي شما مفيد واقع نشدند، ممکن است که پزشک شما شل کننده‌هاي عضله را تجويز کند. اگر گرفتگي عضله‌هاي کمر شما به دليل يک مشکل جدي همچون مشکلي در ديسک کمر شما باشد، احتمالا پزشک شما جراحي را پيشنهاد خواهد کرد.

سنگ‌هاي کليه: سنگ‌هاي کليه به سنگ‌هاي کوچک و سفتي گفته مي‌شوند که از کريستال‌هايي درست مي‌شوند که در کليه‌ها شکل مي‌گيرند. وقتي‌که اين سنگ‌ها در مجاري ادرار گير مي‌کنند باعث درد شديدي در قسمت تحتاني کمر، قسمت تحتاني شکم و پهلوها مي‌شوند.

درمان سنگ کليه: گاهي اوقات مي‌توانيد صرفا با نوشيدن آب فراوان از شر سنگ‌هاي کوچک خلاص شويد و آن‌ها را دفع کنيد. باوجوداين، دفع اين سنگ‌ها دردآور است و براي کاهش درد ناشي از دفع سنگ‌هاي کليه به مسکن‌هايي نياز خواهيد داشت. علاوه بر اين، پزشک شما مي‌تواند داروهايي را براي شما تجويز کند که باعث شل شدن عضله‌ها مي‌شوند و درنتيجه درد ناشي از دفع سنگ‌هاي کليه کمتر مي‌شود. در موار

سلامت نيوز: چـرا کمـرتان درد مي‌گيـرد؟لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

اندکی تفکر …

پدر اگه پولدار است همه جوانیش را داده
واگر بی پول است همه زندگیش را
تا نانی لای سفره گذارد و تو بزرگ شوی
و برایش همین بس که بگویند سر سفره پدرش بزرگ شد...