پر بازدید ترین مطالب

چرخش 180 درجه اي جرمي کلارکسون؛ خودروهاي برقي دنيا را به جاي بهتري تبديل مي کنند


چرخش 180 درجه اي جرمي کلارکسون؛ خودروهاي برقي دنيا را به جاي بهتري تبديل مي کنند

خبرگزاري آريا – در سال 2008 که کلارکسون در اوج دوران کاري خود با تاپ گير بود، در يکي از اپيزودها به سراغ تسلا رودستر رفت و به بررسي آن پرداخت. کلارکسون در آن اپيزود جنجالي آنقدر از اين خودروي برقي انتقاد کرد که در نهايت باعث شکايت تسلا موتورز از برنامه تاپ گير شد.

بعد از سه سال کشمکش قانوني بر سر اين ماجرا، ايلان ماسک نتوانست طرف مقابل خود را محکوم کند، اما در مصاحبه با يکي از خبرنگارها گفت:
برنامه کلارکسون بيشتر جنبه سرگرمي دارد تا گفتن حقايق؛ فکر مي کنم که بيشتر افراد اين موضوع را درک مي کنند. من واقعا از آن اپيزود لذت بردم و اکنون از تاپ گير يا چيز ديگري متنفر نيستم.
او [کلارکسون] آدم بسيار شوخ طبعي است، اما نسبت به خودروهاي الکتريکي و آمريکايي ديد منفي دارد؛ حال اين مساله درباره تسلا که هم اهل آمريکاست و هم الکتريکي، شديدتر است. ما در برابر فردي مثل کلارکسون در بدترين شرايط ممکن قرار داريم.

با نزديک شدن به زمان شروع فصل دوم مجموعه گرند تور، کلارکسون در مصاحبه اي با اشاره به بررسي يکي از محصولات تسلا در اين فصل، درباره خودروهاي برقي صحبت هاي جالبي کرده که نشان از تغيير نظر وي پس از حدود يک دهه دارد. در اين مصاحبه، جرمي در رابطه با تجربه اي که حين بررسي و رانندگي با تسلا مدل X بدست آورده، گفته:
اين خودرو از بسياري جهات قابل تحسين است، اما نقاط ضعفي هم در آن ديده مي شود. مدل X نگرشي جديد نسبت به اتومبيل دارد.

کلارکسون در ادامه افزوده که وي نسبت به خودروهاي برقي جبهه گيري نکرده و هيچ مشکلي با اين نوع از وسايل نقليه ندارد. او گفته که با گسترش اتومبيل هاي الکتريکي، دنيا مي تواند جاي بهتري براي زندگي شود.
بعد از ريماک کانسپت وان، تسلا مدل X دومين خودروي برقي است که در فصل دوم گرند تور حضور خواهد داشت. آنطور که اعلام شده، بخش هايي از اپيزود اول اين فصل، به تصادف وحشتناک هموند با سوپر اتومبيل الکتريکي کروات ها يعني کانسپت وان اختصاص يافته است.

همانند فصل اول، در اپيزود آغازين فصل دوم نيز سه اتومبيل فوق العاده سريع که نمايندگاني از گذشته، حال و آينده هستند، بررسي خواهند شد. در اين بررسي جرمي کلارکسون پشت فرمان لامبورگيني اونتادور S و جيمز مي در پشت فرمان آکيورا NSX خواهند بود. وظيفه هدايت ريماک کانسپت وان را هم ريچارد هموند بر عهده دارد.

گفتني است اولين قسمت از فصل دوم گرند تور، روز جمعه هشتم دسامبر (17 آذر) از طريق سرويس آمازون ويديو پخش خواهد شد. پيش بيني مي شود اين فصل داراي 11 يا 12 اپيزود باشد.
در ادامه مي توانيد مصاحبه جالب کلارکسون در اين رابطه را تماشا کنيد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب