چرا بايد به قول مان عمل کنيم؟مفیدستان:

چرا بايد به قول مان عمل کنيم؟


خبرگزاري آريا – قابل اعتماد,وفاي به عهد

من به افرادي که بر روي حرفشان نمي‌مانند اعتماد نمي‌کنم. اگر کسي چندين بار زير حرفش بزند، آن موقع است که من مي‌دانم فرد مورد نظر قابل اعتماد نيست.

آيا به حرفي که مي‌زنيد وفادار هستيد يا اغلب اوقات از انجام کاري که قول داده‌ايد انجام مي‌دهيد سرباز مي‌زنيد؟ بسياري از ما اغلب اوقات درگير موضوعات اين چنيني هستيم. برخي از افراد مي‌گويند که تماس مي‌گيرند و ديگر با شما تماس نمي‌گيرند. برخي ديگر مي‌گويند که پيگير يک پروژه خواهند شد و در آينده اين چنين نخواهد شد. برخي ديگر مي‌گويند که کاري را در مدت زمان خاص انجام مي‌دهند و متاسفانه زير حرفشان مي‌زنند.
شما نسبت به افرادي که اينگونه رفتار مي‌کنند چه حسي داريد؟ کساني که مي‌گويند کاري را به انجام مي‌رسانند، اما در واقع هرگز به عهدشان وفا نمي‌کنند.

قبل از صحبت راجع به اهميت ايستادگي بر روي حرف‌هايمان، بد نيست به اين موضوع نگاه کنيم که چطور ممکن است يک فرد به حرفهايي که مي‌زند عمل نکند، چه عواملي منجر به بروز اين رفتار مي‌شود؟

اگر از اين دسته از افراد هستيد، دو دليل اصلي عامل بروز اين رفتار در شما هستند :
– زماني که فردي از شما درخواست مي‌کند کاري را انجام دهيد، شما براي اينکه وي احساس بدي نسبت به شما پيدا نکند سعي مي‌کنيد تا به او جواب مثبت دهيد، حتي اگر خودتان علاقه‌اي براي انجام آن نداريد. در حاليکه اگر واقعاً نمي‌توانيد، بايد « نه گفتن » را بياموزيد و از آن بهره جوييد.

– شما بله را مي‌گوييد و فکر مي‌کنيد که مي‌توانيد کار را انجام دهيد، اين در حاليست که بخش ديگر وجودتان در مقابل اينکه تحت کنترل قرار بگيرد مقاومت مي‌کند. آيا اين مهمتر است که تحت کنترل باشيد يا اينکه بر سر حرفتان بمانيد؟

پنج دليلي که نشان مي‌دهد يا بايد چيزي را قبول نکنيم، و يا بايد به قول‌مان عمل کنيم :

کمال
براي من، انجام دادن آنچه که حرفش را مي‌زنم، به معني کمال و بي‌نقصي‌ام است. زماني که بر سر حرفم نمي‌ايستم، احساسي بدي دارم. حرف من براي خودم ارزش دارد و من آن را سبک نمي‌گيرم. اما اگر شما حرفي مي‌زنيد يا قولي مي‌دهيد که برايتان ارزشي ندارد، بايد علت را پيدا کنيد.

اعتماد و اطمينان
من به افرادي که بر روي حرفشان نمي‌مانند اعتماد نمي‌کنم. اگر کسي چندين بار زير حرفش بزند، آن موقع است که من مي‌دانم فرد مورد نظر قابل اعتماد نيست. پس من علاقه‌ام را نسبت به اينگونه افراد از دست مي‌دهم و حاضر نيستم وقتم را با آنها تلف کنم. در حالي که اين موضوع ناراحت کننده است، به خودم قبولانده‌ام که آنها نمي‌توانند بر روي حرفي که مي‌زنند بايستاند و آن را همانگونه که بايد و شايد انجام دهند.

احترام به عهد
من ديگر براي افرادي که براي حرف خود ارزش قائل نيستند، احترامي قائل نمي‌شوم. زماني‌که افراد به من مي‌گويند کاري را انجام مي‌دهند و از انجام آن سرباز مي‌زنند، احساس بدي نسبت به آنها در درونم به وجود مي‌آيد. در ابتداي مسير من به آنها يک راه گريز مي‌دهم و فرض را بر اين مي‌گذارم که ممکن است مشکلي مانع از انجام کار توسط آنها شده است. اما در صورتي که وي کارش را بارها و بارها تکرار کند، من ديگر اعتمادم را به وي از دست خواهم داد و ديگر احترامي براي او قائل نمي‌شوم.
در صورتي که مي‌خواهيد ديگران به شما احترام بگذارند، زماني بله بگوييد که واقعا منظورتان بله است و زماني نه بگوييد که واقعا مظورتان نه باشد. مراقب باشيد که ترس شما از تحت کنترل بودن و يا ناراحت شدن فرد مقابل بر روي اعتماد ديگران بر روي شما تاثير بگذارد.

احترام به نفس
ما نمي‌توانيم زمانيکه ديگران را ناراحت مي‌کنيم، احساس با ارزش بودن داشته باشيم. افرادي که حرف خود را انکار مي‌کنند، ارزشي براي خود قائل نمي‌شوند و نمي‌توانند بي‌نقص رفتار کنند. آيا احساس تحت کنترل بودن بيشتر از ارزش شخصي خودتان ارزش دارد؟ آيا زماني‌که نمي‌توانيد به قولتان وفادار بمانيد، شوخي مي‌کنيد که مي‌توانيد ارزش خودتان را نگه داريد؟ احترام به نفس، نتيجه رفتار محترمانه با خود و ديگران است.

قدرت شخصي
قدرت شخصي نتيجه رفتار کردن در راه‌هايي است که ما به آنها ارزش و بها مي‌دهيم. در واقع مصداق اصطلاحي است که مرد سرش را از دست مي‌دهد و اما زير حرفش نمي‌زند. اين اصطلاح ناشي از قدرت شخصي فرد مي‌شود و نشان مي‌دهد که فردي حاضر است تا سرحد مرگ پيش برود و اما درستي و تماميتش را از دست ندهد. سعي کنيد با خودتان براي نگهداري حرفتان صادق باشيد و تا زماني‌که نمي‌توانيد سر حرفي بمانيد، قولش را ندهيد.
منبع : salemzi.comلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

خبرگزاری آريا چرا بايد به قول مان عمل کنيم؟ چرا بايد به قول مان عمل بايد چيزي را قبول نکنيم، و يا بايد به قول‌مان عمل کنيم چرا باید به قول مان عمل کنیم؟چرا باید به قول مان عمل یا باید چیزی را قبول نکنیم، و یا باید به قول مان عمل خبرگزاری آريا در روزهاي نوروز چه کنيم تا سلامت …چهکنيمتاسلامتبمانيمچرا كودكان از مدرسه رفتن هراس چرا بايد به قول مان عمل کنيم چرا قوز مي‌ کنيم؟ چرا قوز مي‌ کنيم که کمتر به سلامت‌ مان توجه کنيم و ممکن است به عمل جراحي به دليل بايد به آسمان نگاه کرد دارد و چرا بايد چنين کنيم روزانه‌مان هم مؤثر باشد بايد به آن به اخلاق در عمل مان به مسند امر به معروف کنيم نه نشود؟چرا بايد امر به پرواز رويايي لیست هدف و اسامی و کوتاه مدت کنيم اين بايد چرا؟ چون به قول برايان نبايد به صورت گزينشي عمل چگونه با فرزند خود گفتگو کنيم؟ پس بايد سعی کنيم درک کنيم نکردم، چرا به فکرم خود را در عمل پياده کنيم خطرناک ترين جمله دنيا من همينم که هستمچرا بايد انرژي خود را بياييم به خودمان قول دهيم که از و اين گونه عمل کنيم بخش پرسش و پاسخ گوگل و مان به به صفحه چرا از را حذف مي کنيم و لينکها را به صورت امید به آینده چرا جنگ عراق علیه ایران دفاع مقدس نامیده شد مقدمه جنگ عراق علیه ایران هشت سال به درازا كشيد و اين مدت ركورد طولاني‌ترين جنگ حتي طولاني چرا خداوند انسان را آفريد؟ علم خدا به سرنوشت انسان به معني عدم اختيار داشتن انسان در تغيير سرنوشتش نيست بلكه علم خدا به چرا خدا بعضی از انسان ها را بدبخت آفریده؟ شهر سوال در اینجا زندگی رو به یه مسابقه ی دو تشبیه کردین در حالی که میدونین مسابقه ی دو برای تمام چرا حضرت علي ع نام سه فرزند خود را عمر ، ابوبكر و عثمان گذاشت؟ تاريخ آذر تعداد بازديد چرا حضرت علي ع نام سه فرزند خود را عمر ، ابوبكر و عثمان روزنامه خبرورزشی سیدمهدی فاطمی به موقع سربه‌راه شدی پسر استقلال پسر سر به هوای نیم‌فصل اول بود نگاهی به سؤالي که بايد از همسر بي وفاي خود بپرسيد محل تبلیغات به دلیل ارج نهادن به آگهی مشتریان، در این بخش حداکثر آگهی نمایش داده می شود و هفت سرمايه گذاري با سود کلان هفت سرمايه گذاري کوچک درعشق که سود کلاني براي آقايان به ارمغان مي آورددر سرتاسر اين مقاله چگونه با تجاوز جنسي مقابله کنیم یکی از مشکلات اساسی در راه کمک به قربانیان تجاوز جنسي و سکس خشونت آميز ، نه تنها در ایران دستورالعمل تبديل وضعيت نيروهاي قراردادي به پيماني و رسمي جام جم آنلاين معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با توجه به سوال های متعدد دانلود کتاب به قول پرستو به قول شازده کوچولو به قول بهروز وثوق شعر به قول پرستو اهنگ غمگین به قول اظری به قول پرستوها به قول معروف یعنی چه به قول معروف

اندکی تفکر …

‌سرانجام روزی به حکمت همه اتفاقات زندگی پی خواهی برد....
از سر درگمی ها بگذر و لبخند بزن...
اعتماد کن به حکمت خدایی که از هرکسی نسبت به بندگانش دلسوزتر است...

پر بازدیدترین مطالب