پر بازدید ترین مطالب

پیش بینی حضور ۸ میلیون زائر در مشهد


خبرگزاری ایلنا: استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه تمامی ظرفیت‌ها برای میزبانی شایسته از زائران در مشهد مقدس فراهم شده است، از پیش‌بینی حضور 8 میلیون نفر در ایام نوروز در مشهد مقدس خبر داد.

علی رضا رشیدیان در ویژه برنامه “شب شرقی” شبکه خراسان‌رضوی با بیان این مطلب افزود: هماهنگی و همراهی لازم بین همه دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان برای ارتقا خدمت‌رسانی به زائران ایجاد شده است و 12 کارگروه ستاد خدمات سفر استان برای ارائه خدمات به زائران در حالت آماده باش قرار دارند.

وی با تاکید بر ارائه خدمات مطلوب به زائران از بدو ورود تا خروج گفت: شعار دولت این است که در ایام نوروز دولت تعطیل نیست و هیچ مسئولی نمی‌تواند به فکر تعطیلات شخصی برای خود باشد، به همین علت به عنوان استاندار موظف به خدمت هستم و خدمت به مردم علاقه من است و به آن افتخار می‌کنم.

استاندار خراسان رضوی تعداد زائران در ایام نوروز 97 در مشهد مقدس را 8 میلیون نفر پیش‌بینی کرد.

رشیدیان گفت: افتتاح میدان سعدی، افتتاح بخشی از مسیر خط 2 قطار شهری، افتتاح روگذر و خیابان مرحوم واعظ طبسی برای تسهیل تردد و کاهش ترافیک در اطراف حرم مطهر رضوی ، افزوده شدن 210 اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهری، برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا، تامین و ذخیره‌سازی اقلام طرح تنظیم بازار شامل گوشت مرغ و قرمز، تخم مرغ ، برنج و پرتقال و سیب از طرح‌ها و برنامه هایی است که برای خدمت رسانی بهتر به زائران و رفاه مجاوران امام هشتم (ع) اجرا شده است.

وی درباره نمادهای نوروزی شهر مشهد مقدس هم افزود: نقطه کانونی مقصد سفر همه زائران، بارگاه منور رضوی است که آستان قدس رضوی به صورت ویژه پذیرای قدوم میهمانان خواهد بود.

استاندار خراسان رضوی گفت: اهتمام عموم خادمان شهر بهشت، ایجاد شرایطی مناسب برای بهره‌برداری مطلوب زائران از فرصت حضور در مشهد مقدس است.

رشیدیان افزود: ویژه برنامه های فرهنگی و هنری در کنار ساماندهی و رسیدگی به مبلمان شهری پیش‌بینی شده است که اینگونه اقدامات به افزایش روحیه سرزندگی و امید در عموم افراد جامعه منجر می شود.

وی با اشاره به نصب المان های نوروزی و تزئین و گل آرایی مشهد مقدس گفت: 86 نماد نوروزی گل در مشهد نصب و 13 میلیون بوته گل نیز برای استقبال از بهار در سطح شهر و میادین بر اساس طرح و نقشه مشخص، کاشته شده که شور و نشاط خاصی را در شهر ایجاد کرده است.

استاندار خراسان رضوی افزود: 17 نماد هنری تا پایان سال در شهر مشهد نصب می شود و این تعداد تا پایان فروردین 97 به 47 نماد خواهد رسید.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب