پر بازدید ترین مطالب

پیش‌تازی گلکسی S9 با تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ در بنچ‌مارک‌ها؛ تحقیر تراشه اسنپ‌دراگون ۸۴۵!


زمان چندانی تا رونمایی رسمی از اسمارت‌فون‌های گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس باقی نمانده است و مطابق انتظارات اکنون همه چیز در مورد این هندست‌ها پیش‌بینی و مشخص شده است. با این همه تا کم‌تر از ۲ هفته دیگر پرچم‌داران جدید سری گلکسی رسما معرفی می‌شوند و ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید آن‌ها مشخص خواهد شد.

اطلاعات بنچ‌مارک گوشی سامسونگ SM-G960F با تراشه اگزینوس ۹۸۱۰

اکنون اطلاعاتی جدید روی گیک‌بنچ منتشر شده است که ظاهرا به کارایی گوشی‌های گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس با تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ اشاره دارد. با کمال تعجب این پردازنده در پردازش تک هسته‌ای امتیاز ۳۶۴۸ و در پردازش چند هسته‌ای نمره ۸۸۹۴ را به خود اختصاص داد و با این آمار، تراشه اسنپ‌دراگون ۸۴۵ که در نسخه آمریکایی این پرچم‌داران مورد استفاده قرار گرفته است را پشت سر گذاشت. بر اساس اطلاعات عجیب وغریب یک بنچ‌مارک که قبلا اجرا شد، نسخه مجهز به تراشه اسنپ‌دراگون در تست پردازش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازات ۲۳۷۸ و ۸۱۳۲ را کسب کرده بود. در صورتی که این ارقام درست باشند، نمایانگر وجود اختلافی فاحش میان عمل‌کرد این ۲ تراشه و یک پیروزی قاطع برای چیپست اگزینوس خواهد بود.

به عنوان یادآوری، سامسونگ معمولا در نسخه‌های بین‌المللی پرچم‌دارانش از تراشه‌های اگزینوس ساخت خود استفاده می‌کند؛ در حالی‌که نسخه آمریکایی این محصولات به صورت سنتی از تراشه‌های رده بالای شرکت کوالکام بهره خواهند گرفت. به عنوان یک قاعده کلی، دستگاه‌های گلکسی با تراشه اگزینوس معمولا عمل‌کردی بهتر و شارژدهی باتری بیش‌تری در مقایسه با مدل‌های مجهز به تراشه اسنپ‌دراگون دارند و در صورت صحت این بنچ‌مارک، حداقل یکی از انتظارات ما در مورد گوشی‌های گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس ارضا خواهد شد.

در حال حاضر طبیعتا بایستی توجه داشت که نتایج بنچ‌مارک‌ها به سادگی می‌توانند جعل شوند. اما انتظار می‌رود کارایی تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ که در آخرین بنچ‌مارک نمایش داده شده است، واقعی باشد.

مقایسه بنچ‌مارک تراشه‌ها توسط وب‌سایت Techtastic

تا زمان کسب اطلاعات بیشتر، شایعاتی از این دست ما را در جهت رسیدن به بینشی عمیق‌تر از ویژگی‌های شاخص پرچم‌دار آینده سامسونگ یاری خواهند کرد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب