پر بازدید ترین مطالب

پیش‌بینی هواشناسی: سیلابی شدن مسیل‌ها در جنوب و جنوب غرب کشور


مسعود حقیقت مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با  ایرنا افزود: این سامانه تا جمعه ۲۵ آبان، در استان‌های واقع در جنوب غرب، برخی نقاط غرب، جنوب، شمال غرب، قسمت‌هایی از مرکز، بخش‌هایی از یزد، دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران، بارش باران و رعد و برق به همراه دارد.

وی ادامه داد: امروز، چهارشنبه ۲۳ آبان، در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب و غرب فارس، جنوب غرب لرستان، شمال بوشهر و جنوب اصفهان بارش‌ها شدت بیشتری دارد و منجر به سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها می‌شود.

حقیقت افزود: پنج‌شنبه علاوه بر استان‌های ذکر شده، در جنوب ایلام نیز بارش شدت خواهیم داشت که سیلابی شدن مسیل‌ها و معابر را به همراه دارد.
وی گفت: از امروز بعدازظهر تا پنج‌شنبه در ارتفاعات البرز و زاگرس بارش برف و مه آلود شدن جاده‌ها پیش‌بینی شده است، همچنین به کشاورزان توصیه می‌شود نسبت به پاکسازی راه آب‌های مزارع و باغات اقدام کنند.

  • وضعیت هوای تهران

مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی افزود: کمینه دمای امروز صبح تهران ۸ درجه بود، بیشینه دیروز پایتخت ۱۲ درجه و طی سه روز آینده در حدود ۱۳ تا ۱۴ درجه خواهد رسید.
حقیقت گفت: راسک در استان سیستان و بلوچستان با ۳۵ درجه و لاله زار در استان کرمان با منفی ۵ به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب