پر بازدید ترین مطالب

پس از هک اکانت افراد سرشناس، گوگل ابزار تاييد هويت دو مرحله اي خود را ارتقا مي دهد


پس از هک اکانت افراد سرشناس، گوگل ابزار تاييد هويت دو مرحله اي خود را ارتقا مي دهد

خبرگزاري آريا – گوگل برنامه دارد ابزار تاييد هويت دو مرحله اي خود را با تدابير بهبوديافته و فيزيکي امنيتي افزايش دهد تا کاربران سرشناس را از حملات سايبري سياسي و برنامه ريزي شده مصون نگه دارد. اين سرويس جديد که «برنامه حفاظت پيشرفته» ناميده مي شود و احتمالاً از ماه آتي در دسترس قرار مي گيرد، کليد هاي امنيتي مبتني بر USB هاي فيزيکي را جايگزين روند تاييد هويت استاندارد سرويس هايي مانند جيميل و گوگل درايو مي کند.
اين سرويس همچنين اپليکيشن ها و سرويس هاي شخص ثالثي که ممکن است نيازمند اتصال به اکانت گوگل کاربر باشند را نيز محدود مي کند.اين تغيير احتمالاً دارندگان معمولي حساب هاي گوگل را تحت تاثير قرار نمي دهد، زيرا به گزارش بلومبرگ، گوگل افرادي نظير مديران کمپاني هاي بزرگ، سياست مداران و اشخاص مشابهي که مورد تهديدهاي امنيتي قرار دارند را هدف گرفته است.
پس از هک اکانت جيميل جان پادستا، مدير کمپين سياسي هيلاري کلينتون در سال 2016 که نتيجه حملات فيشينگ بود و ظاهراً به دولت روسيه مربوط مي شد، گوگل به دنبال تدابير امنيتي تازه اي رفت تا کاربراني که اطلاعات حساسي در اختيار دارند را از افشاگري هاي سياسي مصون نگه دارد.
کليد هاي امنيتي فيزيکي گوگل، که براي دسترسي به کنترل هاي امنيتي سنتي تر بايد حتما به دستگاه متصل باشند، قطعاً دسترسي از راه دور به اکانت جيميل يا گوگل درايو اين افراد را سخت تر خواهد کرد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب