پر بازدید ترین مطالب

پزشکان «ویزیت» می‌شوند


علی فرجی: در زمینه اثربخشی داروهای تولید داخلی به دلیل رعایت استانداردهای دارویی هیچ تفاوت اولیه‌ای با داروهای خارجی ندارند.

وی ادامه داد: البته در حوزه رعایت استاندارد داروها و میزان آن تفاوت‌های وجود دارد که در تمام دنیا و همه کارخانجات دارویی نیز این مسئله را دارند به طوری که برخی داروها از نظر برخی شاخص‌ها به مانند طعم برای برخی بیمارانی متفاوت است که این مسئله به مواد نگهدارنده دارو مربوط است، ولی اثربخشی دارو در این مقوله مطرح نیست.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمرتصریح کرد: هم اکنون 98 درصد تولیدات دارو در داخل کشور صورت می‌پذیرد.

فرجی با گریزی نسبت به اقدام شرکت‌های دارویی خارجی در ویزیت علمی پزشکان که باعث میشود متخصص پزشک با تولیدات دارویی انها بیشتر آشنا شود و همین مسئله نیز در تجویز داروهای خارجی تاثیر دارد، گفت: براین اساس نیز شرکت داروسازی هلال ایران درصدد است به زودی ویزیت علمی پزشکان برای تشریح تولیدات داخلی را آغاز کند. 

تولید فیلترهای نسل جدید دستگاههای دیالیز

همچنین در این زمینه فرزاد سالار الدینی – مدیر عامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر در تشریح هزینه‌ها و ملزومات تولیدی این شرکت عنوان کرد: به دلیل تحریم‌ها و افزایش نوسانات ارزی مقوله هزینه تولیدات دارو و تجهیزات پزشکی نیز افزایش یافته است که دولت باید برای هزینه‌های سربار این کارخانجات فکر عاجلی کند.

مدیر عامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر با تشریح تولید فیلترهای نسل جدید برای دستگاههای دیالیز عنوان کرد: هم اکنون نیاز قابل توجه ای از فیلترهای دیالیز کشور را این سازمان تامین می‌کند.

سالار الدینی خاطرنشان کرد: شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر و متعاقب آن سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر براساس توصیه دکتر پیوندی – رئیس هلال احمر تمام تلاش خود را در ایام تحریم خواهد کرد تا کمبودی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی رخ ندهد ولی به هر حال براساس انکه این سازمان یک بنگاه اقتصادی است باید مسائل اقتصادی صنعت را نیز در نظر داشت و یکی از مهمترین این موارد اصلاح قیمت تولیدات دارویی است که دولت تاکید بر تثبت قیمت‌ها دارد ولی باید برای هزینه‌های سر بار کارخانجات دارویی سوبسید یا ارز دولتی و یا فکر اساسی صورت پذیرد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب