پرخاصيت ترين ميوه جهان و فوايدش!مفیدستان:

پرخاصيت ترين ميوه جهان و فوايدش!


خبرگزاري آريا-انبه ، يکي از خوشمزه ‌ترين ميوه هاي مناطق استوايي به دليل داشتن خواص فراوان درماني، لقب “پرخاصيت ‌ترين ميوه جهان” را دارد
به گزارش خبرگزاري آريا ،انبه داراي خواص درماني شگفت انگيزي است که کاهش وزن، پاکسازي پوست، کاهش قند خون، پيشگيري از سرطان و کمک به هضم مواد غذايي و  بهبود عملکرد دستگاه گوارش، تنها بخشي از فوايد آن محسوب مي‌شود. اين ميوه داراي مقادير بالايي از انواع ويتامين ها و مواد معدني است که از جمله آن مي‌توان به ويتامين A ،C ،B6، مس، منيزيم و پتاسيم اشاره کرد که هر يک به نوبه خود ضامن سلامت انسان است.
کنترل ميزان کلسترول خون
انبه ويتامين C، پکتين و فيبر دارد که به کاهش ميزان کلسترول خون کمک مي کند. اين ميوه خوش طعم منبع غني پتاسيم است که براي تقسيمات سلولي و تنظيم مايعات بدن مفيد است.
پاک کننده و روشن کننده پوست
مصرف انبه و قرار دادن قطعات آن روي پوست باعث بسته شدن منافذ پوستي مي شود که طراوت و زيبايي پوست را به همراه دارد. يک انبه را به قطعات نازک برش بزنيد و آن را روي صورت خود به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقيقه قرار دهيد و سپس صورت خود را بشوييد تا اثر شگفت انگيز اين ميوه را بر پوست خود مشاهده کنيد.
 با انبه کاهش وزن را تجربه کنيد
انبه سرشار از انواع ويتامين ها و مواد مغذي است که باعث احساس سيري مي شود و براي کنترل اشتها بي‌نظير است.همچنين اين ميوه به دليل دارا بودن فيبر، عملکرد سيستم گوارشي را افزايش مي دهد که سبب سوزاندن کالري‌هاي اضافه و کاهش وزن مي شود.
جلوگيري از ابتلا به ديابت با مصرف انبه
علاوه بر خود ميوه انبه، پوست آن نيز براي سلامت بدن بسيار مفيد است. به افراد مبتلا به ديابت توصيه مي شود شش برگ انبه را در آب بجوشانند و آن را در يک ظرف در طول شب قرار دهند و صبح روز بعد جوشانده صاف شده آن را مصرف کنند تا ميزان انسولين خون آن ها تنظيم شود.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

پرخاصيت ترين ميوه جهان و فوايدش پرخاصيت ترين ميوه جهان و فوايدش بزرگترين ميوه جهان

برچسب ها

اندکی تفکر …

وقتی داری بالا میری مهربان باش و فروتن،
چون وقتی که داری سقوط میکنی از کنار همین آدمها رد میشی