پرتاب رکوردساز 104 ماهواره با یک موشکمفیدستان:

ایسنا: سازمان تحقیقات فضایی هند امروز(چهارشنبه) مجموعه‌ای از ۱۰۴ ماهواره را در قالب یک ماموریت رکوردساز به فضا ارسال کرد.

به نقل از زی‌نیوز، موشک سنگین ماهواره قطبی(PSLV-C37) امروز در ساعت ۹:۲۸ صبح به وقت محلی، به همراه ۱۰۴ ماهواره رصدگر زمین که تنها سه مورد آن برای هند و سایر آن‌ها برای کشورهای دیگر هستند، از مرکز پرتاب فضایی “ساتیش داوان” پرتاب شد.

 سازمان فضایی هند از روس‌ها و آمریکایی‌ها جلو زدپرتاب رکوردساز 104 ماهواره با یک موشک

سه محموله هندی این ماموریت شامل ماهواره ۷۱۴ کیلوگرمی مجموعه Cartosat-2 و دو نانوماهواره INS-IA و INS-IA با وزن ۱۵ کیلوگرم هستند. همچنین ۸۸ ماهواره دیگر این محموله متعلق به آمریکا بوده و سایرین آنها توسط هلند، قزاقستان، سوئیس و امارات متحده عربی ساخته شده‌اند.

ابتدا قرار بود ۸۳ ماهواره در هفته آخر ماه ژانویه به فضا پرتاب شود، اما تا ماه فوریه به تعویق افتاد تا ۲۰ ماهواره خارجی دیگر را نیز به مسافران موشک بیفزاید.

ارسال موفقیت‌آمیز این ماموریت، سازمان فضایی هند را به نخستین سازمان فضایی در جهان تبدیل کرد که چنین تعداد بالایی از ماهواره را بصورت یک جا پرتاب می‌کند و از رکوردداران قبلی یعنی روسیه با ۳۷ ماهواره و ناسا با ۲۹ ماهواره جلو زد.

این سی و نهمین پرتاب موشک ۳۲۰ تنی PSLV-C37 بود که طی آن، ماهواره‌ها را در مداری به ارتفاع ۵۰۵ کیلومتر از سطح زمین قرار خواهد داد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

پرتاب رکوردساز ماهواره با یک موشک پرتاب رکوردساز ماهواره با یک موشک

برچسب ها

اندکی تفکر …

اگر قدرت پرواز ندارید بدوید. اگر نمیتوانید بدوید راه بروید و اگر توان راه رفتن ندارید چهاردست و پا بروید.اما هرکاری که میکنید باید حرکت رو به جلو داشته باشید
مارتین_لوترکینگ