پتنت جديد اپل به شارژ خودکار ساعت هاي هوشمند اشاره داردمفیدستان:

پتنت جديد اپل به شارژ خودکار ساعت هاي هوشمند اشاره دارد


خبرگزاري آريا – احتمالا نسل جوان فعلي آشنايي چنداني با ساعت هاي اتوماتيک يا خودکار ندارد اما فناوري مورد بحث ما، سال ها پيش مورد استفاده بود و اکثر ساعت هاي مچي از اين طريق براي تامين انرژي خود بهره مي جستند.
حالا اما اپل تصميم گرفته تا پتنتي را ثبت کند و احتمالا اين فناوري را براي ساعت هاي هوشمند خود نيز در نظر بگيرد. ساعت هاي اتوماتيک با حرکت دست و ساعت هاي کوکي نيز با چرخاندن دکمه يا تاج ساعت، سبب شارژ دستگاه و ادامه حرکت چرخ دنده ها مي شدند و اپل مي خواهد احتمالا همين فناوري را براي اپل واچ نيز در نظر بگيرد.
اين پتنت در مورد سيستم شارژي صحبت مي کند که يک ميدان مغناطيسي چرخشي را براي حرکت دادن ژنراتور الکتريکي يک دستگاه همراه به خدمت مي گيرد. نتيجه حرکت اين ژنراتور به وسيله نيروي ميدان مغناطيسي، شارژ شدن باتري يا ديگر منابع ذخيره کننده انرژي خواهد بود.
متناوبا، اين سيستم مي تواند از همان ميدان مغناطيسي براي چرخاندن فنرها و چرخ دنده ها استفاده کند، درست مثل ساعت هاي معمولي و کلاسيک که اکثرا به دست داريم. فنر يک نيروي چرخشي دائمي را روي يک سري چرخ دنده و يا ژنراتور اعمال مي کند که در نهايت منجر به توليد انرژي مي شود.
اپل واچ به سبب بهره مندي از Digital Crown براي راهبري در رابط کاربري، بسيار مناسب چنين سيستم شارژي هست. اگرچه کاربرد آن دقيقا مشابه نمونه هايش در ساعت هاي کلاسيک نيست اما اپل مي تواند در ساعت هاي بعدي تغييراتي در آن اعمال کند.
اگرچه اپل در مدارک مربوط به اين پتنت بيشتر از ساعت ها سخن گفته، اما مي توان آن را به هر وسيله الکترونيکي همراهي مرتبط دانست و آن را در صورت اجرايي بودن، به کار گرفت. تصور کنيد آيفون در جيب شلوارتان و حين حرکت، خود به خود شارژ مي شود.
قطعا داشتن چنين دستگاه هايي بسيار سودمند خواهد بود اما فناوري مورد نظر بايد به اندازه اي کوچک شود که در يک ساعت هوشمند جاي بگيرد، چه برسد به تلفن، تبلت و لپ تاپ ها که نسبت به يک ساعت مچي، محدوديت فضاي کمتري دارند.
در ادامه تصاوير اين پتنت را مشاهده مي کنيد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

پتنت جديد اپل به شارژ خودکار ساعت هاي هوشمند اشاره دارد پتنت جديد اپل به شارژ خودکار ساعت هاي هوشمند اشاره دارد

برچسب ها

اندکی تفکر …

براى رسیدن به هدف هاى بزرگ
باید تعداد زیادى قدم هاى کوچک را
جایگزین تعداد کمى قدم هاى بزرگ کنیم.

پر بازدیدترین مطالب