پر بازدید ترین مطالب

پایانی برای ساماندهی زباله‌های عفونی مطب‌ها در مازندران نیست!


به گزارش بلاغ، زباله‌های عفونی مطب‌ها و مراکز بخش خصوصی معضل جدی در مرکز استان مازندران است.

در حال حاضر زباله‌های عفونی مطب‌ها به صورت عادی جمع آوری و بدون بی‌خطرسازی در چند سایت‌ زباله‌های مازندران دپو می‌شوند.

در ارتباط با وضعیت نامناسب زباله در استان مازندران حرف‌های زیادی مطرح است، مشکلاتی که زباله برای طبعیت مازندران ایجاده کرده، گزارش‌های زیادی منتشر شده است.

در حال حاضر بحث ساماندهی زباله به دغدغه جدی نمایندگان، حداقل در حد زبان و به صورت مصاحبه مطرح است و بارها و بارها در رسانه‌ها در این ارتباط صحبت به میان آورده‌اند.

بحث ساماندهی زباله در حال حاضر قرار است وزیر کشور را به صحن علنی مجلس بکاشند و نانوا کناری در جمع خبرنگاران قول داده است که طرح سئوال از وزیر را در دستور کار خویش قرار داده است.

بحث زباله، که موضوع جدی و نگران کننده است، نماینده مردم نور و محمودآباد را واداشت تا در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها اعلام کند که مازندران در حلقه زباله گرفتار است، زباله‌های عفونی مطب‌ها و مراکز خصوصی.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، که در ارتباط با عدم ساماندهی زباله و پسماندهای مطب‌ها صحبت به میان آورد، اعلام کرد که مسئولیتی در این زمینه نداشته و سازمان نظام پزشکی متولی این امر است و باید در این زمینه تصمیم بگیرند.

در حال حاضر زباله‌های عفونی مطب‌ها و مراکز خصوصی استان مازندران به صورت عادی جمع آوری و به محل دپو زباله منتقل می‌شود.

در سایر شهرهای استان مازندران مسئولان نظام پزشکی در قالب قرار دادی نسبت به جمع آوری زباله‌های عفونی مطب‌ها و نسبت به بی‌خطرسازی آن اقدام می‌کنند، اینکه چرا ساری و دیگر شهرهای استان از ظرفیت بی‌خطرسازی‌های بیمارستان‌ها استفاده نمی‌کنند، پاسخ مناسبی درباره آن دریافت نمی‌شود!لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب